Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lelőheti a vadász a kutyámat?...

Lelőheti a vadász a kutyámat? Nem tehet semmit a rendőr?

Figyelt kérdés
Minap történt hogy egyik ismerősöm a Duna melletti erdős részen sétállt keverék kutyájával. A kutya betanított kiskorától nevelt oltott stb. Szóval nem egy vadállat volt. Egyszer csak egy hatalmas dörrenés és már csak a földön fetrengő kutyát látják. Az állat elvérzett perceken belül. Majd egy vadász lépett elő. Értesítették a rendőrséget de csak annyi volta reakció hogy a vadász bármikor kilőheti a kutyát ha szabadon van ugyanis dúvad. Érdekelne hogy ez tényleg igaz e és hogy egyáltalán való e olyan undorító ember kezébe fegyver aki képes az ember legjobb barátját lelőni. A vadász (már ha nevezhetjük annak) még bocsánatot sem kért. Ezek után merje e az ember póráz nélkül sétálltatni a kutyáját s töltésen 400méterre az üdülőktől. Botrányos szerintem. Sikerült megszereznünk a vadász nevét címét és legszívesebben megmérgeznénk az összes kutyáját de akkor ugyanolyanok lennénk. Valószínűleg egy kisebb veréssel lesz elintézve ha már a rend őrei nem képesek cselekedni

2017. márc. 12. 22:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Miért kell mindig terelni az ilyen témákban? Bármikor történik ilyen, mindig jön valaki az ilyen agyon verem a szomszédom kutyáját, mert csahol a kerítésnél példával. Egyáltalán nem ugyanolyan a kettő. Nem kedvtelésből lövik le a kutyákat, bármennyre próbálják beállítani. Nem is a gazdájuk mellől szokták lelőni a kutyákat, bármennyire is próbálják sokan állandóan ezt hazudni. Ahogy írtam kutyát nem engedsz 1,5 méternél tovább magadtól, rajtad is meg a kutyán is láthatósági mellény (igen, van direkt kutyáknak különböző méretekben) és máris nincs gond. A gond az, hogy itthon a legtöbb ember hülye a kutya tartásához is. Nyugaton nem azért van kevesebb lelőtt kutya, mert ott mások a jogszabályok, stb, hanem az általam már leírt kutyasétáltatási szabályokat ott betartják.
2017. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
41%

"Miért kell mindig terelni az ilyen témákban? Bármikor történik ilyen, mindig jön valaki az ilyen agyon verem a szomszédom kutyáját, mert csahol a kerítésnél példával. Egyáltalán nem ugyanolyan a kettő."


Ebben igazad van.


"Nem kedvtelésből lövik le a kutyákat, bármennyre próbálják beállítani."


Ó, dehogynem. Egyszer láttam egy vadásszal riportot, azzal a fajtával aki elég ritka. Elmesélte, hogy néha csak a természet szeretete miatt megy ki, és volt amikor elnézegette, ahogy a rókakölykök játszadoznak, és nem lötte ki öket. Szóval még ez is a saját döntése. Ha a rókát nem kötelezö kilöni és nem kötelességszegés (akkor nem vállalta volna talán arccal a TV-ben), akkor a Bodrit nyakörvvel sem kötelezö kilöni.



"Nem is a gazdájuk mellől szokták lelőni a kutyákat, bármennyire is próbálják sokan állandóan ezt hazudni."


Is, is. Azért ha a közelben van a gazda és nem pont mellette, akkor sem lövöm ki. Legalábbis normális emberként. És lássuk be, hogy ha látok egy Bichon-t vagy westie-t akkor körülnézek, hogy van-e a közelben valaki. (ld. csillebérc mellett Zorka, ö Collie volt)



"Ahogy írtam kutyát nem engedsz 1,5 méternél tovább magadtól, rajtad is meg a kutyán is láthatósági mellény (igen, van direkt kutyáknak különböző méretekben) és máris nincs gond. A gond az, hogy itthon a legtöbb ember hülye a kutya tartásához is."


Sokat te sem érthetsz hozzá. Azt azért megnézném hogy oldod meg egy több kilométer futásigényü kutyának a lefárasztását úgy hogy 1,5 méterre lehet töled. Még ha élsportoló vagy, akkor is kevés az ember a kutyához.

Simán 500 nm-es udvaron tartani, és naponta csak sétálgatni vele = állatkínzás.


"Nyugaton nem azért van kevesebb lelőtt kutya, mert ott mások a jogszabályok, stb, hanem az általam már leírt kutyasétáltatási szabályokat ott betartják."


Ja, ja, persze. Ez megint olyan hogy valaki aki nem járt még ott, kitalált egy mesevilágot. Niedersachsenben élek 7 éve. Azt kell tudni hogy itt elég szigorúan veszik a pórázt, mert védik a nyulakat. (a városi parkok tele vannak velük)

Mégis elengedik addig amíg mondjuk a parkban labdáznak vele.(itt ha elkapják,esetleg pénzbírság lehetséges) És nagyon gyakran látom, hogy a városból 16 óra után autóval a mezöre vagy határba a kutyákat, és ott elengedik, hogy kifussa magát.

Mégsem lönek egyet sem ki. Ami tényleg elkóborol, azt befogják és megy a menhelyre.

2017. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
53%

Egyébkánt a legjobb hasonlat erre, hoyg milyen emberek is ezek a vadászok az, hogy ha valakinek elsöbbségadás kötelezö van, és kijön elém, én meg szándékosan belemennék.

Nekem lesz igazam. Attól még egy sggfej lennék. És noemális ember a baleset elkerülésére törekszik.


A vadász is kilöheti. (és az hazugság hogy kötelessége)

És aki otthon egy utolsó papucs, és itt vezeti le a hatalmi ambícióit, az ki is lövi, gyorsan, még mielött kiderülne hogy jön a gazda is. Csak hogy megmutassa hogy ö az úr. Na nyugaton ez hiányzik az emberekböl. Ök megpróbálnak nem ártani senkinek, ha nem muszáj.

2017. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
42%

"Azt azért megnézném hogy oldod meg egy több kilométer futásigényü kutyának a lefárasztását úgy hogy 1,5 méterre lehet töled. Még ha élsportoló vagy, akkor is kevés az ember a kutyához.

Simán 500 nm-es udvaron tartani, és naponta csak sétálgatni vele = állatkínzás"


Ez nem a vadasz problemaja hanem a tied. Minek veszel ilyen kutyat?

2017. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
36%

Nem veszek ilyent, legalábbis magyarországon nem. Oda kár bármit is venni. Az halott ország emiatt a mentalitás miatt.

Normális helyen meg megoldom másképp, ahogy a többi ember is.


Remélem te is találkozol egyszer egy olyan barommal aki a törvény adta lehetöséget kihasználj a te károdra. Meg fogod érdemelni. (gondolom más témában, nem hinném hogy van háziállatod)

2017. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
52%

,,Ha a rókát nem kötelezö kilöni és nem kötelességszegés (akkor nem vállalta volna talán arccal a TV-ben), akkor a Bodrit nyakörvvel sem kötelezö kilöni."

Megint megy a terelés. Róka =/= kutya, más kategória a kettő állat. Ez kb. olyan, mintha azt mondtad volna az osztás és az összeadás ugyanaz a matematikában. A rókák közelse okoznak akkora pusztítást, mint a kutyák szoktak (nem, nem csak a kóborok, ugyanúgy a gazdás kutyák is írtják az erdő vadállományát). Nem viccből vannak csak a szabályozások, hogy kicseszenek a kutyás gazdikkal. Azt meg leírtam erdős területen nem csak nyakörvet rakunk a kutyára! Láthatósági mellény továbbra se viccből van, nem viccből írom le megint. Nyakörv az semmit se jelent, én is találkoztam olyan kóbor kutyával, aki 3 éve járta az utakat, de volt rajta nyakörv.

,,Is, is. Azért ha a közelben van a gazda és nem pont mellette, akkor sem lövöm ki. Legalábbis normális emberként. És lássuk be, hogy ha látok egy Bichon-t vagy westie-t akkor körülnézek, hogy van-e a közelben valaki."

Ha látható vagy halható a közelben a gazda akkor se szokták kilőni a kutyát, bármennyire próbálják állandóan ezt beállítani. Komoly szabályok vannak arra, hogy mikor lőhető ki a kutya. Közelben meg sok eseteben a gazdáknak alsóhangon is 400-500 métert jelent. Erdős, bokros területen meg nem biztos, hogy a kutyát és a gazdát is meglátja a vadász.

,,Sokat te sem érthetsz hozzá. Azt azért megnézném hogy oldod meg egy több kilométer futásigényü kutyának a lefárasztását úgy hogy 1,5 méterre lehet töled. Még ha élsportoló vagy, akkor is kevés az ember a kutyához."

Sokan megtudják oldani a lefárasztást ígyis. Mind itthon, mind Nyugaton. Ez csak kifogás itthon, ami mögé könnyé bújni. Alapból, ha nem tudom biztosítani a megfelelő lefárasztást, akkor nem veszek nagy mozgásigényű kutyát.

,,Ja, ja, persze. Ez megint olyan hogy valaki aki nem járt még ott, kitalált egy mesevilágot. Niedersachsenben élek 7 éve. Azt kell tudni hogy itt elég szigorúan veszik a pórázt, mert védik a nyulakat. (a városi parkok tele vannak velük)

Mégis elengedik addig amíg mondjuk a parkban labdáznak vele.(itt ha elkapják,esetleg pénzbírság lehetséges) És nagyon gyakran látom, hogy a városból 16 óra után autóval a mezöre vagy határba a kutyákat, és ott elengedik, hogy kifussa magát.

Mégsem lönek egyet sem ki. Ami tényleg elkóborol, azt befogják és megy a menhelyre."

Ahogy írtam lett volna itthon is ilyen, hogy a kóbor kutyákat befogadják az állatmenhelyek. 1 hónapot nem élt meg a mozgalom, mert egyik állatmenhely se tudott annyi kutyát vállalni, amennyiről szó van. A példád is sarkallatos, mert lehet, hogy ott Niedersachsenben így van, de más német tartományban viszont ugyanúgy lelövik. Ott azért van kevesebb ilyen eset, mert a gazdák megértették a vadászterületen való sétáltatás szabályait. Itthon nem hajlandóak csak ezt megérteni a gazdák és csak a vadászokat okolják helyette.

Továbbra is jó lenne, ha nem a terelés menne minden ilyen esetnél.

2017. márc. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

En is Nemetorszagban elek tobb mint 10 eve.


Kobor kutyat konkretan soha nem lattam meg...

2017. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"nem hinném hogy van háziállatod"


Volt kutyam, igaz nem mostanaban. Mar 25 eve is teljesen ismert dolog volt hogy erdoben kizarolag porazzal, mert ha kobor kutyanak nezik akkor kilovik a helyszinen.

2017. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
26%

"Továbbra is jó lenne, ha nem a terelés menne minden ilyen esetnél."


A róka-kutya nem terelés, ellenben azzal ahogy kimagyarázod. A kutya KILŐHETŐ, a rókát meg tudtommal szinteindig kilövik, innen nézve mindegy hogy melyik.


Egyébként el tudom képzelni hogy egy westie vagy yorki mekkora pusztítást tud végezni.:)


Egyébként meg nemrég olvastam itt egy kérdést, hogy valahol kilőtték a világító nyakörvvel a kutyát. Ne mondd hogy narancssárga mellénnyel nem lőtte volna ki.


Németország normálisabbik felén nem lövik ki. Persze a volt DDR-es részeken vannak még olyan helyek, ahol megvan még a 40 év kommunizmus maradványaként az a proli réteg hasonló gondolkodásmóddal mint otthon. Na ott elhiszem hogy kilövik. De bajoroknál vagy sváboknál délen el nem tudom képzelni.

2017. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"En is Nemetorszagban elek tobb mint 10 eve.


Kobor kutyat konkretan soha nem lattam meg..."


Hát, képzeld, itthon a fotelban én sem. De ha veszed a fáradtságot és kimész kicsit a városból, vidékre, lehet hogy találkozol egyszer egyel.

Tény hogy nincs annyi mint nálunk. Csak elvétve. A menhelyek meg van hogy magyarországról importálják a kutyát.

2017. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!