Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lelőheti a vadász a kutyámat?...

Lelőheti a vadász a kutyámat? Nem tehet semmit a rendőr?

Figyelt kérdés
Minap történt hogy egyik ismerősöm a Duna melletti erdős részen sétállt keverék kutyájával. A kutya betanított kiskorától nevelt oltott stb. Szóval nem egy vadállat volt. Egyszer csak egy hatalmas dörrenés és már csak a földön fetrengő kutyát látják. Az állat elvérzett perceken belül. Majd egy vadász lépett elő. Értesítették a rendőrséget de csak annyi volta reakció hogy a vadász bármikor kilőheti a kutyát ha szabadon van ugyanis dúvad. Érdekelne hogy ez tényleg igaz e és hogy egyáltalán való e olyan undorító ember kezébe fegyver aki képes az ember legjobb barátját lelőni. A vadász (már ha nevezhetjük annak) még bocsánatot sem kért. Ezek után merje e az ember póráz nélkül sétálltatni a kutyáját s töltésen 400méterre az üdülőktől. Botrányos szerintem. Sikerült megszereznünk a vadász nevét címét és legszívesebben megmérgeznénk az összes kutyáját de akkor ugyanolyanok lennénk. Valószínűleg egy kisebb veréssel lesz elintézve ha már a rend őrei nem képesek cselekedni

2017. márc. 12. 22:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Pedig ez a helyzet. Az erdőben szabadon rohangáló kutyát a vadász lelőheti. Gyakorlatilag le is kell lőnie. Ez a szabály. Az más kérdés, hogy ez számodra mennyire elfogadható...
2017. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%
Bad luck, de sajnos igen, lelőheti.
2017. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Hozzá tartozik a munkájához. Kötelessége. Sőt, még a gazda is megbüntethető, amiért bevitte a kutyát.
2017. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Milyen gazdi az olyan, aki életveszélyes helyzetbe sodorja a kutyáját?!?
2017. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%

Jajaja, mindenki természetesnek veszi, hogy ha a vadász kutyát lát, akkor azonnal lőheti. Pedig nem. A vadász helyett is olvassuk el a törvényt:


"(4) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség


a) a vadat űző vagy a vadat elejtő kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, továbbá


b) fertőzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát.


(5) A (4) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhető jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelően alkalmazott vadász-, mentő-, jelző-, vakvezető, rokkantsegítő és terápiás kutyára."


Vagyis a pusztán a gazdája közelében sétálgató blökit valójában nem lőhetné le, ha nem űzi a vadat vagy nem fertőzőtt (ezen fertőzéses kitételen röhög a vakbelem...)

Ennek ellenére rendszeresen lelövik ezek a hős stüszivadászok a gazdája közelében bóklászó kutyákat. Az állampolgár tehetetlen velük szemben, természetesen a rendőrségre tökre felesleges menni, mert a két erőszakszervezet ezer szálon kötődik egymáshoz és az épp Honolulun nyaraló vadőr is megeszküszik, hogy a kutya 15 szarvast űzött (mekkora hazugság-olimpiát mutattak be a francia pár kutyájának lelövése után) Marad az óvatos pedagógia, pl. szar lehet egyszerre 4 kereket cserélni.


(talán ebből is sejthető, hogy nem rajongok a vadászokért, nem hordok állatvédő rózsaszín szemüveget, hanem egyszerűen csak rühellem őket, sok évnyi, pár ezer km erdei-mezei kirándulás, bringázás alatt egy (1) rendes vadászzal találkoztam, a többi arrogáns, pökhendi szemét volt)

2017. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
45%

A vadász akkor lőheti le, ha a kutya gazdája nem felderíthető, és a kutya egyértelműen kóbor, vagy vadat űz.


De ezek a senkiházi kisebbségi komplexusos alkoholisták abban élik ki magukat, hogy lőnek mindenre, ha épp vad nincs. És ez nem is fog változni, mert a sok birka még asszisztál is hozzá. Csak meg kell nézni, hány válaszoló írja, hogy le is kell lőnie.


Egy ideje németországban élek, megkérdeztem, hogy itt elképzelhető-e hogy lelövik a kóborkutyát. Azt mondták, hogy befogják és megy a menhelyre. És még ilyen nem hallottak. Szóval lehet így is.


De nem várok mást az alkeszoktól, akik erdőre mennek éjszaka, addig meg a szomszédok döngetik az asszonyt. Gondolom nehéz nekik ennyi frusztrációval élni.

2017. márc. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
38%

"Valószínűleg egy kisebb veréssel lesz elintézve ha már a rend őrei nem képesek cselekedni"


Mondjuk a hátán eltörni a puskát, és 3-an tanusítani hogy ő támadott.

2017. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
9%

Egy dolog, hogy mit mondanak a törvények, más, hogy mi a való élet.


A korrupció sincs törvénybe foglalva, mégis 100 milliárdokat sikkasztanak el.

2017. márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Szimeon ***** válasza:
41%
A vadászok 98 százaléka szarjankó. Abban lelik örömüket, hogy állatokat ölhetnek. Nem azért, mert ennivalóra van szükségük, hanem csak úgy szórakozásból. Szerintük az sport, hogy órákig ülnek egy magaslesen, aztán az inni, enni érkező vadat lelövik harminc méterről. Ilyen senkiházik képviselik a vadásztársadalmat.
2017. márc. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván a kutya nem a gazdája lábánál állt mikor le lett lőve. Elég ha elkóborol egy kicsit és megugraszt egy fácánt ami nem bonyolult bármely bokorban lehet , már le is lehet lőni. Joga van hozzá a vadásznak. Az itt említett fraciákkal történt eset pont a mi falunk határában történt. A vadőr állítólag hüje egy ember. Viszont mikor rekonstruálták a dolgokat a francia párral együtt ki derült nem egészen úgy volt mint ahogy először előadták a franciák. A kutya tényleg elkóborolt. A vadász jogosan lőte le. Azért bele kell abba is gondolni hogy a kutyatartónak is van felelősége. Pl ha én baromfit tartok és más szabadon engedi a kutyáját és nekiáll lefolytogatni a tyúkjaimat mert éhes legszivesebben én is lelőném a kutyát. Nem azért nevelgetem etetem a baromfit éven át hogy egy kutya elhordja. Már történt ilyen eset . Persze puskám nincs így a kutya megúszta de mikor 10 tyúk volt kiterítve és ott rohangált a kutya én is lelőttem volna szemrebbenés nélkül. Ha tetszik ez valakinek ha nem. A kutyatartóknak is van felelősége.
2017. márc. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!