Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A biztonsági őrnek van joga...

A biztonsági őrnek van joga belenézni a táskámba? Vagy ezt csak rendőr teheti meg?

Figyelt kérdés
pl. sportrendezvényen. Már többször előfordult, hogy megnézték mi van benne. Most meg azt hallottam, hpgy ezt csak rendőr teheti meg. Most mi az igazság? A biztonsági őr jár el szabálytalanul vagy mégis belenézhet a táskába. Voltolyan, hogy a zsebemet is ki akarta pakoltatni, akkor a mögöttem álló srác mondta neki, hogy ezt azért már nem kellene. Ekkor nagy kegyesen beengedett.
2010. márc. 6. 22:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Simán belenézhet bármikor kedve szerint,de viszont bele már nem nyúlhat.
2010. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Igy van ahogy az előttem szóló mondta. Én egy áruházláncnál melózom, de szoktam járni sportrendezvényeket is biztosítani. Nah mármost ez ugy működik, mint ahogy azt írták is , h belenézhetek a táskádba, sőt ki is pakoltathatom, HA!!! (és itt a lényeg) megfelelő indokom van rá,ugy, hogy ne sértsen szem. jogokat. Pl ha egy nőnél utazó van ( mondjuk sport rendezvényen nem valsz de van helyzet h megesik) akkor nem fogom a bugyiját melltartóját kipakoltatni 3000ember előtt(csak a példa kedvéért, de a férfiak gatyájával is ez a helyzet) hogy megnézzem nincs- e benne füstbomba vagy fegyver. Ha gyanus az illető, akkor egy vele egy nemü kolega v. kolegina egy diszkrét helyen (ez az áruházban mondjuk az őrszoba) átvizsgálhatja. Sportrendezvényen annyi a különbség, hogy ott motozhat is a biztonsági őr, de akkor sem nyulhat bele mondjuk a zsebedbe ha mondjuk egy kést talál vfagy mittom én milyen tiltott tárgyat. Megkérhet, h add át, ha nem teszed akkor nem enged be. (vagy rosszabb esetben rendőrt hív,ha közbiztonságra veszélyes tárgyat talál nálad).. Ha van még konkrétum ami érdekel akkor irj, akár privit is.


Szoval csak annyi, h a biztonági őrök álltalában tudják ,h mi a dolguk és mik a határok ameddig cselekedhetnek. Nem igazán szoktuk átlépni ezeket a korlátokat(legalábbis én nem), mert féltem a melóm és egyébbként is elég rossz hírneve van a bizt. őröknek egy-két(vagy inkább sok)tulkapás miatt, ami inkább a beképzelt tirpák tajparasztok számlájára irható. De nyugi ,vcan kivétel..

2010. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most már mindent értek.

2010. márc. 10. 20:29
 14/14 anonim ***** válasza:

((Belenézhet, de nem nyúlhat bele!))

>>

Ez így igaz ,és ha nem vagy együttműködő ,akkor hívhat rendőrt a bizt.őr, a rendőr viszont megnézheti a táskád tartalmát,ruházatod.

2010. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!