Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A biztonsági őrnek van joga...

A biztonsági őrnek van joga belenézni a táskámba? Vagy ezt csak rendőr teheti meg?

Figyelt kérdés
pl. sportrendezvényen. Már többször előfordult, hogy megnézték mi van benne. Most meg azt hallottam, hpgy ezt csak rendőr teheti meg. Most mi az igazság? A biztonsági őr jár el szabálytalanul vagy mégis belenézhet a táskába. Voltolyan, hogy a zsebemet is ki akarta pakoltatni, akkor a mögöttem álló srác mondta neki, hogy ezt azért már nem kellene. Ekkor nagy kegyesen beengedett.
2010. márc. 6. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen, megnézhetik, magánterületen.
2010. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy néz ki, hogy csak a rendőr nézhet bele a táskádba kényszerből, bár ő se szórakozásból, hanem csak ha a rá vonatkozó jogszabály lehetővé teszi. A biztonsági őr nem kényszeríthet rá, hogy megmutasd a táskádat, de ha nem mutatod meg, akkor megteheti, hogy nem enged be egy rendezvényre. Az hogy mik a rendezvényre való belépés feltételei, a rendező, illetve ha ez nincs, a terület tulajdonosa határozza meg. Itt csak annyi a szabály, hogy nem alkalmazhat törvénybe ütköző diszkriminációt (pl. nem tilthat ki vagy nem állapíthat meg szigorúbb feltételeket etnikai alapon). Neked meg ha nagyon nem tetszik, megteheted, hogy nem mész be.
2010. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha jól értem mindez befelé volt. Ebben az esetben minden joga meg van hozzá. Vagy új is mondhatnám, hogy nincs alanyi jogod bemenni bárhova. Ha van pl egy házirend, akkor annak betartását ellenőrizhetik, aztán vagy elfogadod a feltételeket és teszed amit kérnek, vagy jogod van nem elfogadni, és akkor nem engednek be.
2010. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha nem mutatom meg a táskámat, akkor nem mehetek be érvényes belépőjeggyel? Ez esetben visszatérítik a jegy árát?

2010. márc. 6. 22:58
 5/14 A kérdező kommentje:
ja és igen befelé volt.
2010. márc. 6. 23:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Belenézhet, de nem nyúlhat bele!
2010. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az előttem szólók mindent leírtak. Lényeges az utolsó hozzászólás. Megkérhet hogy nyisd ki estetleg hogy emeld fel a pulóvert a tetején hogy jól lássa, de semmi szín alatt nem nyúlhat bele. Ez érvényes a rendőrre is, hisz akkor ő maga ejthetne bele pl terhelő bizonyítékot.
2010. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb jegy megvételével elfogadod a házirendet (ez igen gyakran rá is van írva a jegyre), ha nem tartod meg, nem kapod vissza a jegy árát (legalábbis nem kötelezhetőek rá).
2010. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő belenézhet mert nálunk ipari szki-ba úgy volt hogy amikor mentél ki meg kellett mutatni. Amúgy meg a nálunk a rendőség előtt ha arra járok és púpig van tömve a táskám át szokták nézni. És nem hiszem hogy gyanús lennék a zsaruknak. Amúgy találtak nálam 1 bicskát is és kaptam egy lecseszést is kaptam érte.
2010. márc. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akkor pakoltathat ki (nézhet bele) pl. egy áruházban, ha látja hogy te eltettél ott vmit egyébként csak rendőrt hívhat és majd ő pakoltathat ki.
2010. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!