Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Idézést kaptam, tanú részére,...

Idézést kaptam, tanú részére, de fogalmam sincs milyen ügyben, és a levélbe sem írták bele?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nemtudom mi ez, csak kaptam egy levelet mult7en a rendőrségtől hogy menjek be, tanuskodnom kell.. De azt se tudom milyen ügyben, én nem tudok semmit, nem láttam semmi balhét, lopást, verekedést, stb. a papiron meg nem irnak semmit, csak h hova menjek, hány órára, az iktatószámot, meg a jogszabályokat hogy mi van ha nem megyek... Már ideges vagyok emiatt, tudom h a tanuvallomás nem nagy valami, csak az irritál h nemtom miért kell bemennem... Próbáltam velük telón beszélni, de az aki irta a levelet szabin van 1 hétig még, én jövő szerdán megyek, a többiek akikel beszéltem nem mondtak senmmit mert nincs jogosultságuk. Félek, mivel soha nem volt rendőrségi ügyem, azt se tudom h zajlik a tanukihallgatás, meg miket kell mondani, annyit tudok csak hogy valami büntetőügy (mert bü. rövidités van a papiron az iktatószám mellett, az meg büntetőügyet jelent)

2015. júl. 13. 19:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amugy egy körzeti rendőrörstől jött a levél, abbol a városból ahol dolgozom =/
2015. júl. 13. 19:57
 2/24 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mit tegyek?"


Menj be. Ha nem mész, akkor előállíthatnak.


"De azt se tudom milyen ügyben"


Telefonon valószinűleg a nyomozód sem mondana többet. Majd ott megtudod. Nem feltétlen kell látnod valamit, vagy tudnod valamiről.

2015. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, az előadó el fog minden fontosat mondani, amit tudnod kell.


Nem feltétlen kellett, hogy lássál valami "balhét". Attól még lehet információd olyan dologról, ami egy büntetőügyben fontos lehet, anélkül, hogy tudnál róla.


Szóval, nyugi! ;-)

2015. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
jó csak tök szar ez az egész... Ráadásul délelött lesz a kihallgATÁS ÉN MEG ÁLLANDÓ ÉJSZAKÁS MŰSZAKBA VAGYOK, 2 éjszaka között mennék de 11-re, és akkor meg éjjeli munka után minden vagyok ha nem alszom ki magam csak kihallgatható nem....Az időpontot át lehet rakatni du 2-3-ra v azt meg lehet velük beszélni? egyaltalán honnét szedtek elő engem? :O ezt se értem hogy van ez....
2015. júl. 13. 22:53
 5/24 A kérdező kommentje:
de olyan rossz ez és kikészit a bizonytalanság is...
2015. júl. 13. 22:54
 6/24 anonim ***** válasza:

Faterom azért hívták be 1-2 éve, mert egy csávót feljelentették vaterán. Ő pedig korábban vásárolt tőle. Lényegében megkérdezték, hogy minden rendben volt e, volt e valami gond vele, stb. ennyi.


Neki mondjuk adtak telefonban infót, mert addig erősködött. A rendőr megkrédezte (a telefonban), hogy szokott e vaterán vásárolni. Ebből tudta meg, h azzal kapcs.


Szóval nem feltétlenül balhé volt, az is lehet, hogy valami ismerősöddel van gond és ekkor minden embert megkeresnek akinek kapcsolata volt vele.

2015. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Az idézésen rajta van egyébként, hogy milyen bűncselekmény miatt hallgatnak ki, csak a konkrét eset nincs rá írva.

Tehát pl. üzletszerűen elkövetett csalás miatt idézem...

2015. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: csak annyi van rajta h bűnügy... meg az a szám.. ma voltam benn náluk, de aki irta a levelet nem tudtam beszélni, irtam h szabin van 20.-ig, és a kolléga meg nem adhatott ki infót, még azt se mondta h mi az... (pl. lopás, csalás), csak annyit mondott h büntetőügy, azt ennyi meg h ne parázzak... Szval ki lettem segitve
2015. júl. 14. 14:40
 9/24 A kérdező kommentje:
# 6/8 Időpont ma 11:40 De akkor apudat (is) tanuként hallgatták ki?
2015. júl. 14. 14:42
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen tanúként, mondom, vásárolt egyszer a gyanúsítottól, de neki nem volt vele gondja. Kikérdezték, és ennyi.
2015. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!