Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha gyalogosan igazoltat a...

Ha gyalogosan igazoltat a rendőr és nincs nálam a személyim, az milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Este járok dolgozni és biztonsági okokból a személyimet nem szoktam magammal vinni. Eddig még nem igazoltattak szerencsére, de érdekelne, hogy milyen következménykkel jár ha nincs nálam?

2015. máj. 11. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen, de te mint gyalogos bármelyikre hivatkozva igazoltatva lehetsz, ezt nem mondta a jogász ismerősöd?

Ha nincs nálad fényképes igazolvány, akkor a személyi adataidat kell bemondani. Ha a helyszínen meg tudják nézni a fényképes priódat akkor ennyi volt.

Azonban ha nem rendelkeznek ilyen eszközzel, akkor előállíthatnak személyazonosság megállapítása céljával, amely 8 óra lehet, és parancsnok 4 órával meghosszabbíthatja.

2015. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Végül is nincs is ezzel gond, talán kicsit túl reagáltam. Volt egy ismerősöm, akitől este ellopták a táskáját, abban volt minden fontos irata és persze a személyi is. Ezt követően pár héttel be is törtek a lakására és mivel igen jómódú srác volt, bőven volt is mit el vinni tőle.. Szinte az egész lakását kirámolták közel 4 millió forintos kár keletkezett, csak a számítógépe ért kb 1,5 milliót. Hogy mennyire van összefüggés a igazolvány ellopásával ez a betörés,azt nem lehet 100%-osan tudni, de valószínűleg nagyban összefügg vele. A rendőrsés csak a vállát vonogatta és a tettes-tettesek természetesen nem kerültek elő mai napig sem...


Azóta én se szeretem este magammal vinni a fontos irataimat, nehogy velem is megtörténjen ilyen eset, de ha muszáj, akkor ezentúl csak kénytelen leszek.

2015. máj. 15. 19:09
 13/19 anonim ***** válasza:

Legalább útlevelet, vagy jogosítványt hordjál magadnál. Abból ugye a címed nem derül ki.

Hülye indoknak tartom, hogy attól félsz kirabolnak. Ha a táskájában nem volt semmi olyan, ami arra utalna, hogy igen módos alak a haverod, akkor a kutya sem törődne a papírjaival, valószínű az első kukában landolna minden, ami a rablók számára értéktelen.

2015. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"A rendőrsés csak a vállát vonogatta és a tettes-tettesek természetesen nem kerültek elő mai napig sem... "


Mennyi eltorzult gondolkodású majom van mostanság.

Mutass egy olyan embert a földön, aki minden tettest meg tud találni! Emberek vagyunk, a rendőr is csak a józan paraszti eszét tudja használni nyomozásnál. Az, hogy nincs meg a tettes, előfordul. Attól még a nyomok megvannak, azok meg lettek őrizve, és még lehetséges, hogy meg is lesznek.

A vállát meg biztosan nem vonogatta semelyik rendőr. Annak ellenére, hogy szarba veszitek őket a haveroddal, ők még ismeretlenül is próbáltak segíteni, és dolgoztak a nyomrögzítéssel, és a nyomozással. Mindezt azért, hogy te itt fikázzad őket.

Ez egy lebutított korcs társadalom, melynek te is egy példánya vagy.

2015. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14 Hát.. Szerintem pont a te nyomorék gondolkodásoddal vannak nagy gondok és főleg a hozzád hasonló felfogásúak miatt tart ott az ország ahol.. Először is reagálnék erre:


"ők még ismeretlenül is próbáltak segíteni, és dolgoztak a nyomrögzítéssel, és a nyomozással."


Ennél hatalmasabb baromságot már rég hallottam. Normális országokban a rendőrnek az elsődleges KÖTELESSÉGE és FELADATA, hogy az állampolgárok védelmét szolgálják és védjék! Attól, hogy ebben az országban a rendőrség inkább az állam érdekeit tartja előtérben, nem a lakosságét, az az országnak a szégyene és a rendőrségé is. Amúgy nem is csoda, hogy a hatóságok és az állam bármit megtehet az emberekkel, mert a hozzád hasonló agyhalottaknak úgy is jó minden. Emberi jogokra való igény 0, demokráciára való igény 0. Ehhez csak gratulálni tudok.. Ilyen felfogással csak a klotyón tudod magad lehúzni hidd el. Másra így nem jutsz.

2015. máj. 16. 20:24
 16/19 rinpocse válasza:
Ba..ki te tényleg egy csökött agyú tahó vagy,majd akkor sikítsál ha 10 cigány megkésel, hogy miért nincs rendőr a közelben.Mert a cigány ugye csak a saját fajtályát védi azzal, hogy téged kiírt,amivel egyet is értek,mert az ilyen selejtnek a wc-ben a helye.
2015. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért van eltorzult gondolkodásom? Azért, mert reálisan leírom, hogy attól, hogy a rendőrt szidod, az még nem érv az utálatra.

A rendőr az állampolgárokat szolgálja és védi, ez így is van, te pedig ezért semmilyen tiszteletet nem mutatsz.

A bűnügyi technikus összegyűjti az anyagmaradványokat, a nyomozó pedig nyomoz benne, az egyszerű járőr (akiket te szídsz), neki pedig tényleg csak annyi a dolga, hogy biztosítsa a nyomokat, információt gyűjtsön a szomszédságból.

Tulajdonképpen megtudod nekem mondani, hogy a rendőrök közül kiket, és miért utálsz? A világon nem tudsz olyan embert mondani, aki minden bűnügyet felderítene, még egyszer mondom.

A közbiztonságért pedig az emberek a felelősek, ők követik el a bűncselekményeket, és felelős az állam is, mert nem szigorít a BTK-n, és felelős a bíróság is, mert mindenért ejnye-bejnye az ítélet.

Válaszolj a kérdésemre, nagyon érdekel a hülye válaszod!

2015. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

„Mutass egy olyan embert a földön, aki minden tettest meg tud találni! Emberek vagyunk, a rendőr is csak a józan paraszti eszét tudja használni nyomozásnál. Az, hogy nincs meg a tettes, előfordul. Attól még a nyomok megvannak, azok meg lettek őrizve, és még lehetséges, hogy meg is lesznek.”

Ez mind igaz és elfogadható, de a kérdező a rendőrségről nem általánosságban beszélt, hanem csak leírta a személyes tapasztalatait.

„A vállát meg biztosan nem vonogatta semelyik rendőr.”

Ez elég merész kijelentés.Ezt már én is tapasztaltam és szerintem rajtam kívül még sokan mások is.Ha te rendőr vagy és becsületesen végzed a munkádat, akkor ne vedd magadra, de ettől még sok ilyen rendőr van, aki nem szeret dolgozni.

2015. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

De magamra veszem, egy szervezetet ócsároltok, és nem Kis Pista őrmestert. Úgy ahogyan van alkoholista kőműves, úgy biztosan van lusta rendőr is. Túlnyomó többségük jó szándékú!

Ez egy egyszerű sztereotip divatviselkedés.

Én oldalakon tudnám szidni az orvosokat, mennyi bűncselekményt, és szabályzat sértést elkövettek, vagy a semmit nem érő szakmunkásokat, akik megcsinálják a hanyag munkát, és előre elkérik piára a pénzt...

Érdekes, ezekről még nem láttam írásokat.

Divat a rendőrséget szidni, és az a legviccesebb, hogy aki idáig nekem személyesen is elkezdte nyomni a sötét dumát, az semmit nem ért a jogokhoz, és a BTK-hoz. 2 perc alatt leosztok bárkit úgy, hogy a környéken lévők röhögnek rajta, és eltakarodik onnan, mintha ott sem lenne.

2015. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!