Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha gyalogosan igazoltat a...

Ha gyalogosan igazoltat a rendőr és nincs nálam a személyim, az milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Este járok dolgozni és biztonsági okokból a személyimet nem szoktam magammal vinni. Eddig még nem igazoltattak szerencsére, de érdekelne, hogy milyen következménykkel jár ha nincs nálam?

2015. máj. 11. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
Golyó általi akasztás.
2015. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Hát ezzel nem nagyon jutottam előbbre.:) Amúgy ebben az országban még azt se tartanám kizártnak...
2015. máj. 11. 22:29
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Legrosszabb esetben akár 72 órás elzárás és/vagy míg mások nem tudják igazolni a személyazonosságod.


Azt viszont nem értem, miért biztonságosabb ha nincs nálad?

2015. máj. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Este járok dolgozni és biztonsági okokból a személyimet nem szoktam magammal vinni"


Bérgyilkos vagy? Vagy mi az a foglalkozás amelyiknél biztonsági szempontból nem kívánatos a személyi?

2015. máj. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 rinpocse válasza:
72%

Személyi azonosítót nem vagy köteles magadnál tartani,erre törvény nincs, viszont nem árt, ha nálad egy a KEKKH által kiállított fényképes igazolvány, pl: jogosítvány ,útlevél.

Ha semmi nincs nálad,a rendőr KÖTELES a lakhelyedre, ha az közel van, vagy a legközelebbi kapitányságra előállítani, személy azonosság megállapítása végett.

2015. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit erősnek tartom ezt az eljárást egy egyszerű gyalogossal szemben, elég rendőrállami megnyilvánulás ez és ha a bűnüldözésre ebből csak 10%-nyi energiát fektetnének, azt hiszem sokat javulna a közbiztonság.. Dehát ez van.
2015. máj. 12. 23:38
 7/19 Gugu Gabor ***** válasza:
Nem azzal van baj hogy egyszerű gyalogos vagy, hanem azzal hogy nem tudod igazolni magad, szóval lehetnél akár Hitler Sztálin vagy Mao... mivel nincs semmi ami az ellenkezőjét bizonyítaná.
2015. máj. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7 Ezt idáig értem. De amig én nem adok rá semmi okot rá, amivel úgymond gyanússá válhatnék nekik, addig ők mi jogon feltételezik rólam, hogy én rossz vagyok? Ilyen alapon a 18 év alatti fiatalokat is gyanúsnak kéne alapból tekinteniük, mivel ők sem tudják igazolni magukat,mert nekik nincs még igazolványuk, de lehet náluk akár bomba is vagy lőfegyver.
2015. máj. 14. 00:21
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy jogász ismerősöm szerint azonban a rendőr nem igazoltathat csak úgy! Hanem csak akkor, ha a személyazonosság megállapítására az alábbi 4 kritérium miatt van szükség:


1. A közrend, közbiztonság védelme érdekében.


2. Bűnűldözési vagy bűnmegelőzési célból.


3. Közlekedési ellenőrzéskor. (ez járműves közlekedésre vonatkozik)


4. A saját védelmem vagy más személy vagy szervezet jogainak védelme érdekében.


Az igazoltató rendőrnek kötelessége a fent felsorolt 4 kritérium valamelyikét közölni és indokolni az igazoltatott személlyel, amennyiben ezt nem teszi, az törvénytelen igazoltatásnak számít.

2015. máj. 14. 00:51
 10/19 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 00:51


Egy szót nem szóltunk arról, hogy mikor igazoltathat. Személyigazolásra alkalmas dokumentumnak kell nálad lennie. Személyi + lakcímkártya, jogosítvány, útlevél. És képzeld, igazoltatni nem szoktak heccből, szóval ez az "inkább mennének bűnt üldözni" szar szöveg...

2015. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!