Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tiszteljük-e a rendőröket...

Tiszteljük-e a rendőröket vagy sem?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom nem vagyok rendőr! Egy történetet szeretnék nagy vonalakban vázolni.

Budapest, VIII. ker.: Vendégségben voltunk egy családtagunknál, majd délután 6 óra felé haza felé indultunk vidékre. Az autóban (szakadt Skoda 120L) két nővérem a 14 éves unokahugom és idős édesanyám volt. Egyszer csak levillog egy rendőrautó. Én megállok. Az üdvözlés után megkérdem mit követtem el, hogy megállított. Nem volt válasz. Megjegyzem kb.: 300 métert mentem egy egyirányú utcában, tehát nem is nagyon követhettem el semmit.

Elkérik az autó papírjait illetve mindanyiónk személyi igazolványát. Az egyébként eléggé szétszórt kamasz unokahugom elfelejtette berakni a személyiét, és a nála lévő nem fényképes igazolványt nem fogadták el. A többi igazolvány és az autó papírjai is rendben voltak. Egy 3/4 órás tortúra következett.

Kiszállítottak az autóból és az izzókészlettől kezdve az elsősegély-csomagig mindent meg kellett mutatni. Természetesen megvolt minden. Közben a rádiójukon lekérdezték unokahugom adatait is, természetesen valós adatok voltak. Ezek után még mindig várnunk kellett valamire. Én megkérdeztem az intézkedő rendőröktől, hogy mégis mire várunk még, miért nem mehetünk, ha minden rendben van. A kérdésre kérdéssel válaszolt az. Miért akarunk mi XY városba menni? Erre természetesen azt feleltem, hogy azért mert ott lakunk, amit egyébként ők jól tudtak az igazolványokból. Erre a válasz az volt, hogy majd ha azt mondom. Megvetően és bunkón hangzott.

Közben a rádiójukból jól kivehető volt, hogy kérték siessenek valahová, mert verekedés van. Nem mentek, csak kb.:15 perc elteltével, addig mi az álló autóban vártunk és fáztunk. Végül nagy nehezen elengedtek.

Tudom, hogy nem minden rendőr ilyen. De én már nem akarok találgatni, hogy melyik a "jófej" rendőr. A szolgálunk és védünk jelszó nekem már csak azt jelenti, hogy próbálják kitölteni a szolgálatot és zaklatni azokat, akik még normálisak.

Ezek után tiszteljem a rendőröket?


2010. febr. 9. 16:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Igen, tiszteld! Attól, hogy volt egy, aki nem volt neked szimpatikus (nekem se lenne az), attól még a rendőrök tisztségét és személyét tisztelni kell!
2010. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom mire tisztelni őket, a közbiztonság az elég gyér, ha megállítanak igazoltatni azis csak basztatás.
2010. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok. Magyarország azért még mindig nem a Balkán, de még nem is Amerika. Persze, vannak problémák, van hova még fejlődni, de azért itt relatíve rend van. Csak ezt a magyar ember nem látja be, és nem tud örülni annak, ami van.
2010. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Mindenki rendőrnek születik,csak van aki tovább tanul.

Na kb. ennyire.

2010. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem tiszteled őket akkor csak magadnak ártasz.

Én gyűlölöm őket mint a szart de mégis kedves vagyok velük mert ha elküldenék egyet a francba, úgyis én húznám a rövidebbet. A hátuk mögött elátkozhatod őket, de a szemükbe ha jót akarsz MAGaDNAK akkor kedves legyél és illedelmes.

2010. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

Én pont tegnap találkoztam ilyen semmirevaló hulladék sündőrökkel. Kerékpározok a TESZKÓ-ba éjjel 1-kor, elfogyott a cigim. Volt elől-hátul lámpa, erre jön egy rendőrkocsi, kiszól két lárvaarcú zsernyák, hogy mi jogon tartózkodom én a főútvonalon (ahol még tiltó tábla sincs hogy oda nem mehetek). Közöltem velük hogy azért itt jövök, mert a másik úton nem lehet kerékpárral közlekedni (ami mellesleg így is van, naponta elhaladok busszal a tiltó tábla mellett). Ők összenéztek, és elkezdtek kötekedni, hogy de márpedig ott szabad kerékpárral menni, nincs ott semmiféle tábla. Ezen elvitatkoztunk pár percig, aztán végülis rájöttek hogy jobban ismerem az útvonalakat mint ők, és búcsúzóul még azt "ajánlották" hogy azon az úton menjek hazafelé.

Csak azért se ott mentem, nehogymár két ilyen pontagyú selejt sündőrférgen múljon hogy hol közlekedek biciklivel :))) Világos volt a dolog: vagy nem ismerik a KRESZ-t, vagy szándékosan kötekedni akarnak.


Ez nagyon megy a rohadt tetves zsernyákférgeknek, aztán mikor meglátnak egy cigányt, sírva elszaladnak. Ennyit a sündőr taknyokról.

2010. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Valamit nem írtál le valószínűleg szándékosan. Azt ,hogy mit tettetek ,mivel váltottátok ki ezt a kb 20 perces intézkedést.Merthogy valamivel csak elértétek ,hogy a figyelmükbe kerültetek. Tudod mi is autózunk több mint 2 évtizede,de azt azért neked sem hiszem el,hogy ok nélkül szórakoznak a rendőrök. Ok nélkül nem .Sok személyes tapasztalat után írom mindezt.
2010. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
sajnos a jelenlegi kormány csicskái a rendőrök, azt csinálnak, amit mondanak. Kormányváltáskor leváltani az összes fejest, felülvizsgálni, kit verték a tüntetőket, őket pedig letartóztatni(ki nem tett jelzés, fém ütleg, stb...
2010. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


"Több száz méteren át, csaknem negyven centis hóban, futva üldöztek egy körözött férfit a rendőrök szombaton kora délután a XVII. kerületben. A menekülő először kocsival, életveszélyesen manőverek közepette próbálta meg lerázni az egyenruhásokat, mivel azonban autója elakadt, a közeli erdőbe szaladt, ahol már nem jutott messzire."


[link]


Ez csak egy eset, a sok közül, amiről Te nem tudsz. :)

2010. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Níííínóóóóóóóó niiiiiinóóóóóóóóó.


:D A Sündőrség = APEH, azaz pénzbehajtó intézet a kormánynak. Hihhip Hurrá.


De vannak kivételek a rendőrök között is, ugyan úgy, mint a cigányok között, de azért a kis rétegért, nem kell őket szeretni. :D

2010. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!