Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » NE ÉRINTSEN MEG, NE NYÚLJON...

NE ÉRINTSEN MEG, NE NYÚLJON HOZZÁM! Ez meg milyen új rendőrtrükk?

Figyelt kérdés

Rendőri intézkedés alanyaként, amikor az intézkedés folyamatban van és a rendőr kérdéseket tesz fel, amire válaszolok. A válaszadás alatt, a rendőr közbevág, megszakítja a válaszadást és felszólít rá, hogy ne érjek hozzá, "ne érintsen meg"

Nos erre mit lehet válaszolni, ha nem is érintettem meg és nem is volt szándékomban. Ilyenkor mi célja van a rendőrnek? Provokál - gondolom. Ezek kiktől tanulnak ilyeneket?


Győri rendőr volt amúgy.



2014. ápr. 3. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt akarta beleírni mint hivatalban levő rendőr akadályozása stb mert jó választ adtál és meg akart büntetni. Gondolom én. Legalábbis a sztori alapján.
2014. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor mondd neki, hogy "Kár, épp le akartalak tapizni, cukimuki", aztán nézd, hogy kerekedik el a szeme. Egyébként ha megállít a rendőr, akkor telefonon/mp3 lejátszón felvétel be, és akkor utólag lesz bizonyítékod, ha visszaél valamivel.
2014. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Intézkedő rendőrt nem érinthetsz meg. Ez a szabály. Csak tájékoztatott, gondolom, jófej volt, vagy nem volt kedve kényszerítő eszközt használnia veled szemben.
2014. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az egészröl hang és képfelvétel készült és annak bohockodott, hogy a jelentésébe be tudjon irni valamit.
2014. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

cheeky_bugger nevű felhasználó válasza



- fúúúj mennyire undorodom az ilyenektől fúúúúúj

2014. ápr. 3. 19:03
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet vették az intézkedést csak te nem tudtad. Egyre több rendőrkocsiban van beépített kamera.

Valószínűleg csak csináltál valamit, mert ilyet nem talál ki a rendőr. Ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy ne dobálj fagyival.... - semmi értelme sincs, miért mondana ilyet -.

De lehet most már ők vágnak vissza. Eddig csak azt lehetett hallani, hogy mindig feljelentik őket, aminek fele nem igaz. Most lehet ők kezdik. Bevisznek, hogy nekimentél:-_)

2014. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
jól van, kérdező, nyugi, el ne csöppenj itt egy komment miatt... :D
2014. ápr. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
szakbarbár vagy, mi meg szívunk az ilyen barbárok miatt mint te, veszélyes az ilyen ember.
2014. ápr. 4. 07:12
 9/14 A kérdező kommentje:
senki nem fogja meg a rendőrt - senki, Ezeknek elég, ha azt mondja utólag, hogy támadásnak vélte, ha mondjuk gesztikulál valaki a kezével. Aztán jön az eljárás, hogy hatósági személy elleni erőszak, jaa meg jól lebilincselik, és fogdára viszik.
2014. ápr. 4. 07:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg köze nincs ahhoz, aminek te véled kérdező.

Nem akartak azok becsukni, meg generálni semmilyen feszültséget, vagy rád húzni hiv. szemet.

Én a következő esetekben szoktam rászólni az emberre, hogy legyen szíves álljon arrébb, vagy ne nyúljon felém:

- tiszta retek, alkoholista, drogos

- úgy gesztikulál a kezével, hogy a pisztolyomtól 20 cm-re leng a keze

- belemászik az arcomba


Az intézkedés távolsága a rendőr és az állampolgár között egy lépésnyi és egy karnyújtás távolsága, azaz 1,5-2 méter. Egyrészt ha ennél közelebb engedem, és elveszi a pisztolyom akkor szakszerűtlen az intézkedés, és én leszek a felelős, hogy hagytam. Másrészt van az embernek egy szférája amibe senki sem szereti ha belemásznak, a rendőr is ember. Harmadrészt szerintem ez tisztelet kérdése is, ha én sem hajolok, és könyökölök az intézkedés alá vont autójára, akkor ős se tegye, illetve ne fogja meg a vállamat, vagy ne paskolja meg a hátam sem.

Érteeem?

2014. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!