Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A következő jogeset megoldásáb...

A következő jogeset megoldásában tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Egy pécsi lakos vezeti az autót, mellette a házastársa ül. Budapest területén megállítja őket két rendőrjárőr. Közlik a vezetővel, hogy a záróvonalat átlépve előzött.


Hogy folytatódik az eljárás, ha elismeri, és ha nem? (Esetleg a vonatkozó jogszabály-helyek?)


2009. nov. 14. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem vagyok rendőr....és igen követtem el szabálysértést de ahoz nem lett volna pofám,hogy letagadjam és hazudjak.Mert ugye mikor gáz van,mikor rátörnek az életedre,vagy a családodéra....kit hívsz??Az meg hogy a cigányokat kapják el.....na de kérlek ha én átmegyek a záróvonalon vagy te vagy akárki más,ugyanúgy kell eljárni ellene mint egy gyilkossal.Mármint ugyanúgy alatt azt értem,hogy te is megszegted a törvény x paragrafusát.
2009. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez Magyarország!

Leírod, hogy szabálysértést követtél el, és aztán el akarod linkelni, ki akarod mosni magad! Ilyen van?

Lényeg:

igazoltatásnál 2 dolog lehetséges:

1 helyszíni bírság / név félrevezető, nem helyszínen kell fizetni/ 3.000 Ft-től 20.000 Ft.-ig terjedhet.Ja és természetesen a szabálysértésért /záróvonal/ 1

büntetőpont.

Ehez az kell, hogy elismerd a helyszínen a szabálysértést.

A hb. egy bürökrácia könnyítő eljárás mindkét félnek.

2. Feljelentés

szabálysértési előadóhoz kerül az ügyed. Ő dönt a büntetésről. Max 30.000 Ft ig terjed a bünti záróvonalnál.

És természetesen 1 büntető pont itt is.

Szóval nem lehet ellinkelni a büntetést, azzal, hogy nem ismerem el, meg hol a felvétel.

Az ilyen kérdéseknél a rendőr megkeresi a legkissebb hibát is a kocsin, hogy még többet büntetést kapj az okoskodásodért. Rossz esetben /Pl.: repedt szélvédő, kiszélesített sárvédő, sportkormány/ le is veheti a rendszámot.

2010. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Már nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől, de továbbra is azt mondom: Hazudni muszáj, mostanában egyre gyakrabban. Az hogy ki meddig hajlandó elmenni pl. az ilyen kis értékű szabálysértésnél az ember kérdése. Egy kis pö*csfej zsaru meg, meg tud szo**patni sötitített szélvédő meg szélesített sárvédő okán, mert nem tetszik neki az okoskodás, akkor:

1. azért is ellenkezek, mert tudom hogy mindenképp szivat*ni, büntetni akart.

2. bosszút veszek rajta. Ha ehhez gyáva vagyok, akkor meg megérdemlem amit kapok mert gyenge vagyok.


végszó: ugye a záróvanalat 50 cm is át lehet lépni az már bünti, ne kell a fél autónak átmenni? na már most tegyük fel hogy valóban nem mentem át a záróvonalon semennyivel sem. és mégis leállítanak hogy ez meg ez történt felvétel nincs és vergödök! Na akkor mivan p*icsafej*üek? és senki nem merje azt mondani hogy ilyen nincs. válaszólni se kell. Fizessétek csak be önként dalolva a 20-30 ezreket meg a többit:) :) majd ha két munkahely között ingáztok és belenyaltok a záróvonalba >bünti, és nehézkes a havi gázszámla befizetése csak ennyit mondjatok magatokban: megérdemeltem, a pénzem jobb helyre került, útakat újítanak fel:):D politikusaink EU-s szinvonalon élhetnek:) a rendőrség megveheti az új trafikat:) eltarthatunk 1-2 millió hulladékot:) Fizessetek még többet, a gyerek kajapénzét is fizessétek be. (Debrecen Mikepércsi úton mejetek 50-el:)legyen csak 3x hosszabb az út a városon keresztűl:) A magyar, egy nagy rakás sz///ar.

2010. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha az ilyenek mint te elhúznának kis országunkból nem tartanának itt.Te is olyan vagy aki meg meri tenni de felvállalni a következményeket már nem.Persze ezután mindenki menjen csak át a záróvonalon hiszen minek van az ott..menj csak 80-al 50-en helyett mert hülyék találták ki.Aztán ha véletlenül valakit elütsz így akkor menekülj csak el mert hozzád ez a méltó....

Emiatt sz@rok vagyunk....Engem Angliába háromszor annyiért büntettek meg mint itthon alapesetben mert kerültem ki valakit és átcsúsztam a záróvonalon kb.15 centire....üdv a szabályok világában....

2010. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

10.45-ös vagyok

Jó belátom mások az emberek, másként viszonyulunk a szabályokhoz és alkalmazásukhoz is. Én azt mondom van aki befizeti a büntetést és nem csinál magának gyomorfekéjt, azt megértem és mostmár nem cseszem le, ha úgy véli hogy a becsületessége megéri: éljen boldogan. De engem se zaklassanak már ha nem tetszik nekik. Nem szólhatok bele a szabályok alkotásába soha: a választáson fűt fát igérnek, aztán baszatják az embert mert olyan szabályt hoznak ami ellentetje választási programjának. Én magam így tiltakozom a szabályok ellen hogy nem nyugszok bele semmibe egykönnyen. Ha meg tehetem (mostanában nem szoktam)megkenem a rendőrt mert ő is tudja nem főbenjáró bűn amiért 20-30 akar vágni.

Tehát: Aki akar fizessen, aki nem akar az harcoljon, ha első fokon nem is de pereskedéssel egy iső után ha szegény rendőröknek nincs bizonyítékuk meguszhatja büntetést. Balesetmentes vezetést mindenkinek!

2010. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
egy szempontból volt szimpatikus a válaszod....Hogy te végre belátod azt,hogy nem a rendőrt kell szidni hanem aki megalkotja a tv-t.
2010. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!