Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Teszveszen megloptak mit tegyek?

Teszveszen megloptak mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kifizettem a kabátot és 1 honap mulva se küldte a rendőrség felé tehetek lépéseket az ügyben?...és ha igen mennyi idő?
2009. nov. 7. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én először a teszvesz szerkesztőit kérdezném meg
2009. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
értékeld negatívan+teszvesz szerkesztőinek írj
2009. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

necces.


ha 20.000 Ft alatt volt, akkor ugyan meg lehet próbálni feljelentést tenni, de valószínűleg a rendőrség azt fogja mondani, hogy ilyen összeg az szabálysértés és nem indítanak nyomozást. (meg lehet próbálni keresztülverni, hogy ez tulajdonképpen csalás és nem lopás, ami vagy sikerül, vagy nem)

ha 20.000 feletti az érték, akkor biztosan büntető feljelentést kell tenni.


tanulság egy életre, ismeretlen embernek pénzt csak annyit szabad küldeni, amennyit még bevenne a gyomrod, ha elveszítenéd. minden mást csak személyesen.

én több tucat dolgot vettem már így (igaz a vaterán), de ezek közül csak egy volt olyan, hogy nem személyesen mentem el a cuccért.

2009. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 ezer Ft feletti összegről van szó, akkor tegyél feljelentést a rendőrségen!

20 ezer FT alatt csak szabálysértés, a rendőrség nem foglalkozik vele. Elvileg az önkormányzathoz tartozna az ügy, de ennél egyszerűbb ügyekben is csak a töketlenkedés megy náluk, nyomozáshoz pedig nincs apparátusuk. A tesz-vesz-hez fordulhatsz, de ők nem hatóság, max. kizárják az eladót az oldalról és ezzel kifújt. -Szóval nem akarlak elkeseríteni, de ez bukta. Én az ebay-n jártam ugyanígy.

2009. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad előre kifizetni semmit!!!! Csak ha ismered az illetőt. (bár még akkor sem) Én nem tudlak sajnálni, megérdemled, legközelebb óvatosabb, körültekintőbb leszel. Amúgy a többieknek igaza van. Üdv
2010. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na mi lett? :S
2011. aug. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!