Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ittas vezetésre az új...

Az ittas vezetésre az új büntetés, hogy lecsuknak 2 sörért a biciklire is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Basszák meg, - egész hétvégén ne igyak, mert a kutyámat hétvégente estefelé szoktam vinni futtatni biciklivel?! Itt nem is lehet élni.

2013. júl. 1. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Biciklivel ugyanúgy lehet balesetet okozni, mint kocsival, szerintem teljesen jogos, hogy büntethető.
2013. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Korábban is minimum megbírságolhattak volna érte, ha rajta kapnak.
2013. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt ki se lehet menni az utcára, olyan mintha háború lenne. Háborús övezet.
2013. júl. 1. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Kerékpárnál nincs bűncselekményi érték.

Viszont a kerékpárral 30 vagy 60eFt-os büntetést kaphatsz.

Ha kerékpározol, akkor ne igyál előtte.

2013. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért nem csuknak le, maximum ha nem tudod igazolni magadat, akkor előállíthatnak a rendőrök.

2. Kerékpárral is részt veszel a forgalomban, így rád is vonatkozik az alkohol-fogyasztás tilalma, bár van néhány kicsi kibúvó, de egyszerűbb nem inni, mint ezekre odafigyelni.

3. Helyedben nem bringával futtatnám a kutyust, mivel ha keresztbe rántja a kormányt, akkor nagyot lehet zakózni!

Mindezt nem okoskodásból írtam, csak a saját épséged érdekében!

2013. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-esnek üzenem, hogy respektálva az alkoholtilalmat, mégiscsak vitatom az állítását: "ugyanúgy lehet balesetet okozni"


Kétségtelen, hogy biciklivel is lehet balesetet okozni, de azért a bringa nem 1 tonnás és nem is igen tekered meg 120-szal, tehát nem teljesen ugyanaz a hatás.

Egy részeg sofőr, aki autót vezet simán lehet tömeggyilkos, a kerékpáros legvalószínűbben maga esik áldozatul, csak nagyon szerencsétlen esetben okoz másoknak komoly sérülést, nem lehetetlen, de kisebb rá az esély.

2013. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még évközben volt valami módosítás, hogy biciklisnél csak akkor büntetnek, ha láthatóan ittas (ami mondjuk nem 2-3-4 sört jelent gondolom én). Hogy most hogy van... fogalmam sincs, de szerintem még az illetékes szervek sincsenek vele teljesen tisztában, annyit bu.zerálják már ezt a törvényt.
2013. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-osnak:


Egyetértek a leírtakkal, csak hozzátenném, hogy léteznek kerékpár-, illetve gyalogos és kerékpárutak is (pontos elnevezést nem tudom), ahol egy 30-cal guruló bringásban is van gyilkos potenciál. Ráadásul néhány kerékpáros gátlástalanul váltogatja az úttestet, a járdát és a kerékpárutat, hol melyik a legjobb neki.

2013. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!