Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetésnél ugyan olyan...

Ittas vezetésnél ugyan olyan mértékű a büntetés ha kerékpárral kapnak el mintha autóval kapának el?

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják de ittasan még biciklizni se lehet mert azért is büntetnek, azt viszont nem tudom hogy mennyire.


Ha a falutól 4-5 km-re az üdülőterületen iszogatok akkor mivel tudnék visszajutni a faluba? Van lent egy söröző ahova sokan járnak és rengetegen mennek autóval, de bicikliseket és motorosokat is lehet látni.

Gyalog azért messze van, csak a futók mennek úgy.


2012. máj. 4. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a jogsidat is bevonják-e érte, de a pénzbüntetés alap. Szerintem ez rendben is van, mert elég sok ittas kerékpáros okoz balesetet és bár többnyire ők húzzák a rövidebbet, vannak azért kivételek. (Pl. amikor a miatta hirtelen fékező busz szélvédőjét kifejeli egy utas, csak hogy egy megtörtént esetet idézzek.)


A faluba visszajutni egyszerű: megfogod a bringát és hazatolod. 4-5 kilométer józanul 1 óra, azt azért az egészséges felnőtt szervezet kibírja. Részegen persze ugyanez inkább másfél óra, de akkor meg külön jót tesz a séta.


További alternatívák: hívsz egy taxit a közeli városból. Szólsz egy ismerősödnek, hogy vigyen el. Választasz egy olyan útvonalat, ami hosszabb ugyan, de magadon kívül nem veszélyeztetsz senkit (pl. mezőgazdasági út) és nem mellesleg a rendőrök sem járnak arra (erre persze nincs garancia, mi van, ha együtt járőröznek a mezőőrökkel vagy a vadőrrel?). Esetleg elmentek többen együtt autóval és egyikőtök nem iszik.


ui.: Azért néha nálam is lecsúszik egy-egy sör bringázás előtt-közben, én sem vagyok szent.

2012. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha ugyan annyi a büntetés mintha autóval vagy motorral mennék akkor lehet hogy motorral mennék le, azon azért van világítás mert este korom sötét van arrafelé.

A haverjaim közül csak nekem van jogosítványom, de az nekem miért jó hogy én vezetek és ha inni akarok akkor kockáztatok, ők meg halál nyugodtan isznak mert nem büntethetik meg őket ha csak ülnek a kocsiban?

2012. máj. 4. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem azonos mértékű a büntetés. Bringával nem kockáztatod a jogsidat + a pénzbüntetés is alacsonyabb, mintha gépi meghajtású jművel közlekednél.
2012. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez neked nem jó, de a pia eléggé el tudja baszni az életedet, ha az őrangyalod épp egy másik kocsmában iszogat, te meg betintázva vezetés közben kinyírod a haverokat mondjuk. Nem kéne. Ezért írtam az előbb az alternatívákat.
2012. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy itt Magyarországon baromira túl van reagálva ez az ittas vezetés, az egész zéró toleranciát azért vezették be, mert túl kevés volt a hatóságok bevétele. Nyilván egy bizonyos fok után már tényleg veszélyes, de nagyon érdekes, hogy pl. Ausztriába, Németországban 0,5 ezreléket is megengednek, Angliában 0,8-at is. Persze tudom, ezekben a fejlődő országokban sehol nincs a közlekedésbiztonság a nagy magyarokéhoz képest...
2012. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bringádon nincs világítás, akkor innod sem kell a büntihez.
2012. máj. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az alkohol öl, butít és bokorba dönt.
2012. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 teleka válasza:
Szerintem nincs túlreagálva az ittas vezetés megítélése itthon, és szerintem te is másként gondolnád, ha egy részeg idióta halálra gázolta volna valamelyik családtagodat, vagy ripityára törte volna az autódat, vagy fennakadást okozna mikor sietsz.
2012. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az ittas vezetésnek azért vannak fokozatai.

Nem ugyan az ha full részegen mész a belvárosban, mintha a határba mennél pár sör után.

2012. máj. 7. 17:28
 10/13 anonim válasza:
Autóval esetleg le is csukhatnak, mert úgy a Btk-ba ütközik, bringával meg "csak" a KRESZ-be.
2012. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!