A rendőrség ki tudja deríteni, hogy mit néztem az interneten? Ha igen Ezt hogy oldja meg?
Egy nyomozás keretében biztos megvizsgálnák a gyanúsított gépének merevlemezét (gondolom én), de mi van ha nincs merevlemez, mert tönkre lett téve, el lett távolítva?
Olyasmire gondolok, hogy a telefonhívásoknak is utána tud nézni a rendőrség és megnézik, hogy kit hívtál, vagy ki hívott, kimenő és bejövő sms-ek stb, de mi van az internettel? Az ok, hogy az emaileket megtudják nézni, mert van egy levelező fiókod valahol pl hotmail, d mi van atöbbi tartalommal? Azt is láthatják, hogy mit néztem agoogle-ben stb?
Erre lennék kíváncsi. Tudtok valamit?
Ha a partíciók le vannak titkosítva, akkor semmiféle Temp.I. fájlt nem tudnak lekeresni róla.
Ha TOR szerveren keresztül netezel, akkor a gépedhez se tud eljutni a hatóság, kivéve, ha überhülye vagy.
A merevlemez most le lett foglalva vagy nem?
Ez, hogy kiveszed és ráversz párat kalapáccsal, még nem biztos, hogy minden adat elvesztésével jár.
Pontozzatok le nyugodtan, fogalmatok sincs, hogy milyen eszközeik, és embereik vannak a rendőrségnek.
Attól, hogy te szentül meggyőződsz arról, hogy 1 program megvéd mindentől, még nem biztos, hogy úgy is van.
Na mindegy, nem vitatkozok vérpistikékkel. Nem kellene drogozni, és nem történik ilyen.
Bucsek ezt nekem írtad, hogy "vérpisti"? :D
Letitkosítani nem csak a drogdílerek szokták a gépet:)
Hallgatóként én is kaptam licenc-t olyan CAD szoftverre, ami 2,5 millió/év, de mivel már nem vagyok hallgató, így le kellene törölnöm (vagy a lejárt licencet nem szabadna feltörnöm). 2,5 misim most nincs, de a progit szeretem, így titkos marad a gép. Én rohadt bűnöző....)
Aki mélyebben jártas az informatikában az tudja mit tud a Truecryprt. Kérdezz rá bátran a megyei agynál, hogy: "akkor ezzel tényleg...?" Mert, ha csak úgy feltör valaki egy 50 karakteres AES-Twofish jelszót, akkor a Cisco System azonnal kínál neki egy több milliós állást :D
A külföldi rendőrség eszköztára is véges, a magyaré meg még szegényesebb lehet. Az hogy valami tini azt hiszi, hogy Gutman eljárás nélkül leformáz egy pendrivet-ot, vagy vinyót és majd senki nem talál semmit, az nagy böszmeség.
A legprofibb itthon a témában nem is állami szerv, hanem a KÜRT Információbiztonsági és Adatmentő Zrt. Kalapáccsal szétvert vinyóról adatokat lehalászni 100x egyszerűbb, mint titkosításokat feltörni, ami még a nagyoknak se sikerül.
Kérdező: Ez részben kapcsolódik a témához. Itthon ilyen törvény nincs, mert nem vagy köteles magad ellen bizonyítékkal szolgálni! GB-ban viszont, aki nem adja meg a jelszavát, az 5 évig terjedő börtönt kaphat.
Köszönöm mindenki válaszát. Nagyon tanulságos volt. Főleg az utolsó.
Egy valamire még nem igazán kaptam választ. Mi van, ha nincs merevlemez (tehát nem eltört, nem titkosított, nem kódolt, hanem egyszerűen kiveszem és elviszem 300 km odébb, egy részét a Dunába dobom, egy részét meg kidobom :) pl)?
TEhát ebben az esetben, ha nincs merevlemez akkor indokolatlan, hogy az én gépemhez hozzá nyúljanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!