Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lezárják így a szabálysértés...

Lezárják így a szabálysértés miatti ügyem?

Figyelt kérdés

Ma jött a levél hogy feljelentettek 4.500ft miatt (szabálysértés) .

A határozatban az van hogy felfüggesztették az ügyet mivel nem találltak és nem tudtak kihallgatni .


Holnapi nappal elutalom a pénzt aki feljelentett !


Na most , a kérdésem hogy ha én a csajjal ma/holnap felveszem a kapcsolatot , visszafizetem neki , utána megszüntetik az ügyet ?

Gondolom a feljelentő befog menni a rendőrségre és elmondja hogy megkapta a pénzét.

Ezek után engem továbbra is keresni fognak ? Lezárják az ügyet azonnal ?


És ami kérdés,nem a helybeli rendőrségtől jött a levelem .Ha megkeresnek akkor bevisznek arra a kapitányságra ahol történt a feljelentés ?


Következő kérdésem hogy amint befizetem a pénzt , bemenjek ide a városi rendőrségre hogy nekem ez az ügyem van , de kifizettem ? Vagy mivel nem innen jött a levél,így nem is tudnak itt mit kezdeni az én ügyemmel ?


Köszi előre is a válaszokat !!!



2013. márc. 26. 13:14
 1/8 A kérdező kommentje:

Ezt találltam a neten :

6. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a szabálysértés elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).

És nekem alig 10 nap múlva lesz 6 hónapja .

2013. márc. 26. 13:30
 2/8 anonim ***** válasza:

A kár megtérítésével nem szűnik meg az eljárás. A szabálysértés ettől függetlenül megtörtént, csak így lehet, hogy megúszod egy figyelmeztetés büntetéssel.

Ha feljelentés nélkül fizetted volna ki a pénzt, akkor nem lett volna semmi, de így az ügyedben kilónyi papírt kellett gyártani, ezért logikus is, hogy ha már elindult akkor nem lehet megszüntetni.

Bemehetsz a rendőrségre, vidd be az átutalás, vagy a fizetési szerződés papírjait, és add át, hogy rendezted a kárt.

Azért szerepel más kapitányság, mert a feljelentő helyileg illetékes rendőri szerve foglalkozik mindig az üggyel.

2013. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam még, hogy a feljelentő sem tudja visszavonni a feljelentést.
2013. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem . Akkor kifizetem és megyek is a helybeli rendőrségre hogy nekem van ez az ügyem és kifizettem .
2013. márc. 26. 21:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy holnap amikor bemegyek , felveszik a jegyzőkönyvet , el kell mondani hogy s mint történt ?
2013. márc. 26. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak az elérhetőséged kell nekik majd, mert nem náluk van az ügy. Mond, hogy nem találtak meg.
2013. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jó,Rendben .

Azért kérdeztem mert csak kihallgatnak hogy " mi is volt ez " ?

2013. márc. 26. 22:10
 8/8 A kérdező kommentje:
A levélben szereplő rendőrkapitányságot kellett felhívnom és akitől jött a levél azt kapcsolták,beszéltem vele megatam az elérhetőségem és azt mondta átadják a helyi rendőrségnek az ügyemet,felveszik a jegyzőkönyvet és lefénymásolják a bizonylatot hogy vissza van fizetve és kész .
2013. márc. 27. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!