Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a Jobbik lesz kormányon...

Ha a Jobbik lesz kormányon egyszer, akkor a rendőrség nekik fog hajlongva engedelmeskedni?

Figyelt kérdés

Amíg fletóék voltak, addig szétzúzták a várost, lőtték a tüntetők szemét, törték az ujjakat.

Most Viktornál alkalomadtán megszállnak egy falut.


A rendőrséget mindig az aktuális vezetőség rángatja kedvére? Nem lesz fura majd egyszer a rendőröknek, ha a Jobbiknak kell engedelmeskedniük?


(A kérdés elméleti, tudom hogy most esélytelen a Jobbik, de ki tudja mi lesz itt 8-10 év múlva.)


2012. szept. 11. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy pénz kéne ahhoz, hogy a rendőr be merjen menni a cigánysorra. Oda inkább bátorság kell. De valszeg az sincs.
2012. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az kell, hogy használhassa úgy, a fegyverét, hogy nem csukják le érte.

Próbálj meg texasban fellökni egy sheriffet, csak próbáld meg. Itt meg ha összejön a család, 2-3 rendőrt agyba főbe vernek.

2012. szept. 11. 17:19
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Na jó, akkor leírom, hogy sok (magyar)ember szemét miért böki a rendőrség intézménye. A magyar ember ellen van fegyver (2006-os balhé pl.), a cigány ellen nincs? A gárda ellen fel lehet vonultatni több száz rendőrt, a cigányok ellen kimegy 1-2, akik aztán futva menekülnek (mármint a rendőrök)? Valami nincs rendjén. Olyan, mintha a rendőrök nem is akarnának fellépni a cigány bűnözőkkel szemben.
2012. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%

15.

Ezek nem tények, hanem a te véleményed. Ha konyítanál valamennyit a dolgokhoz, akkor látnád mikor ketten kimegyünk a cigánysorra, és rendet rakunk. Csak ezt már egyre kevesebbszer lehet megcsinálni, mert náluk is telefon van, meg kamera, illetve az utóbbi 10 év kormányzása lezüllesztette a rendőrrel szembeni tiszteletet.

A rendszerváltás környékén 1 KMB kolléga rendet tudott tartani, most 10 sem tud, mivel mindenkinek csak jogai vannak...

Jah és magasról letojom Budapestet, a focihuligánokat, 2006-ot, nem voltam ott, és nem is leszek. Be kellene fejezni a rendőrség összemosását (akik kint vagyunk járőrök), azokkal a készenléti rendőrséggel akik kint voltak oszlatni. Illetve ha a büntetőtörvénykönyv oldaláról nézem a dolgokat, és összehasonlítva más országokkal, akkor ez a bohóckodás semmi nem volt. Én nem hagytam volna, hogy akár 1 kolléga és megsérüljön. Persze ebben a nagy demokráciában mindent meglehet már csinálni...

2012. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Emberek, ugyebár az állam hatalmi ágakból áll, melyek közül a kormányzat a végrehajtásért felelős (talán a másik kettőt most nem kell felsorolni).

Az aktuális kormányfő mindig a végrehajtó hatalom feje. De a végrehajtás csak akkor működik normálisan, ha vannak végrehajtó szervek (vicces is lenne, ha Orbán menne ki minden egyes bűnözőt megfogni :D). Az egyik legfontosabb végrehajtó szerv a rendőrség (szerény véleményem szerint a rendőrség és a hadsereg a két legfontosabb). A rendőrség csak akkor működhet hatékonyan, ha a kormánytól (pontosabban egy erre a célra kinevezett minisztertől kap utasításokat). Más különben káosz lenne az egész. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a dolog természetéből adódik, hogy a rendőrség a kormánynak engedelmeskedik. Ebből kiindulva pedig igen, ha a Jobbik kormányra kerülne, akkor a rendőrség nekik engedelmeskedne, és nem lenne nekik furcsa, elvégre ugyanúgy a kormányt szolgálnák mint eddig (hogy éppen ki van kormányon, azzal nekik nem kell törődni, csak csinálni, amit mondanak).

2012. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

tegnap 22:14

Mielőtt azt hinnéd, hogy a huligánokat védem, elmondom, hogy tévedsz. Egyszerűen nem is értem, hogy mit jelent az, hogy van náluk telefon meg kamera. És? Kit hív telefonon? Rendőrt? A rendőr megengedi, hogy egy bűncselekményt elkövető telefonálgasson, meg videózgasson? Na ne már. Ha egy cigány bűncselekményt követ el, akkor nem lehet letartóztatni, mert jogai vannak? Milyen jogai? A bűncselekmény elkövetéséhez van joga?

2012. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Felvételt készít ahogy éppen "elmagyarázom" a fajtársának a dolgokat. Régen ez visszatartó erő volt, ma nem.

Nyugodj meg, akit bűncselekmény elkövetésén tetten érünk, az be van csukva, amíg az ügyész ki nem engedi.

Tudnék olyanokat mutogatni, akinek 20 bűncselekménye van, melyek tárgyalásai folyamatban vannak, és nem engedik lecsukni, mert nem bizonyított, és az ügyész szerint nem áll fent a bűnismétlés veszélye...

Aki belelát a mindennapi rendőri munkába, az meggyőződik róla, hogy a probléma nem a kis KMB irodán, vagy rendőrőrsön van, hanem a fejétől bűzlik a hal.

2012. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 ZETAS ***** válasza:

Igen


Parancsot hajtanak végre. Akkor majd a Jobbikos kormány parancsait hajtják végre

2012. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!