Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » SÜRGŐS! Meddig tarthatnak...

SÜRGŐS! Meddig tarthatnak bent valakit ha őrizetbe vették?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha valakit őrizetbe vettek mivel körözték (lopás gyanuja miatt)??Csak 72 óráig tarthatják bent igaz??72 órán belül a bíróság elé kell vinniük az ügyet igaz??És ha nem viszik bíróság elá az ügyet 72 órán belül akkor elengedik vagy előzetesbe is tehetik amíg a bíróság elé nem kerül az ügy??Lécci valaki hozzáértő írjon!!!

2012. aug. 5. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Ne haragudj, de kit érdekel?! Ha nem lopna, nem lenne ilyen gondja...! Persze tudom, ő ártatlan.........
2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
72 órán belül eldöntik, hogy előzetesbe vágják-e vagy szabadlábon védekzhet.
2012. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 intrepid ***** válasza:
65%
A hócioőm tele van a sok bűnözővel, és itt a hócipő helyett mást gondolok, olvastam egy statisztikát, Kalifornia állam többet költ a sitteseire, mint a felsőfokú oktatásra. Gyönyörű. Be kellene vezetni újra a derest, lopáson megfognak valakit, ráverni 50-et, 100-at, utána nem gyógyítgatni állami pénzen, majd meggyógyul, vagy lesz vele valami, ott egye meg a fene. De ezt meg kellene csinálni felsőbb szinten is, nemcsak kolompár 77 jánost, hanem a fideszes képviselőjelölt kiscsajt is, aki zabált a budaörsi Tescoban.
2012. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
34%
Érdekes megközelítések! Tehát ezek szerint ha bárkit ártatlanul megvádolnak ( amire már nem egyszer volt példa ),mondjuk rá hogy szemét bűnöző??? Kíváncsi lennék, ha ez veletek történne akkor is így gondolkoznátok????
2012. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1. hozzászóló: ha nem tudsz értelmeset mondani akk inkább fogd be!! Egyébként meg kíváncsi lennék hogyha veled történne valami hasonló amikor olyannal vádolnak amit nem követtél vagy épp a szerettedel akk mégis mit szólnál ha valaki ilyen tuskón viselkedne!!!
2012. aug. 5. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
72 óra az őrizetbe vétel határideje, azon belül kell kitűzni egy előzetes bírói meghallgatást.Nyomozó hatóság folytatja az eljárást, az ügyészségnek biztosít egy ügyirat pld-t, majd az ügyészség indítványát követően a bíróság határoz.Ott dől el, hogy szabadlábon védekezhet, vagy előzetes letartóztatásba helyezik.
2012. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ és a segítséget!!!
2012. aug. 5. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

bcs gyanúra körözni, csak "alapos gyanú"-val lehet... szóval azért az több, mint rámutatok, hogy szerintem ő lesz az. Akkor van alapos gyanú, ha megvannak a bizonyítékok, csak a (leendő) gynúsított "elfelejtett" befáradni az illetékes kapitányságra, mikor beidézték...

Persze tévedni emberi dolgo és mint minden munkában megvanak az eshetőlegessége, de nem gondolom, hogy ez pont a kisstílű lopásoknál lenne...

ettől független a 72 órás időintervallum valóban a nyomozóhatóság "gondolkodási ideje" - az előttem szóló helyesen mondta. Az meg a Be-ben benne van, mikor rendelik el egy hosszabb "pihenésre" (szökés, tanúk befolyásolása, stb.) Bár az elő körözés nyilván nem szép pont, mikor a lehetőségeket latolgatja bíróság.

2012. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. válaszadó vagyok! Az utolsó válaszadót idézném:

"gyanúra körözni, csak "alapos gyanú"-val lehet... szóval azért az több, mint rámutatok, hogy szerintem ő lesz az. Akkor van alapos gyanú, ha megvannak a bizonyítékok, csak a (leendő) gyanúsított "elfelejtett" befáradni az illetékes kapitányságra, mikor beidézték.."

Valószínűleg nem véletlenül!!!! Aki ártatlan, azt nem kell körözni, mert alig várja, hogy befáradjon és tisztázza magát... Erről ennyit! Nem tudom kidet körözik, de te vagy naiv vagy, nem én rosszindulatú!!

2012. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előzőnek!

Teljesen egy véleményen vagyunk, sajnálom, ha félreértettél :)

2012. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!