Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi nem számít megvesztegetés...

CaesarJunior kérdése:

Mi nem számít megvesztegetés látszatának?

Figyelt kérdés

Az lenne a konkrét kérdésem, ha van egy szimpla családi falunap, és kivonul a rendőrség, tűzoltóság, mentők, és a gyerekek beletudnak ülni az autókba stb. Emellett főzőversenyek, stb.

Elfogadhat-e egy rendőr egy tál ételt, vagy pár szem pogácsát, esetleg pohár ásványvizet? És/vagy miért nem?

Van-e erről esetleg valami leírás, hogy ha azt mondja nem fogadhat el semmit, mert megvádolhatják "vesztegetéssel", akkor fel tudjam neki mutatni, hogy csak egy egyszerű gesztust akarok neki adni, mindenféle hátsó szándék nélkül?!



2012. márc. 27. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz.Van valami határ hogy milyen összeg fölött nem fogadhat el semmit de nem hiszem hogy pár pogácsa miatt börtönbe kerül bármelyikőtök is.De persze ha úgy mondod hogy csak akkor ehetsz ha ezt megcsinálod nekem akkor már vesztegetésnek számít de ha csak megkínálod akkor nem.
2012. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mi nem számít megvesztegetés látszatának?"


Írok erre egy szemléletes példát:


Van egy szimpla családi falunap, és kivonul a rendőrség, tűzoltóság, mentők, és a gyerekek beletudnak ülni az autókba stb. Emellett főzőversenyek, stb. Ilyenkor ha fogod magad és eldobsz egy papírzsebkendőt, az nem számít megvesztegetés látszatának, viszont szemetelés látszatának számít.

2012. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fogadhat el semmit.Sem falunapon,sem maskor.Jol nezne ki,ha egyenruhaban ingyen eszegetne..Egyebkent igy van rendjen,hallottam mar olyat,hogy utana kertek cserebe valamit..Nekem mar 10 eve sikerult betartanom,elvarom ezt mastol is.
2012. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!