Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy nyilvánosságra kerültek a 2006-os szemkilövő rendőrök adatai?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 15:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%
Én is az előző két hozzászólóval értek egyet. Aki disznók közé (értsd a csürhe) keveredik, ne csodálkozzon, ha disznónak nézik.
2011. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

kit érdekel, tették a dolgukat, minek ment oda a barom...


szerintem megérdemelte, amit kapott, legközelebb nem megy oda, aztán kész, gondolkozz már el, mennyi esély van rá, hogy az a kettő-három, akit meglőttek, mind igazat beszélt, hogy véletlenül keveredett oda... nem volt kötelező odamenni, lásd én is itt vagyok két szemmel...


ilyenért rendőrt megbüntetni akkora ökörség lenne, ami csak itt, Magyarországon fordulhat elő, köszönhetően a sok álliberális senkinek, mint amilyen te is vagy, kedves kérdező

2011. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, hogy gondoljátok? A rendőr majd tömegoszlatás közben mindenkit egyesével meg kérdez, hogy te most őrjöngeni jöttél vagy békésen tüntetni? És aki azt mondja, h őrjöngeni meg kukát borogatni azt elkezdheti püfölni a többit meg nem?

Felszólították őket, hogy menjenek haza, nem menetek aztán ellettek verve, nekem nem esett bajom az nap mert nem mentem oda, de ha ott vagyok és kapok néhány sallert akkor így jártam...

2011. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Septimius válasza:

A kommentek elolvasása után azt látom, hogy sajnos sokak fejében összemosódtak a 2006. októberi események. Nem egy, hanem kettő kritikus napról van szó: az egyik október 17-éről 18-ra virradó éjszaka történt. Ekkor a Gyurcsány-féle őszödi beszéd ellen kezdtek el tüntetni először békésen az emberek, majd ez valóban átment a fent említett randalírozásba, utcakő-kuka-molotov-koktél hajigálásba. Ekkor a rendőrök szinte mozdulatlanul, már-már töketlenül tűrték, hogy elfajuljon a dolog. Ekkor senkit nem is vertek meg különösebben.


Ezután napokon keresztül attól volt hangos a média, hogy rosszul kezelték a rendőrök a helyzetet, keményebb fellépés kellett volna.


A keményebb fellépés a következő kritikus tüntetési napon, október 23-án következett be. A rendőrök -talán hogy bizonyítsák, hogy ezúttal nem lesznek kíméletesek- szabálytalanul jártak el. Több helyen megemlékezések zajlottak a városban, míg a város más részein ismét randalírozni kezdtek a tüntetők. A békés megemlékezők menekülési útvonalát lezárta a rendőrség, tehát nem biztosított nekik egérutat és az agresszorokkal összeterelte őket. Innentől kezdve pedig mindenkit ütlegelni kezdtek, akit csak értek, mert mindenki csőcseléknek számított, aki ott volt. Megvertek hotelekben lakó külföldi állampolgárokat is, vagy munkából hazafele igyekvő embereket szintúgy. Amit a kérdező említ, azok a szabálytalanságok ezen a napon történtek.


Remélem, mostanra sikerült mindenkinek visszaemlékeznie, hogy hogyan is zajlott valójában 2006 októbere. Ne mossuk össze eggyé a két tüntetést, mert nem ugyanazon a napon volt!

Ajánlom mindenki figyelmébe Bodoky Tamás Túlkapások című könyvét - ő egy tényfeltáró újságíró. Interjúk vannak benne szerencsétlen emberekről, akiket belekergettek a tömegbe, de menekülni nem tudtak. És ez nem valami Fidesz-koholmány, utána lehet olvasni több helyen is, pl. itt: [link]

2011. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Septimius válasza:

Azok, akik nem értik, hogy miért fújnak a rendőrökre, ezek történtek 2006. október 23-án:

-Október 23-án éjjel a Blaha Söröző vendégeit a rendőrség az utcára kergette, holott a tüntetésekhez semmi közük nem volt

-Több felvételen is látható, hogy egyes rendőrök a tüntetők zászlóit kitépték kezükből, földre dobták, megtaposták

-A símaszkos rendőrök egy törvényellenes belső utasítás miatt nem viseltek azonosító jelet

-Számos esetben bántalmaztak intézkedés alá vont személyeket azt követően, hogy már védekezésre, ellenállás tanúsításra képtelen állapotba került

-Előfordult, hogy a rendőrök is utcaköveket dobáltak a tüntetők felé

-A tüntetések helyszínéről való távozásra utaló vagy arra következtetni engedő rendőri felszólítás nem hangzott el.

2011. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
tömegoszlatáskor egyéni felelősségre vonás NINCS, én hülyeség is lenne
2011. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Csak gratulálni tudok a rendőröket védő válaszokhoz... De amik akkor történtek azok nem illettek egy jogállamba.
2011. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 asmosys ***** válasza:
Elég nagy baj, ha ilyen adatok kikerülnek. Baj ha a rendőrökről van szó, és akkor is baj ha pár akkor őrjöngő huligán adata kerül ki.
2011. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jogallam,jogallam,jogallam...

Legutobb mar csak konnygaz volt, azert is ment a rinya...

2011. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A 25 re válasz.


Nem hangzott el hogy hagyják el a helyszínt.... arra nem emlékszem de arra igen hogy a hangosbeszélőn többször figyelmeztették a garázda elemeket a következményekre de a tömeg folytonos fütyülése és ordítása közepette csak a csendesebb részen lehetett érteni. Ártatlan emberek verését nem láttam, de a földön fekvő őszülő férfi ütlegelésére igen, amelyről felvétel is készült, igaz azt nem adták le amint az esernyőjével a nyakán találja a mellette elhaladó zsernyákot. Gondolom véletlen lehetett.....vagy nem?

Tulkapások biztosan előfordultak, csak az hogy mi volt a tulkapás azt folyamatosan változik, kinek mi.

A magyar rendőr meg eszköz és tette volna a dolgát, csak itt nem ugy megy.

Lehet hogy holnap a terrorelhárítók is nyilvámosságra kerülnek, családjukkal együtt ki tudja.

Itt minden lehetséges.

Ja de ha tiltva lenne a randalirozás, gyujtogatás, rongálás, fosztogatás akkor nem kellene ezektől a túlkapásokról igy nyilatkozni, most csak a legutóbbi angliai eseteket vegyük figyelembe.

2011. nov. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!