Régen hogyan zajlott egy igazoltatás, körözött személyek felkutatása?
Figyelt kérdés
Például a hatvanas-hetvenes években. Ma ugye könnyű dolga van a rendőrnek mert igazoltatásnál bepötyögi a telefonba a személy adatait és azonnal meg tudja ha a személy körözve van. Ugyanígy körözést kiadni is percek kérdése és az ország minden rendőre utána tud nézni hogy az adott személy köröve van-e.
De ez hogyan működött régen, az informatika előtti korban? Volt ugye a könyvecske formátumú személyi, csak azt tudta ellenőrizni a rendőr, annak valósságát nem. Illetve egyszerre több tucat élő körözés és lehetett érvényben, a rendőr pedig nem feltétlen tudta hogy az ország másik végében ki ellen adtak ki körözést.
Hogyan működött ez régen?
dec. 30. 14:18
1/3 Senior Séf válasza:
A körözött személyekről megvolt a fényképük a zsaruknak.
2/3 anonim válasza:
Megállítottak, elkérték a személyidet, ha gyanúsnak találtak, bevittek a yardra, ott megnézték, hogy rajta vagy-e a körözési listán.
3/3 anonim válasza:
Abban a korszakban minden adat rajta volt az iratokon, így lényegében csak arról kellett meggyőződniük, hogy nem hamisítvány. Aztán ha mégis az volt, akkor ennyi, benézték. Nem volt nálad az irat? Vittek a zárkába kihallgatásra!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!