Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem vettem észre, hogy meg...

Nem vettem észre, hogy meg akarnak civil kocsival állítani a rendőrök?

Figyelt kérdés

A minap történt. Mentem bevásárolni, azt vettem csak észre, hogy egy másik kocsi a s****mben jön. Pont 13:30 volt, szikrázó déli napsütés, semmi extrát nem vettem észre. Bementem a parkolóba, leparkoltam majd egyszer csak előttem termett az a kocsi ami jött mögöttem, és két rendőr szállt ki, majd alaposan leteremtettek, hogy a jelzéseik ellenére nem álltam meg.

Mondták, hogy dehát ment a fényjelzés, én mondtam ilyet nem láttam.

Igazoltattak, szondát fújattak és ennyi volt. De mondták, hogy igazából feljelenthettek volna a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása miatt is, de mivel együttműködő voltam, ettől eltekintenek.


Most ilyenkor mi van? Ha feljelentettek volna, jogos lett volna? Hangjelzést nem adtak (civil kocsin ugye nincs sziréna...) a szélvédő alatti villogóból meg semmit sem láttam, bevallom nem is nagyon figyeltem. Megszoktam, hogy itt sokszor egymás hátsójában mennek.



júl. 22. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kresz szerint hangjelzés nélkül a villogó nem is kötelez semmire.
júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fmmarci ***** válasza:
100%

Nem az volt, hogy volt ott hangjelzés (ilyen pici hordozható sz@rról), csak hangosan szólt nálad a zene?

amúgy jogos a kérdés, engem is érdekelnek a válaszok majd.

júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak villogtatott a távolsági fényszóróval az nem számít semminek... simán hihetted azt, hogy figyelmeztet egy mezei autós arra, hogy traffi van az úton vagy rossz az egyik fényjelző berendezésed.


Nem írtad le a kérdésben, hogy volt e megkülönböztető jelzés illetve, hogy azt említették e zsaruk, így nehéz választ adni.

júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak kék villogó volt a szélvédőn belül, ilyesmi:

[link]

júl. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!