Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi tortenik ha otthon felejtek...

Mi tortenik ha otthon felejtek minden iratot?

Figyelt kérdés
Elfelejtek minden iratot és monduuk autoval vagyok, tudnak igazolni a bemondott adatokkal vagy buntetnek? Kivancsi vagyok a menetére.

jún. 25. 06:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Tudnod kellene igazolnod magadat, de ma már le tudnak ellenőrizni online is ha szükséges, csak nem biztos, hogy megelégszenek ennyivel.

Ha autóval vagy én nincs nálad a jogosítványod, azért büntetnek is.

jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Neten azt irják jogositványt mar nem kell magadnál tartanod.
jún. 25. 07:17
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
A kocsival vagy akkor mindenképp kell jogsi ha ellenoriznek
jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Mész a dutyiba:)
jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg bevihetnek, ha nem tudod magad igazolni semmivel sem.

Nekem kocsival is szinte mindig csak a személyi igazolványt kérték. Azt mondták az elég, az alapján meg tudnak nézni mindent.

Mondjuk nekem mindegy, mert nálam van minden.

jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Remelem lecsuknak
jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

2023 január 1. óta már nem kell, hogy nálad legyen a jogosítvány, ahogyan a kötelezőről szóló igazolás és a forgalmi sem.

Ami a személyit illeti, elvileg kellene, de a joggyakorlat az, hogy soha senkit nem büntetnek meg ennek hiánya miatt. Lekérdezik az adataidat, oszt engednek isten hírével.

jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Te migransvagy??
jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha Magyar vezetői engedéllyel rendelkezel akkor nem vagy köteles magadnál tartani, bár célszerű.


Elvileg személyazonosítás alkalmas igazolványt köteles vagy magadnál tartani, de ma már a rendőrök elfogadják, ha bediktálod az adataid.

jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha tudod magad digitálisan igazolni, akkor nem kellenek az iratok. Ha nem, akkor valakinek igazolnia kell. Pl. Bevisznek és mehet érted anyuci, hogy igazoljon.
jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!