Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért rossz általában az...

Miért rossz általában az utókor megítélése a Magyar Királyi Csendőrség működéséről?

Figyelt kérdés

aug. 4. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Az 1945 utáni korszak interpretációja miatt.
aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
45%
Én is ugyanezt kérdezem mindig, amikor az ÁVH-ról esik szó. Ki érti ezt.
aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Mert keveset tudnak róla, azt is rosszul. Valóban voltak sötét pillanatok, de az minden rendvédelmi szervnél előfordul sajnos. Egyébként a csendőrség kézikönyvében ez állt: a törvény mögötted áll, előtted is az álljon! Már jó régen olvastam egy nagyon jó kis írást, előbányásztam, érdemes elolvasni annak akit érdekel a téma:


[link]

aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Terrorban tartották a lakosságot. Mára ezek már feledésbe merültek, rengeteg tüntetést, sztrájkot véresen elfojtottak (1930. szeptember 1-i általános sztrájk, csertetői sortűz, egercsehi bányászsztrájk véres elfojtása). Az is szomorú volt ebben, hogy akik az uralkodó osztály védelmébe szegődtek csendőrként, általában szegény családból származtak. Az úri ficsúrokat nem csendőrnek küldték. Ennek ellenére a sajátjaikra lőttek.
aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

#4: Olyan helyre és feladatra vetették be őket, ami nem volt a feladatuk, nem voltak rá kiképezve, nem tudták helyesen kezelni a helyzetet. Sajnos. A klasszikus jut az eszembe:


"A rossz, mit ember tesz, túl éli őt; A jó gyakorta sírba száll vele."


Olvasd végig amit a 3-ban belinkeltem, a II. részt is. Már persze ha tényleg érdekel a téma.

aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
#5 Én pozitívumot soha nem hallottam róluk, csak utólagos szerecsenmosdatást. Akik megélték azt a kort, azoktól mind azt hallottam, hogy ha a faluban megjelentek a csendőrök, akkor bizony a félelem uralkodott. Élet-halál urai voltak, és ezzel rendszeresen vissza is éltek. A deportálásokban betöltött szerepük sem éppen pozitív.
aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Noha megalapításuk után hatékony rendteremtőnek bizonyultak az alföldi tanyavilágban és sok helyen máshol is vissza szorították a bűnözést, de a létezésük utolsó évtizedeiben egybeforrt a nevük a fehér terrorral, az elnyomással és a holokauszt hatékony Magyarországi lebonyolításával.
aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
#6: Nem fogod elolvasni gondolom. Persze, hogy nem. Ha megjelentek a csendőrök ott nem félelem volt, hanem rend! Aki nem csinált semmit nem volt félnivalója.
aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
#8 a Horthy korszak jelentős részén statárium volt életben. A különleges jogrendet már akkor is szerették, és szerettek is vele visszaélni. Gyakorlatilag Dredd bírót játszhattak a csendőrök, bárkivel bármit megtehettek, aki a hatalomnak vagy nekik személy szerint nem tetszett. Hivatalosan csak a politikai szélsőségeseket üldözték politikai vonalon, gyakorlatban azonban az összes komolyabb ellenzéki személyt, megmozdulást.
aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Aki nem csinált semmit nem volt félnivalója"


Tehát tagadod többek között a holokausztban való részvételüket? Vagy úgy gondolod, hogy akiket akkor bevagoníroztak, azok megérdemelték szerinted a sorsukat?

aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!