Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen jogalapon akartak...

Milyen jogalapon akartak szétnézni a rendőrök? Az ilyesmi nem a NAV hatásköre?

Figyelt kérdés
Valamelyik genyó szomszéd feljelentett, hogy illegális autóbontót üzemeltetek idehaza. Összesen 2 autó van szétszedve az udvaromon, és megjelent nálam két rendör azzal a szándékkal, hogy szétnézzenek. Éppen csak bemutatkoztak (xy százados) de nemhogy házkutatási végzést nem mutattak, de még csak igazolványt sem. Nem akartam problémázni, úgyhogy beengedtem őket, de persze semmilyen fogást nem találtak rajtam, mert mindkét autó az én nevemen van, és csak javítási szándékkal vannak szétszerelve.

jún. 24. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Lopott autó keresése alapon. Nem, nem a NAV keres lopott autókat.
jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Leginkább az autók papírjai érdekelték öket, majd ellenőrizték az alváz és a motorszámot.
jún. 24. 18:56
 3/18 A kérdező kommentje:
Ez így működik? Egy névtelen bejelentéssel bárkire ráküldhetem a rendőróket, hogy kutassák át a házát?!
jún. 24. 19:00
 4/18 DK-s ***** válasza:
77%

#3-nak:


Magyarországon élsz, nem tudtad? 🤣


A házat nem kutathatták át. A bejelentés tárgyát vizsgálták.


Megjegyzem, hogy kibaxott szerencséd hogy mindkét kocsi a neveden volt!


Ha nem így lett volna, akkor még be is visznek kihallgatásra.

jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na jó, magát házat, mint épületet nem kutatták át. De az udvaromra akkor is bejöttek szétnézni, ami ugyanúgy az én birtokom, mint maga a lakóépület.
jún. 24. 19:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Az udvaron alaposan szétnéztek, még a régi disznóól padlására is felmentek.
jún. 24. 19:17
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Bűncselekmény elkövetésének gyanúja esetén hivatalból vagy feljelentésre indul eljárás. A büntetőeljárás a nyomozással indul, amelynek első szakasza a felderítés, a célja annak tisztázása, hogy valóban történt-e bűncselekmény, és ki az elkövetője. Ez zajlott nálad. Máskor kérd azért, hogy mutassanak igazolványt.
jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 DK-s ***** válasza:
43%

Illegális fém-felvásárlást vizsgáltak, nem autólopást.


"Kedves" szomszédaid vannak.

jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Egy névtelen bejelentéssel bárkire ráküldhetem a rendőróket,"


Névtelen bejelentéssel nem. A rendőrség nyilván tudja a bejelentő nevét és adatait.


Lopott autót kereshettek. Az illegális fémkereskedés a NAV vámosok hatásköre.

jún. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#4 Az miért szerencse, ha valaki nem követ el törvénysértést?
jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!