Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ital- és csokiautomatáknak...

Az ital- és csokiautomatáknak milyen jogalapon nem kell adniuk a vásárlás után blokkot?

Figyelt kérdés
2023. nov. 9. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk hogy a jog emberekre vonatkozik?
2023. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

1.


Akkor a parkolò automata mièrt ad?

2023. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

"Akkor a parkolò automata mièrt ad?"

Mert úgy van programozva, illetve kitalálva a rendszer, hogy az általad vásárolt szolgáltatás időtartamát az általa kinyomtatott cetlivel tudod igazolni. Nem azért, mert bármilyen jog is köti a parkoló automatát, lol :D

2023. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez Viktortának még nem jutott az eszébe, hogy átengedje Löllencsnek a Nemzeti Italautomata Diszkontlác megnyitását. Ha ez megtörténik, akkor egy f*atós kávé kerül majd 654,997 Ft.-ba, osztan lesz blokk is hozzá.
2023. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

#3 Ma vettem át egy csomagot egy csomagautomatából, az is nyomtatott blokkot.

Tegyük fel veszel egy kávét a kávéautomatából, megiszod, és 3 napig fosol tőle. Számla nélkül hogyan fogod igazolni, hogy melyik automatából vásároltál? Ha nem tudod igazolni, kit fognak megbüntetni érte?

2023. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

#1 Ezt a választ gondold át szerintem...

Nem az automatától vásárolsz, csak azon keresztül a tulajdonosától, aki viszont ember.

Bár a kérdésre nem tudok válaszolni, azt tudom, hogy az 1-es válasz tuti nem jó.

2023. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Hogyan bizonyítod, hogy a kávétól fostál?
2023. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A blokkadási kötelezettség általánosságban nem a vásárlás+fizetéshez kapcsolódó kötelezettség? És valamelyik jogszabályban vannak kivételek felsorolva? Igazából erre vagyok kíváncsi, hátha valaki kapásból tudja.

tudom kereshetnék jogszabályok között, melyikben, melyik paragrafus engedi ezt meg.

2023. nov. 9. 22:59
 9/10 Justinianus ***** válasza:

Áfa törvény:

Mentesül a nyugtakibocsátási kötelezettség alól az adóalany abban az esetben, ha az Art. szerinti automataberendezés használatával térítik meg részére az ellenérték adót is tartalmazó összegét.


Art. (Adózás rendjéről szóló törvény):

Automataberendezés: olyan kezelőszemélyzet nélkül is működni képes berendezés, ami termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás pénzbeli ellenértékének helyben történő megtérítésére szolgál.

Az automataberendezések működését az állami adó- és vámhatóság hírközlő eszköz és rendszer útján felügyeli.


(Azaz az automaták éppúgy be vannak kötve a NAV-hoz, mint az online pénztárgépek.)

2023. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már csak olyan automatát használok, amelyiknél kártyával lehet fizetni.
2023. nov. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!