Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a különbség a rendőrségi...

Mi a különbség a rendőrségi nyomozás és vizsgálat, ill. ügyészségi nyomozás között, azaz milyen tevékenységet végez a rendőrségi nyomozó osztály, a rendőrségi vizsgálati osztály, és milyet az ügyészségi nyomozás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nyomozók helyszínelnek, és hogy az ügyészség ellenőrzi a nyomozó hatóságot, emellett képviseli a vádat. Ennél konkrétabban érdekel a téma.

2022. jún. 2. 15:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ja és a #8, #9 voltam.
2022. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#10 ügyészasszony.


Én nem akarok senkit megtámadni, de ha engem valaki èletveszélyesen megtámad, akkor meg is ölhetem. De csakis, ha életveszélyesen megtámad, csak akkor. De nem csak én, bárki. 2013 óta lehet.


És van e a törvényben olyan, hogy ha hivatalos személy akar engem életveszélyesen megtàmadni, a hivatalos személy elől nem védekezhetek? Nincs.


Csak én nem vagyok elmebeteg, hogy megszúrnék valakit, csupán csak önvédelmi célból. De úgy sem, hisz nem tudnám senkire önvédelmi célból.sem ráfogni a kést, mert nincs is hozzá lelkem.


Nem is hordok kést csak gázsprayt.

2022. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt is bűncselekmény mözben használtad. Olyan meg nincs hogy a rendőr megtámad. Olyan van hogy te ki a akarod vonni magad az intézkedés alól és ő jogosan mindenféle kényszerítő eszközt alkalmaz. Valszeg ez történne bármilyen szituácioban ismerve téged. Ma már sokkoló is van. Attól ugy vergődsz majd a földön mint egy hal
2022. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ügyészasszony.


Csakhogy én nem tádadok senkire.

Te vergődsz itt, hogy én hivatalos személyt akarok tamadni, te talàltad ki.


Te nem vagy az emberek közzé való, te egy átkozott vagy, már rég a földben kéne lenned.

2022. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Egek, én csak azt akartam tudni, hogy nyomozásnak, vagy vizsgálatnak fordítsak valamit... Megdöbbentő betekintést kaptam, valami olyasmibe, amiről nem kérdeztem. Köpni-nyelni nem tudok a csörte vehemenciájától. Engedtessék meg nekem, hogy elutasítsam az autista kifejezés szidalomszóként való használatát. Sok autistát ismerek, akik becsületesebbek és hasznosabb tagjai a társadalomnak, mint az úgynevezett "normálisok". Egyikük sem választotta magának ezt az állapotot, ami egyáltalán nem egy kellemes életélmény. Minek bántani azokat, akikkel elbánt a sors? Ne az alapján ítéljük meg őket, hogy genetikai pechjük van! Továbbá elég fura megfogalmazás, hogy 2013 óta lehet ölni. Kérve kérem, vigyázzunk a szavakkal, mert gyerekek is olvashatják a megjegyzéseket! Gondolom arra kívánt utalni a válaszadó, hogy a jogos önvédelemből elkövetett emberölés nem számít gyilkosságnak. Mindemellett köszönöm az információkat!
2022. jún. 3. 23:15
 16/23 A kérdező kommentje:
És amit első lendületemben kifelejtettem: csak azért mert 26 éves valaki és nő, miért lesz belőle rögtön "ribi"?
2022. jún. 3. 23:20
 17/23 anonim ***** válasza:
Kérdező ne legyél már hülye. Nem szitokszóként használtam. Leírtam amit erről az emberről leírt egy szakvélemény. Az már a saját szegénységi bizonyítványa hogy ezt kibúvóként akarja használni hogy felmentést kapjon súlyos bűncselekmények megúszására amiket elkövetett.
2022. jún. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdező a #17 nek ne higyj, ez egy anonim oldal és a paranoiájából összeszed mindent, nem is ismer. Soha nem követtem el bűncselekményt, tiszta az erkölcsim.
2022. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Majd a többi kommentelő ráerősít az állításomra, vagy nézz szét az utóbb pár kérdés közt kérdező. Azokat mind ez az idiota irta ki.
2022. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ügyészasszonyt már rég agyon kellett volna verni, aki ilyen embergyűlölő, de ne félj nem éred meg a 60 évet, mert Isten megver, hogy ott halsz meg. És nem boldog halállal mint a hívők, hanem kínos halállal, te átkozott senki.
2022. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!