Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a különbség a rendőrségi...

Mi a különbség a rendőrségi nyomozás és vizsgálat, ill. ügyészségi nyomozás között, azaz milyen tevékenységet végez a rendőrségi nyomozó osztály, a rendőrségi vizsgálati osztály, és milyet az ügyészségi nyomozás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nyomozók helyszínelnek, és hogy az ügyészség ellenőrzi a nyomozó hatóságot, emellett képviseli a vádat. Ennél konkrétabban érdekel a téma.

2022. jún. 2. 15:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ugyan azt. A hatáskör a más.
2022. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Arra esetleg kaphatok választ, hogy mi a rendőrségen a nyomozó osztály hatásköre és mi a vizsgálati osztály hatásköre?
2022. jún. 2. 22:31
 3/23 anonim ***** válasza:
Van-e gyanúsított.
2022. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Ügyészasszony félrevezet és nem is a kérdésre válaszol.


Kérdező! Nem nyomozó osztály van, hanem bűnügyi osztálynak hívják, azonbelűl vannak alosztályok. A bűnügyi osztálynak van nyomozó alosztálya, meg van vizsgálati alosztálya. A nyomozó alosztályon dolgozó nyomozók amíg nincs gyanúsított, addig kutakodnak, nyomoznak, puhatolnak, adatgyűjtés, stb.van ugye ismeretlen tettes(ek) ellen. Ilyenkor még nincs fokozott ügyészi ellenörzés, a nyomozöhatóság önállóan alakítja feladatát. Amikor van gyanúsított, tehát ismert a gyanúsított akkor átkerül az ügy a vizsgálati alosztályra, az ottani nyomozó vizsgál, ilyenkor már van fokozott ügyészi ellenőrzés és ilyenkor már az ügyészség utasítja a nyomozóhatóságot. Azok a nyomozók, akik vizsgálnak, többnyire nők, van köztük 26 éves ribi is.


Kisebb rendőrkapitányságon a bűnügyi osztálynak az előbb leírg két alosztálya van, nagyobb város pl.megyeszékhely kapitányságán a fenti két alosztályon (nyomozó, vizsgálati alosztály) kívűl van még gazdaságvédelmi, életvédelmi, alosztályok.

2022. jún. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nyilván kérdező döntsd el hogy egy autista fogyatékos elítélt bűnöző szava mennyire hiteles :D
2022. jún. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#5 ügyésznő.


Mindegy, hogy milyen autista fogyatékos vagyok, de legalább a kérdésre válaszoltam és ráadásul helyesen is.


Te meg kiköptél 2-3 szót, ami nem válasz a kérdésre.

2022. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
Okosan ribizzél te meg te retek mert még belelép egy cipő a szádba itt Debrecenben.
2022. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ügyészasszony rám akarja küldeni Debrecenben a rendőröket meg a cigányokat. Nem félek senkitől csak a Jóistentől. Ha valaki meg akart támadni, hogy az életem veszélybe van, akár szúrhatok is. 2013 óta lehet. Mindegy nekem, hogy sima állampolgár, rendőr, cigány, bárki megtámad, ami miatt életveszélyesen bántani akar lehet önvedelemből szúrni. Igaz, ha rendőr tàmadna meg és megszúrnám, lehet előzetbe lennék 2 évig míg ki nem vizsgálódna a dolog, hogy a rendòr életveszélyesen megtàmadott, azért szúrtam, de ha ártatlan lennék nem ítélnének el, a 2 év előzetes miatt milliókat perelnék az államtól kártérítésként.
2022. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ígyis ha tényleg börtönbe megyek, tényleg be kell mennem, bemegyek, sőt jó is egy kicsit bent lenni, mert üzlet is lehet belőle, van egy tervem.

Ez a terv pedig legàlis TISZTA LEGÁLIS. Milliókkal szabadulok.

2022. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha te bármilyen hivatalos személyt megtámadsz te szerencsétlen ezzel az előéleteddel 4,5 évet ülsz még pluszba. Ha le nem lőnek persze… de mivel tudom hogy egy kis porbafingó vagy aki késsel próbál kompenzálni, valszeg 2 pofon is helyretesz.
2022. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!