Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes csaló ellen tett...

Internetes csaló ellen tett feljelentés után mit tesz a rendőrség?

Figyelt kérdés

Egy internetes csaló áldozata lettem mert előre utaltam a pénzt ami kért de nem jött meg a csomag.

Természetesen tettem feljelentést a rendőrségen. Ott azt mondták hogy nem igazán tudnak ezzel foglalkozni mert nem haladja meg az 50 000 forintos érték határt és a beszélgetés sincs meg.

A messengeren beszéltem a csalóval viszont nincs meg valamiért a beszélgetés (azt mondták az ismerőseim hogy törölte vagy kirakott a "csoport" beszélgetésből.

Csak egy számlaszámot tudok és egy nevet.

A Marketplace-n hirdette a terméket és 10 000 forintot utaltam el érte.

A rendőrség tudomása szerint ez a második feljelentés mert volt már egy előző is ami hasonló volt csak ott az összeg 35 000 forint volt.

Az a kérdés hogy vissza tudom szerezni a pénzem valahogy ha kérem a bankomat hogy utaltassák vissza?

A bankszámla tulajdonost tényleg megkeresi az adott bank hogy utalja vissza az adott összeget?

A rendőrség egyáltalán foglalkozni fog az üggyel ha van az illető ellen 2 feljelentés de az nem haladja meg az 50 000 forintos érték határt?

Vagy több feljelentés után cselekednek?

Az illető nevét és számlaszámát tudja a rendőrség ezek alapján letudják kérni a banktól a csaló többi adatait?

Mert egy ismerősöm azt mondta hogy a bank nem ad ki semmi felé adatot még a rendőrségnek sem. Ez igaz?

Még azt is mondta hogy megvárja a rendőrség hogy több mint 3 feljelentés legyen a csaló ellen és azután cselekednek csak. Meg egy adott összeget megvárnak hogy össze gyűljön. Ez tényleg lehetséges?

Szerintetek hagyjam az egészet és nem várjam vissza a pénzemet vagy reménykedhetek abban hogy visszakapom?!



2022. febr. 21. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Azért ne számíts rá nagyon hogy viszont látod a pénzed.

Az is lehet hogy a bankszámla mögött csak egy alkoholista hajléktalan van, akinek egy flakon borért cserébe nyittattak egy számlát a nevére a csalók.

2022. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bankban bankkártya reklamációs adatlapot kérj, ezzel vissza tudják vonni a kifizetést. Mondd, hogy átverés álsozata voltál, a rndőrségi feljelentés papírját is vidd magaddal.
2022. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!