Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szabályosan foglalták le az...

Szabályosan foglalták le az összes pénzt május 1-jén?

Figyelt kérdés

Tavaly előállítottak a városi kapitányságra, mert a mecsetből sajnos elvittem 256 ezret és 100 angol fontot. A fontot még aznap beváltottam forintra az Auchan pénzváltóba, úgyhogy valutát nem találtak nàlam.


Amikor kihallgattak gyanúsítottként, 888.165 forint volt nálam és nem csak a 256 ezret, meg a 100 angol fontnyi akkor kb.40 ezer, foglalták le, hanem lefoglalták az összes pénzem.


Szabályos vot akkor ez?


Jan.13-án előkészítő űlésen a 1.fokú ítélet megvolt és amit elloptam, visszaadták a sértettnek, a többit pedig a bűnügyi költségre tartották vissza. A bíró azt mondta, hogy 173.370 forintot visszarendel adni nekem.


Anno a rendőr szabályosan foglalta le, vagy csak annyit kellett volna lefoglalni, amit dlvittem és a bünügyi költséget majd csekken befizetem?



2022. jan. 30. 20:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Majd másodfokon 2 év 6 hó
2022. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nem értesz a joghoz, akkor hallgass!


Amennyiben az ügyészség egy mértékes indítvanyt ajánl, (nekem 1 év 6 hó), akkor ha a vádlott beismeri a vádirattal egyezően a cselekményt és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, akkor a bíróság hátrányosabb büntetést nem szabhat ki mint amit az ügyészség indítvànyozott.


Nekem halmazatban 4,6 hó ebben az ügyben a maximum, amivel max büntetni lehet, mert volt benne lopás vétség és bűntett is, ráadàsul üzletszerűség és így halmazatban felével emelkedik a büntetési tétel.


Az ügyész 1 év 6 hó börtönt indítványozott, ha beismerek, tárgyalásról lemondok.


Beismerés volt az előkészítő ülésen és lemondtam a tárgyaláshoz való jogomról, ez gyakorlatilag megtörtént. Innentől a súlyosítási tilalom érvényben van. Másodfokon is. Aki büntetőügyekben jártas az tudja.


Mazsolázgasd a Be-t (új-be.) 2017.évi xc törvèny és azonbelül is a 499 paragrafustól, ahol mindent leír az előkészítő űlésről.


Esetemben vagy helybenhagyás vagy enyhítés várható.

2022. jan. 31. 15:03
 23/37 anonim ***** válasza:

Levi, kaptál korrekt választ a kérdésedre. Mi a f***nak lököd itt még akkor, hogy Google-zunk rá erre, meg arra? Meg az utána lévő mazsolázgatásodra az ügybe? Nem kell ezredszer leírni, mi történt, mert már mindenkit tudja, de ehelyett:


- Levi kérdez

- Levinek válaszolnak

- Levi köszönöm helyett a kérdés alá egy kisregényt ír, amit már lassan mindenki ismer


MIÉRT?

2022. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Levike. Vannak akik ismerik itt a be.t. Nem ugy mint te. Elismerted, ezt eddig nem emlitetted.

De renélem tudod hogy a rablási ugyedet már a bvben kezded letölteni

2022. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ha a másodfokon jogerős lesz a rablási úgy, akkor is a jogerő napjától kb.1 hónap múlva érkezik a börtönbehívó.
2022. jan. 31. 18:43
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy bvben alapbol
2022. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Míg a debreceni lopási ügyemben letartóztatásban voltam, ha addig a békéscsabai rablási ügyben addig lett volna jogerős, akkor azonnal foganatba vettek volna, de most, hogy kint vagyok így biztos hogy behívót kapok, nem azonnali foganatbavétel lesz.
2022. jan. 31. 18:55
 28/37 anonim ***** válasza:
Kár...
2022. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Mi kár?
2022. jan. 31. 18:57
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem vagy börtönbe.
2022. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!