Milyen érzést vált ki benned a rendőr látványa?
Sziasztok, rendvédelmi pályán dolgozok és vegyes tapasztalataim vannak az emberekkel szemben. Általában ha megjelenünk akkor mindenki a rosszra gondol. Mondhatni közepes lélekszámú városban szolgálok (kb. 15ezer fős), de így is rengetegen ismernek és polgári ruhában felismernek. Vannak akik szúrós szemmel néznek, de vannak akik lehajtják a fejüket és olyan mintha megalázkodna vagy csak ne vegyem észre és hagyjam.
Természetesen mióta szolgálok épp az aktuális rendszer kutyája vagyok, de miért utálnak vagy épp rettegnek a jelenléttől? Ha ennyien rendszer kutyáznak, akkor hogy tudták ennyien megszavazni az épp aktuális rendszert?
Te utálod, tiszteled vagy épp megalázkodsz a rendőr előtt? Szívesen várom élményeiteket, hátha még tanulok is belőle.
Férjem rendőr, hogy mennyire el vannak tajolva az emberek, itt is, őrület.
19 jól irja.
Ők is emberek, jó fejek, leterheli őket a rendszer a sok ügy, elvarasok vannak a felettestől, akik osztalyonkent változó mennyire veszi őket kutyának. Stresszes és még jól sem fizet. Nincs mutyi, előny semmiből sem szarmazik. Közben tényleg teszik a dolgukat, de van sok hülye is, aki minden szar ért odajar jelentgetni.
Erőszakszervezet XD Magyarországon a legtöbb rendőr teljesen normális, ugyanolyan hétköznapi emberek, mint bárki más. Én így is nézek rájuk.
Nekik ez a munkájuk, másnak meg más, ez van.
Külön tiszteletet nem érdemelnek azon túl, mint amit alapból is megadok egy embernek.
Igen, erőszakszervezet. Tagjainak az a feladata (mint nevéből következik), hogy rendet tartson, az erőszakot megakadályozza. E tekintetben tehát kettős: az erőszaktevőt erőszakkal kényszerítse a rend betartására, számos szervezési, igazgatási felaydatot is ellát, ugyancsak a rend érdekében.
Trafipax. Teszik, hol nyíltan, hol rejtve. Ez valójában reakció a társadalom viselkedésére. Közlekedési rendbontók mindenütt vannak, őket kamerák rögzítik. Normális államban, normális társadalomban nyíltan, méghozzá kötelezően nyíltan. Ott ugyanis az emberek próbálkoznak, ha lebuknak, vállalják a következményeket. Nálunk nem. Nálunk az állami és társadalmi csalás az alapeset. Ez az egyik oka a rejtett cselekvésnek. De van súlyosabb: minden tevékenység minőségi elvégzéséhez megfelelő mennyiségű pénz kell. Ha kevesebb van, romlik a minőség. Ha még kevesebb, jön a csalás. Néhány helyen a rendőr azért traffipaxozik titokban, mert muszály neki büntetést kiszabnia, különben becsukhat a bolt. Az állam nem finanszírozza megfelelően.
A rendőr ugyanabból a társadalomból kerül ki. Ha ott sok a züllött alak, akkor a rendőrségen is több lesz. Meg az iskolában is. Meg az orvosok között is. Meg a hatóság ügyintézői között is. És mind irritálják a társadalmat. A társadalom züllöttsége egyértelműen az állami irányítás módszereiből következik. E tekintetben a rend helyreállítása a társadalom nem züllött részének a feladata. Akár úgy, hogy erőszakot alkalmaz a nem megfelelő irányítók felé. Vegyük tudomásul azt a természettörvényt, hogy a dolgok mindig az erő irányában mozdulnak el. Az embernél is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!