Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyenek a magyar börtönök?...

Milyenek a magyar börtönök? Miért nincs kegyetlenség?

Figyelt kérdés

Tehát most olvasom a gyk-n sok ilyenről szóló témákat, hogy a magyar böri egyáltalán nem olyan, mint usa-ban. Itt van nyugalom, nincs kegyetlenség, néha-néha lehet játszani is, tévét nézni, stb. Mi van???😟😟 börtönnek nem az a lényege, hogy a bűncselekményt amit elkövetnek az emberek, azért súlyos büntetést kapjanak érte? Gondolok itt a gyilkolásra, nemi erőszakra, zsarolásra.. nem az ilyen véletlen halálra ütöttem valakit, önvédelemből le kellett szúrnom x embert mert letámadtak az éjjel, stb.

Amerikában elég kemények még a sima börtönök is, itthon még a fegyház is sokkal “jobb”.. ja még szépen fel is újítgatják a börtönöket. Komolyan nem értem ezt.. valaki szándékos bűnt csinál (nem arra gondolok hogy átment a zebrán piros lámpánál, hanem amiket felsoroltam..), és még csak nem is túl siralmas neki hogy börtönben tud csocsózni, kártyázni, esetleg beszélgetni a börtönőrökkel.....


2021. ápr. 8. 20:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Itt vannak a rezsimintézkedések, meg fegyházból is kaphat évente 5 nap kimenőt, aki jól viselkedik.

[link]


A legdurvább a pszichoszociális végrehajtási fokozat, ott jellemzően vaságyhoz vannak kötözve leszedáltan, hogy ne zavarjanak sok vizet ... :)

Aztán egy idő után a sok gyógyszertől tönkre nennek.

2021. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
26%
Teljesen egyetértek veled. Az a kedvencem mikor valaki megöl 10embert vagy megerőszakol rengeteg nőt lecsukják 5-10évre majd jó magaviseletért szabadlábra helyezik:). Az ilyen történeteket imádom. Lehet, hogy tényleg velem van a baj, de én úgy lennék ha valaki megöl valakit akkor az az ember sem érdemel életet. Az ilyen emberek szerintem már nem javulnak meg, ha kijön folytatja amit elkezdett.
2021. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#7-nek:


Majd' 7 évvel a hátam mögött elhiheted nekem, hogy a haverod erősen kiszínezte a sztorit. XD


Ennek a "raboló gyerek"-nek annyi lett volna a dolga, hogy kiballag a nevelőhöz.


A nevelő egyesével kihallgatta volna a zárkatársakat, ezután a kutyás kommandósok becsomagolták volna a "hegyomlást", és a fogdáig rugdalták volna. (persze külsérelmi nyom nélkül)


Bűnvádi eljárás sanyargatásért. (+2-3 év)


Ha a leszúrásos fenyegetéshez igazodva találtak volna nála szúróeszközt, akkor elintézték volna neki az emberölési kísérletet is. Újabb 5-10 év.

2021. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ilyen eset az elmúlt száz évben biztosan nem történt Magyarországon.

Vagyis de, talán egy. Jozef Roháč megölt pár embert, de ő biztos marad pár évtizedet, ha egyáltalán élve kikerül.

Pedig ő amúgyis inkább a hasonszőrűeket ritkította, az is előfordulhat, hogy szabadlábon inkább szolgálná a köz javát.

2021. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13, #12-nek:


"megöl 10embert vagy megerőszakol rengeteg nőt lecsukják 5-10évre"


Ezt a h'lyeséget meg honnan szedted?


Már egy szándékos emberölésért is megkapod a 15 évet.

2021. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15, #14-nek:


Magda Marinko.

2021. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget beszélsz. Arra az emberre négy gyilkosságot bizonyítottak rá, és már lassan harminc éve börtönben ül.

És egyáltalán nem valószínű, hogy kiengedik.

2021. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar börtönök kb szovjet gulágok pl. a skandináv országokbeli börtönökhöz képest. Na azok már tényleg a másik, a "túl jó" véglet."


Erről majd szólj nekik is, mert ezekben az országokban a világon a legalacsonyabb a visszaesési arány.

2021. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a cigányok jól érzik magukat odabent? Vagy miért van az, hogy valami hülye összeszólalkozásnál az egyik előránt egy kést, leszúrja a másikat, és megy a börtönbe? Nem gondolnak bele, hogy mivel jár ez, vagy ennyire nem tudják kontrollálni az érzelmeiket?


Vagy a kultúrájuk programozza beléjük, hogy nem szabad gyengének látszani, mindig emberkedni kell?

2021. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#13, #19-nek:


Mivel tapasztalatok híján bizonytalan vagy, ezért megerősítelek:


Az utolsó mondatod telibe talált! És egyben választ ad az első kérdésedre is!

2021. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!