Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyenek a magyar börtönök?...

Milyenek a magyar börtönök? Miért nincs kegyetlenség?

Figyelt kérdés

Tehát most olvasom a gyk-n sok ilyenről szóló témákat, hogy a magyar böri egyáltalán nem olyan, mint usa-ban. Itt van nyugalom, nincs kegyetlenség, néha-néha lehet játszani is, tévét nézni, stb. Mi van???😟😟 börtönnek nem az a lényege, hogy a bűncselekményt amit elkövetnek az emberek, azért súlyos büntetést kapjanak érte? Gondolok itt a gyilkolásra, nemi erőszakra, zsarolásra.. nem az ilyen véletlen halálra ütöttem valakit, önvédelemből le kellett szúrnom x embert mert letámadtak az éjjel, stb.

Amerikában elég kemények még a sima börtönök is, itthon még a fegyház is sokkal “jobb”.. ja még szépen fel is újítgatják a börtönöket. Komolyan nem értem ezt.. valaki szándékos bűnt csinál (nem arra gondolok hogy átment a zebrán piros lámpánál, hanem amiket felsoroltam..), és még csak nem is túl siralmas neki hogy börtönben tud csocsózni, kártyázni, esetleg beszélgetni a börtönőrökkel.....


2021. ápr. 8. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, valóban nem egy USA a magyar börtönök, de a rossz értelemben. És nincs olyan nyugalom, kivéve a magánzárkákban.
2021. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Bortonben nem a korulmenyek elviselhetetlenek, hanem a szabadsag hianya.
2021. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Jogvédők
2021. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Ez Európa, (még) így itt a börtönbüntetésnek nem az a célja, hogy a többségi társadalom kiélhesse a rabokon a szadista vágyait.

Javító-nevelő célzattal zárják be az elítélteket, ami szerencsére sokszor sikeres.

2021. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
A magyar börtönök kb szovjet gulágok pl. a skandináv országokbeli börtönökhöz képest. Na azok már tényleg a másik, a "túl jó" véglet.
2021. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az sem hogy pl fogházról vagy fegyházról van szó...
2021. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Hát tudnék azért olyan pár olyan történetet mondani, amit az ismerőseim éltek meg börtönben, és nem olyan laza dolgok. A legjobbat azért megosztom veletek.


Volt egy srác aki valami rablás miatt volt bent a börtönben (Baracska), és itt volt az én haverom is, szóval ő mesélte el nekem mi történt...volt egy hegyomlás ott a celába, és elkérte a kaját ettől a raboló gyerektől, majd cserébe bele verte a farkát a tányérjába, és meg ette vele a cuccot...ha nem csinálta volna meg leszúrják.

2021. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
... Na ez pl szinte biztos hogy nem fogházi sztori.
2021. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#5: gulág???


[link]


Intimszoba, fittnessterem, stb stb....

2021. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ott buktad, hogy baracskán nincsenek rablók... csak közlekedési balesetet okozók meg gazdaságis bűnügyesek...
2021. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!