Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy jó ügyvéd mindenre tud...

Egy jó ügyvéd mindenre tud magyarázatot találni?

Figyelt kérdés

Amikor bűncselekményt követnek el, esetleg kihívják valakire a rendőrséget, de a járőr nem állítja elő, mert nincs bizonyíték. Tegyük fel, ekkor a sértett megy be a rendőrségre feljelentést tenni, ekkor elkezdenek nyomozni, de egyértelmű bizonyìtékot nem találnak, mert vagy akire gyanakodnak, mindenre tud magyarázatot vagy van ügyvédje és mielőtt be kell mennie tanúkihallgatásra, előtte való nap elmegy az ügyvédhez, vele őszinte természetesen , aki elmondja neki a védekezési stratégiát, hogy mit kell mondani.



Viszont azt hallottam, hogy az ügyvédeknek van jó szókincsük és mindent ki tudnak magyarázni.


Ez igaz?


Meglepően hangzik, de valaki mondta, hogy ha egy cselekményről, ahonnan mondjuk az ember elveszi amit ellop pl pénzt és van kamerafelvétel róla, egy jó ügyvéd ezt is ki tudja magyarázni, hogy az ügyfelének ne legyen baja. Viszont utóbbit csakis ügyvéd méghozzá jó ügyvéd tudja kimagyarázni.


Tényleg igaz ez, meg hogy az ügyvédek mindent ki tudnak magyarázni?


Azért nehezen hihető kicsit, mert ha így lenne, üresek lennének a börtönök, ugyanakkor akik börtönbe vannak, azoknak gondolom nem volt pénzük ügyvédre és aki kirendelt védőt a hatóságok kirendeltek, az meg semmi szinte.



2020. szept. 1. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

"e egyértelmű bizonyìtékot nem találnak"


Akkor nem is kerül az ügyészségre a nyomozati anyag és az ügyészség nem is fog vádat emelni, tehát ügyvéd se kell...


A gyanúsítottnak még magyarázkodnia sem kell. Némán ülhet a kihallgatás során is. Nem köteles beszélni.

2020. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bizonyítékuk, az elkövetett cselekményre (de úgy, hogy én tudom magamban, hogy én tettem) akkor miért mondanék bármit is? Egyszerűen megtagadom a válaszadást és ennyi. :)
2020. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy levike
2020. szept. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!