Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 5.000 Ft miatt felejelnthet...

5.000 Ft miatt felejelnthet valaki, ha azt állítja nem érkezett meg hozzá az árú?

Figyelt kérdés

Jófogáson adtam el, feladtam. Mivel sokkalta a pénzt, azt mondta, jó lesz sima posta. Én meg feladtam. Szerintem kitalált, hogy nem érkezett meg.


Rendőrséggel fenyegetett, így visszautaltam inkább a pénzt. Feladtam egyébként, de ezentúl csak ajánlottan, ha én bebukom a postát, akkor is.


2020. aug. 25. 14:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Rá kellett volna hagyni. Kiröhögték volna.

Feltéve, hogy tudod bizonyítani, hogy ő kérte írásban a közönséges postai úton történő postázást. Úgysem tett volna, de ha tett volna, akkor se lett volna semmi.

Persze ezzel a dologgal nyilván nem büszkélkedett volna el a rendőrségen, de ha te ezt elmondod a kihallgatáson, akkor rögtön letudják az ügyet.

2020. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szimplán hülyére vett.
2020. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Engem az érdekelt, hogy konkrétan 5.000 forint miatt, bemehet-e rendőrségre.


Az a baj, hogy én sem tudom bizonyítani, hogy feladtam a rothadéknak...


Nekem épp elég, ha beidéznek... Annyit nem ér, de tanultam belőle és minimum ajánlottan adom fel, akkor baszhatja...


Utólag azt mondom, hogy kamuzott, amíg fenyegetőzött, 5 lercenként írt, mióta visszaadtam, eltűnt.

2020. aug. 27. 18:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Kiváncsiságból ráírnék, hogy megtetted a feljelentést esetleg őt is keresik majd mint érintett.
2020. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Jól átb...sztak valóban, 50.000 forint alatt nem is foglalkozik vele a rendőrség....


Kellett nekem visszaadni!

2020. aug. 29. 09:13
 16/16 anonim ***** válasza:

De lényegtelen, hogy nem tudod bizonyíani, hogy feladtad-e, vagy sem. Nem az ártatlanságot kell bizonyítani, hanem a bűnösséget. Ha van írásban egy megállapodás, hogy közönséges úton add fel, akkor annnyi. Még a nyugta se kell, mert azt mondod, hogy volt otthon bélyeged, és azzal adtad fel, azért nincs.

Ha bebizonyítják, hogy hazudsz, na akkor lehet para, de ezt lehetetlen bebizonyítani.

Nem kell vitatnod, hogy megkapta, vagy nem, csak annyit, hogy te úgy adtad fel, ahogy kérte, a többi nem a te felelősséged, teljesítetted az adásvételi szerződésben megállapodott feltételek rád eső részét. Ha a postán elveszett, akkor nem lehet reklamálni, ezt ő kérte így, és kész.

2020. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!