Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 5.000 Ft miatt felejelnthet...

5.000 Ft miatt felejelnthet valaki, ha azt állítja nem érkezett meg hozzá az árú?

Figyelt kérdés

Jófogáson adtam el, feladtam. Mivel sokkalta a pénzt, azt mondta, jó lesz sima posta. Én meg feladtam. Szerintem kitalált, hogy nem érkezett meg.


Rendőrséggel fenyegetett, így visszautaltam inkább a pénzt. Feladtam egyébként, de ezentúl csak ajánlottan, ha én bebukom a postát, akkor is.


2020. aug. 25. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól átvertek :D.


Nem baj, legközelebb majd utánvéttel adod fel, ha nem tetszik valakinek akkor elköszönsz. Bevihetnéd a postai papírt és a postán megkérdezhetnéd, hogy átvették e a küldeményt.

2020. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Ötezer forinttal nem foglalkozik a rendőrség, hiába csinált volna bármit.
2020. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sima 120 Ft-os levélként adtam fel. Csak a sima nyugta van.


Elvileg 5.000 Ft-al is foglalkozik a rendőrség, 500 Ft-al is, ilyet is hallottam... Amekkora rohadék, tényleg feljelentést tett volna.

2020. aug. 25. 15:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenteni bárkit lehet bármiért. Én is jelengethetnélek hogy a kutyád megharapott, de ezt bizonyítani is kell. Meg azt megnéztem volna, hogy 5ezer forintért perre viszi az ügyet, fizet ügyvédet meg mindent.

Csávó lehet ebből él, hogy rendel valamit, megjön az árú, majd megpróbálja így vissza csalni az árát.

Legközelebb már okosabban csinálod, fogd fel tanulópénznek.

2020. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én bepróbálkoznék a kis genyónál, hogy lopás/csalás miatt feljelentést teszel. Van valami azonosíto szám amit eladtál?
2020. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor 5ezerrel be sem mehet a rendőrségre?
2020. aug. 25. 15:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Üzletszerű csalás esetén nincs alsó összeghatár.


2. Ha bizonyítani tudod azt, hogy ő kérte, hogy közönséges küldeményként add fel a csomagot, akkor a rendőrség legrosszabb esetben is bizonyítás hiányában lezárja az ügyet, mert a csalást bizonyítani kell, nem elég, hogy azt mondta a feljelentő.


3. Két dolog lehet: Vagy nem kapta meg, vagy blöffölt és csalt. Simán lehet ugyaanis, hogy a postán lenyúlták a cuccot.


4. Tehát az illető ha feljelentést is tesz, akkor ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést, mert nem tudja bizonyítani, hogy te nem adtad fel, és nem-e a postán tűnt el.


5. max legrosszabb esetben kaptál volna valamikor egy idézést a közeledben lévő rendőrörsre, tanúként/gyanúsítottként és elmondod, hogy ő kérte a közönséges postai feladást, és te feladtad, és csá.


Egyébként még az utánvételes csomag sem nagy biztosíték, mert azt mondhatja, hogy nem az volt a csomagban, és fizesd vissza, mert feljelent.


Akkor is ugyanúgy beszarnál, és visszafizetnéd, ahogy elnézlek.

2020. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én nem akartam visszafizetni, de a pasim azt mondta, annyit nem ér meg, hogy beidéznek miatta. Nem olyan nagy pénz az az 5ezer forint... Azt állítja, nem érkezett meg hozzá...
2020. aug. 25. 16:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak határozottan annyit kellett volna mondani, hogy nézd, te akartad, hogy közönséges küldeményként adjam fel, nem tehetek róla, ha ellopták a postán.

Erre nem tudott volna mit mondani, és nem ment volna a rendőrségre sem. A pasid meg egy ökör. 80% hogy be se idéztek volna, a leírtak alapján, de ha igen, akkor is csak egyszer, max egy óra, de abban már benne van az útidő is, ha kéred, fizetik az útiköltséged, ha igazolod, és kész. Azért keveseknek van 5000 forintos órabérük.

2020. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hiszen mondtam neki, nem érdekelte. Közölte, hogy másnap feljelentést tesz.
2020. aug. 25. 16:49
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!