Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek miért nem...

A rendőröknek miért nem vonják be a jogosítványát?

Figyelt kérdés
Tavály nyáron lakott területen nem adott elsőbbséget egy szolgálaton kívüli rendőr, egy egyanrangú kereszteződésben kijött elém, én pedig motorral nekimentem. Az én felelőtlensem is, hogy a sisakon kívűl nem volt megfelelő védőfelszerelésem, és kificamodott a térdem. Négy napig voltam kórházban, a motorom pedig totálkárosra tört. A helyszínelők is megállapították, hogy a rendőr volt a vétkes, és motoromat kifizette a biztosító. Anyagi kár nem ért, de azt négy kórházban töltött napot, és azt azt követő három hetet amíg munkaképtelen voltam, senki nem térítette meg. A rendőr mégcsak meg sem keresett később, hogy megkérdezze hogy vagyok, vagy bocsánatot kérjen. A kresz szerint emiatt be kellett volna vonják a jogsiát, de ez soha nem történt meg, a mai napig vezet. A rend őreire más szabályok/törvények vonatkoznak?

2020. máj. 13. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Neked az miért lenne jó, ha elvették volna a jogsiját? Azonkívűl nem kötelessége érdeklődni felőled vagy elnézést kérni. Bevallottan felelőtlen vagy amiért nem volt rajtad védőfelszerelés... Kockáztattál és veszítettél. Amíg munkaképtelen voltál nyílván betegszabadságon voltál, ami után kaptál pénzt. Feltéve ha volt munkahelyed.
2020. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom azért, mert már így sincs rendőr.
2020. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában annak, akinek a munkájához elengedhetetlen a jogosítvány, nem szokták bevonni, csak ha nagyon súlyos balesetet okoz.
2020. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 akkor a hivatásos teherautó sofőröknek miért vonják be szabálysértés után?
2020. máj. 13. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mennyi hivatásos sofőrnek vonják be és miért.
2020. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

„A kresz szerint emiatt be kellett volna vonják a jogsiát” ← a kérdéshez fűzött kiegészítésből.

Ez hol van a KRESZ-ben?

A KRESZ hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] , vagy

itt: [link]

2020. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Embernek sem nevezhető, legutolsó senkiházi féregnek tartom az összes magyar sündőrt.
2020. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy közlekedési baleset okozása miatt még senkinek nem fogják bevonni a vezetői engedélyét. Kivéve ha ittas vagy drogos állapotban követte el.
2020. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet bevontak, de csak egy honapra
2020. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!