Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebben a helyzetben feljelentés...

Ebben a helyzetben feljelentés? ± Jogos önvédelem határai?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat. Az egyik szomszéd átjárogatott a kertembe, volt egy kiskapuja amit ő csinált korábban. Amíg lakatlan volt a hely, itt tartotta az állatait, szedte a gyümölcsöket, diót, stb.

A másik leszedte a kerítést (az jogilag az ő oldala, neki kell ott kerítést csinálni).

Birtokvédelmit indítottam ellenük.

Amint kaptak erről értesítést, összebeszéltek.

Hazaértem, leparkoltam, autókkal gyorsan elállták a feljárókat. Körbe vettek.

Szitkozódtak mindkét oldalról, életveszélyesen megfenyegettek, az egyik elkezdte lökdösni a barátomat. Ütni akarta de lefogták, mert azt hitték videózom.

Rendőrt hívtam.

Hétfőn mennék feljelemteni őket,becsületsértésért, fenyegetésért.

A barátom testi sértésért, femyegetésért tenne feljelentést.

Ezt előre eltervelték. 8 a 2 ellen.

Lesz ebből valami? Foglalkoznak majd az üggyel?


Mi van ha beváltják a fenyegetéseket? A bolondabbik oldaláról nincs kerítés, át tud jönni.

Tegyük fel átjön és nekem ront, én meg gumilövedékessel rá lövök, én kapok valami büntetést?

Vagy ha a barátomat támadja meg megint, és mondjuk hátulról leütöm?

Ha komolyabb sérülése lesz, engem vesznek elő?

Fegyver, kés nélkül már nem merek kimenni a saját kertembe. És nem putris hely, az egyik szomszéd full gazdag.


2020. ápr. 19. 06:00
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ha roma akkor nem viszik be.
2020. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Micimacko67 ***** válasza:
78%
Kerdező, egyből a birtokvédelmivel kezdtél vagy előtte beszéltél velük erről a helyzetről?
2020. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem velük előtte, nem egyszer. Hónapokat vártam is. Csak az ígérgetés ment.

Meguntam a várakozást mert szerettem volna veteményezni, használni a saját kertem. A szomszéd állataitól, amik nálam voltak egész nap, nem tudtam. A több éves állati trágyát is a kerítésnek dőltve tárolta, átfújta a szél.

Tiszta sz4r miattuk az egész udvarom.

Ők vannak felháborodva. Tisztára fizetnem kéne azért nekik, hogy a saját házamban lakhassak.

2020. ápr. 19. 12:43
 4/5 Micimacko67 ***** válasza:
Amikor megvetted az eladót nem kérdezted erről vagy nem volt tudható ez a helyzet?
2020. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Öldd meg
2020. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!