Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Normális, hogy nem engedett...

Normális, hogy nem engedett haza a rendőr?

Figyelt kérdés

Hazafelé tartottam, mikor elromlott a kuplung. Nem tudtam váltani. Félreálltam, kiraktam a vészvillogót, szabályos voltam. Közben fölhívtam a barátomat, a Robit, hogy mit csináljak. De ő nem volt a közelben, egy másik városban dolgozott (kamionos). Mondta, hogy próbál szerezni valakit aki hazavisz, de nem ígér semmit, legrosszabb esetben egyesben szépen lassan hazaviszem. Pont letettük mikor jött egy rendőr és kérdezte mi a baj. Elmondtam neki, azt mondta arról szó se lehet hogy így hazaviszem, veszélyes. Mondtam, itt márpedig nem hagyom. Kérdezték hol lakom. Mondtam hogy itt az emelkedő után mindjárt, de az nem az én házam hanem a barátomé, onnan jöttem, hazafelé tartok. Azt mondták akkor szereznek kötelet, és fölvontatnak, aztán engem hazavisznek. Különben megbüntetnek. Na kkor pont hívott a Robi, azt mondta akkor hagyjam nekik hogy fölvigyenek.

Tehettek ilyet a rendőrök? Jogosan nem engedtek így haza? Elvégre nem lett volna szabálytalan, max a kocsinak nem olyan jó.. nem tudtam mitt tenni. Mennyire volt szabályos az intézkedésük?


L/24


2020. ápr. 5. 16:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%
Na megint a buszmegállós lány. Mostmár autód is van ?
2020. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Forgalomban csak teljesen működő képes autóval vehetsz részt.

Most kijárási korlátozás van, ha még nem hallottál volna róla. Ergo, neked semmi keresni valód nincs egy más ember házában, még akkor sem, ha a barátod.

Véleményem szerint igen korrektek voltak azok a rendőrök.

2020. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom miről beszélsz.. 3 éve van autóm. Összekeversz valakivel.
2020. ápr. 5. 16:24
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Váltó nélkül közveszélyes vagy, műszakin se engednek át, így nyilván nem engedett tovább a rendőr. Konkrétan hazavontattak, te meg fel vagy háborodva?
2020. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Ergo, neked semmi keresni valód nincs egy más ember házában, még akkor sem, ha a barátod."


De igen, ha állatot megyek megetetni. Macskák vannak a háznál, őket szoktam etetni.

2020. ápr. 5. 16:25
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon határozott, talpraesett lány vagy. A Robi megengedte hogy a rendőr hazavontassa :D Fulladozok a röhögéstől.

Az intézkedés nem csak hogy jogszerű volt, de nagyon korrekt is. Természetesen megint a szidalmazás megy, holott működésképtelen autóval nem lehet résztvenni a közúti közlekedésben, így ebben az állapotban csak vontatni lehet.

2020. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kitettem volna a vészvillogót és külső sávban mentem volna. 20 perc az út hazáig, nem arról van szó, hogy ilyen állapotú autóval furikáztam volna a városban minden nap.
2020. ápr. 5. 16:27
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mehetsz forgalomba nem működő kuplunggal! Teljesen jóarcok voltak a rendőrök, hogy hazavontatták az autót és téged is hazavittek! Ez egyáltalán nem lett volna kötelességük.
2020. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt értjük, de a szabályok nem csak bizonyos távolság megtétele után vonatkoznak az autósokra. Ha nem használhatod így a kocsidat, akkor sem 20 méteren sem 20 km-en át nem vezethetsz így, mert szabálytalan.

A rendőr helyesen járt el, a többi válaszolót meg nem értem, miért nem lehet értelmes választ adni, szinte mindegyikőtök személyeskedésbe kezdett valami teljesen felesleges részletinformáció miatt...

2020. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%
Kamu sztori. A rendőrök nem fognak vontatgatni, meg sem tehetik a szolgálati kocsival. Miért nem azt hazudtad, hogy adtak pénzt a vontatóra? Még talán az is hihetőbb lett volna.
2020. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!