Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Túl nagy kérés lett volna ez...

Túl nagy kérés lett volna ez a rendőröktől?

Figyelt kérdés

A buszmegállóban álltam mikor igazoltattak egy sofőrt. Nem pont a buszmegállóban álltak meg, hanem előtte egy két méterrel állt a rendőrautó és még villogott a szirénája. Borzasztó zavaró volt, nem csak nekem, már másnak is feltűnt a buszmegállóban, pislogtak, meg hunyorítottak. Konkrétan az erős villogástól alig láttam hányas busz áll be a megállóba. És már vagy 5 perce ott álltak, mert valami nem volt rendben a sofőrrel, mire elegem lett és odamentem hozzájuk szólni. De nem bunkón mondtam, köszöntem, hogy jó estét, nem lehetne a szirénát lekapcsolni mert már nagyon bántja a szemünket ez a villogás. Erre a rendőr köszönés nélkül flegmán mondta, hogy ők itt a munkájukat végzik, ne zavarjam őket. Mondtam nem akarok zavarni, csak kérni szerettem volna őket, hogy kapcsolják le a szirénát. És akkor mondta a másik, hogy nem, nem lehetne és menjek vissza a helyemre, mindjárt végeznek. Na az a mindjárt még 10 perc volt, pont mikor nekem jött a buszom előtte mentek el pár perccel.... Jogos volt ez a hangnem ahogy ők válaszoltak? Szépen mentem oda hozzájuk, semmi bunkózás, semmi sértő szándék nem volt bennem. Csak nem értettem minek kell menni annak az átkozott szirénának, ha egyszer már állt a kocsi. Vagy ha ez így van előírva oké, azt is elfogadtam volna, de az a hangnem ahogy főleg az első válaszolt bántó volt. Szépen is meg lehetett volna mondani, hogy ez a szabály, mennie kell a szirénának. Jogos volt ahogy válaszoltak?


N/25


2019. dec. 27. 14:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Van egy nő nálunk, aki esténként a gyereket az utcán altatja a babakocsiban. A múltkor leb.szta az arra elhaladó robogóst, hogy felveri az alvó gyerekét a motor búgásával.


Meg vannak az idióták, akik aláírást gyűjtenek a mentő szirénája ellen, hogy hangos.


Gondolom ugyanaz a fajta lehetsz.

2019. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Micimacko67 ***** válasza:
80%

Bocs kérdező, kicsit sarkosítom amit mondtál...:(

Rendőrök akcióban lövöldöznek a rossz fiúkkal...odamégy hozzájuk közben, hogy téged zavar a lövések zaja! Legyenek szívesek csendesen lövöldözni...

Nem vagy rendőr, nem ismered a szolgálati szabályzat erre vonstkozó előírásait...

2019. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Jaj persze, most azért nehogy a lövöldözést idekeverjük. Sőt, a mentő szirénája se zavar, ahogy azt az egyik válaszoló írta. Ez inkább olyan, mintha porszívóznék, és csöngetne valaki én kimegyek, jól elbeszélgetek vele, de közben nem kapcsolom le a porszívót. Te is szólnál anyádnak, hogy anya a porszívót lekapcsolhatom amíg kint beszélgetsz, mert nagyon zavaró, hogy a semmi miatt megy. Köszi!
2019. dec. 27. 16:11
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Menj csak be nyugodtan a rendőrségre, mutasd meg nekik is mennyi eszed van, legalább lesz egy jó napjuk :DD annyira nehéz elhinnem, hogy ilyen buta emberek léteznek....
2019. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Szólnék anyámnak, de a feleségemmel élek...:)

Tudod az a megkülönböztető fény jelzésül is szolgál az arra járó autósoknak! Intézkedés közben a rendőrök sem szeretnék, hogy elüssék őket az autósok! Sima vészvillogóra nem figyelnek úgy az autósok...

2019. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem értetted me, hogy szabálysértés lett volna, ha megkülönböztető fényjelzés nélkül álltak volna tilosban? Szépen részleteztem...
2019. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
#16 De értem, írtam is: "Vagy ha ez így van előírva oké, azt is elfogadtam volna, de az a hangnem ahogy főleg az első válaszolt bántó volt. Szépen is meg lehetett volna mondani,"
2019. dec. 27. 16:21
 18/27 anonim ***** válasza:

Jogilag szabálysértés elkövetésére bujtottad fel őket. Ehhez mérten még kedvesek voltak veled.

Szerintem ezt nem lenne jó ötlet rendőrkapitányságon jegyzőkönyvbe mondanod...


Szabs.

2. A szabálysértésért való felelősség

2. § (1) Szabálysértés miatt az vonható felelősségre, akinek a cselekménye szándékos vagy gondatlan, kivéve, ha a szabálysértést meghatározó jogszabály csak a szándékos elkövetést bünteti.

(2) Szabálysértés miatt a felbujtó és a bűnsegéd is felelősségre vonható.

[link]

2019. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Nevetséges vagy kérdező. Örülj, hogy nem vittek be, mert akadályoztad őket. Nyilván az a típus vagy, aki figyel midnenkit és árulkodik, ahol csak lehet.
2019. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
16%

#18: Azzal, hogy jelzi, hogy a buszmegállóban állókat zavarja, hogy az arcukba villog a fontoskodó jelzés (sőt, valószínűleg az autóbusz közlekedést is zavarja) még nem követ el szabálysértést. A rendőr választhatja azt is, hogy egy erre alkalmas helyen folytatja az igazoltatást, például ahol a közlekedési szabályok lehetővé teszik számára és az igazoltatott személy számára a megállást. Valószínűnek tartom, hogy nem az Al Kaida vezérét kellett lekapcsolniuk, hogy annyira fontos legyen pont ott megállni és 10-15 percig villogtatni. Ez mondjuk oké, ha közlekedési balesetnél kell sérülteket menteni, de nem egy piszlicsáré eljárásnál.

Persze megkülönböztető jelzéssel mindent lehet - a 3x3 sávos útkereszteződés közepén is igazoltathat, vagy csinálhatja azt is, mint amit az a másik okos páros, akik az autópálya leállósávban akartak ellenőrizni, aztán az egyiküket elvitte egy arra járó kamion (tipikus rendőr észjárás eredménye), meg is halt a 23 éves rendőrnő. Persze ő mindent jogosan csinált, a rendőrség továbbra is folytatja az idióta gyakorlatot, az állampolgár meg maradjon kussba, amiért sérelmezi, hogy a fakabátok hülyék.

2019. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!