Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Túl nagy kérés lett volna ez...

Túl nagy kérés lett volna ez a rendőröktől?

Figyelt kérdés

A buszmegállóban álltam mikor igazoltattak egy sofőrt. Nem pont a buszmegállóban álltak meg, hanem előtte egy két méterrel állt a rendőrautó és még villogott a szirénája. Borzasztó zavaró volt, nem csak nekem, már másnak is feltűnt a buszmegállóban, pislogtak, meg hunyorítottak. Konkrétan az erős villogástól alig láttam hányas busz áll be a megállóba. És már vagy 5 perce ott álltak, mert valami nem volt rendben a sofőrrel, mire elegem lett és odamentem hozzájuk szólni. De nem bunkón mondtam, köszöntem, hogy jó estét, nem lehetne a szirénát lekapcsolni mert már nagyon bántja a szemünket ez a villogás. Erre a rendőr köszönés nélkül flegmán mondta, hogy ők itt a munkájukat végzik, ne zavarjam őket. Mondtam nem akarok zavarni, csak kérni szerettem volna őket, hogy kapcsolják le a szirénát. És akkor mondta a másik, hogy nem, nem lehetne és menjek vissza a helyemre, mindjárt végeznek. Na az a mindjárt még 10 perc volt, pont mikor nekem jött a buszom előtte mentek el pár perccel.... Jogos volt ez a hangnem ahogy ők válaszoltak? Szépen mentem oda hozzájuk, semmi bunkózás, semmi sértő szándék nem volt bennem. Csak nem értettem minek kell menni annak az átkozott szirénának, ha egyszer már állt a kocsi. Vagy ha ez így van előírva oké, azt is elfogadtam volna, de az a hangnem ahogy főleg az első válaszolt bántó volt. Szépen is meg lehetett volna mondani, hogy ez a szabály, mennie kell a szirénának. Jogos volt ahogy válaszoltak?


N/25


2019. dec. 27. 14:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia


A bunkózás nem volt jogos,de mivel intézkedtek és valószinüleg szabálytalan helyen álltak menni kellett a megkülönköztető jelzésnek.

Nem voltak jó hangulatban gondolom.

Engem amikor igazoltattak akkor félreálltunk és inkább vészvillogót kapcsolt a rendör. Neki valószinüleg jobb napja volt. Sőtt még jót beszélgettünk!😉

2019. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

MOst a szíréna szólt vagy a kék villogó fény volt? Mert nagyon nem mindegy.

Mindenestre ha szíréna szólt, akkor azt le kellett volna kapcsolniuk, mert elég zavaró a fülnek, főleg ha valaki érzékeny a hangjára. A villogó kék fényt, meg jogukban áll használni, ha őgy gondolják, hogy szükséges. Mivel buszmegállóban álltak elég közel, így a villogó kék fény használata jogos, mert a buszvezetőnek is jelezniük kellett, hogy fiygeljen, mert ott vannak.

A te "kérésed" nem volt helyénvaló. ?ég akkor sem ha kulturáltan kérted. Örülj neki, hogy nem büntettek meg azzal, hogy akadályoztad a munkájukban.

2019. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem vagy semmi, hogy miközben ők igazoltatnak valakit, vagyis intézkedés zajlik, te odamész és rájuk szólsz, mert bántja a szemed a megkülönböztető jelzésük....
2019. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#2 Nem tudom mi a neve, hangja nem volt, de a kocsi tetején villogot kék és piros színűen. Azt hittem azt szirénának hívják. De nagyon erős volt, szemet bántóan erős volt, nem is értem őket hogy nem zavarta.


#3 Azért mertem odamenni, mert már régóta ott álltak, a kocsi sofőrje az autónak támaszkodott, telefonozott, tehát épp nem vele foglalkoztak, a rendőrök meg, az egyik épp telefonált, a másik csak úgy állt. Úgy véltem nem zavarok meg senkit, ha odamegyek.

2019. dec. 27. 14:59
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de te tényleg ennyire buta vagy?
2019. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Remdőrök telefonon kapják az információt a férfiról akit igazoltattak. Vagyis a munkájukat végezték.
2019. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
1%
Akkor meg kell nekik mondani, hogy ha a munkájukat elvégezték lesznek szívesek egy papírra felírni a nevüket, azonosítószámukat és közvetlen felettesüket. Semmi bunkó nincs benne - állampolgári jogod elkérni tőlük, majd ezt követően panaszt tehetsz rájuk. A rendőrjárőri állomány túlnyomó többsége 25 év alatti kis nyikhaj, nem ismerik a kulturált munkavégzés fogalmát, pont azért választották a rendőri hivatást mert a fiatalkori hormontúltengés közepette vonzónak találták az uniformissal meg pisztollyal járó hatalmat. Nem voltál bunkó, ők voltak azok, s sajnos nem rendhagyó eset, hogy a szirénával a rendőrök levillogják az úttesten átkelő gyalogost, indokolatlanul villogtatják a fényjelzést vagy hogy a matricázás tekintélyét kihasználva szabálytalankodnak.
2019. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 szántóvető ***** válasza:
te vagy az akit igazoltattak a megállóban és azon is kiakadtál,felháborodtál.mármint magán az igazoltatáson.
2019. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%

Ha kikapcsolták volna a megkülönböztető fényjelzést, akkor egy jól képzett, rendőröket szerető állampolgár a rendőröket is feljelenthette volna tilosban megállásért (videófelvétellel bizonyítva), amiért szabálysértési eljárásban 20 ezer Ft pénzbírságot kapott volna a gépjárművezető és megfenyítették volna a járőrvezetőt.


KRESZ

40. §

(5) Tilos megállni:

h) * más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik;

2019. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm! Lehet ezt kellett volna tennem! De végül is még bemehetek a rendőrségre, mivel kisvárosban élek és itt csak egy rendőrőrs van. Biztos megismerném kik voltak azok. Utólag is tehetek panaszt? Nem vagyok jártas ilyen ügyekben, jól jönne egy kis segítség..
2019. dec. 27. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!