Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek ez igazságos volt?

Szerintetek ez igazságos volt?

Figyelt kérdés
Közérdekű munkára ítéltek merthogy anno adtam pénzt egy ismerősömnek de nem adta vissza én facebookon kerestem meg többször ráírtam smseket küldtem neki hogy mikor adja meg de végül neki állt feljebb és feljelentett zaklatás miatt. Kétszer is feljelentett egymás után mert első feljelentése utàn nem foglalkoztak még az üggyel. Aztán mivel a zaklatást bünteti már a törvény az előkészítő ülésen 192 óra közérdekű munkát kaptam amit nem akartam elfogadni de aztán rábeszéltek vagyis az a fiatal ügyészlány rábeszélt hogy fogadjam el visszagondolva nem kellett volna mert tárgyalást kellett volna választanom és szembesíteni azt aki nekem tartozik de ez már mindegy. Elfogadtam ingyen munka azért mert nekem tartoznak. A Nemzetvédelmi Egyetemen tanultam Rendészeti szakon utolsó 2 félévem lenne hátra de ez benne lesz az erkölcsiben aztán bukhatom áz álmaim szakmáját?
2019. okt. 17. 11:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ügyvédet soha nem kérdeztem meg erröl az ügyemről soha nem mentem ügyvédhez többnyire anyagi gondok miatt ha elmentem volna talán akkor jobban kijöttem volna ebből. Nappalis egyetemista vagyok tehát nincs fix főállású munkaviszonyom és bevételem és sajnos egy ügyvéd nagyon sok óradíjjal dolgozik. De higgyétek el megkérdeztem volna egyet ha telt volna rá.
2019. okt. 17. 15:23
 12/15 anonim ***** válasza:

Res iudicata pro veritate accipitur. (Az ítélt dolgot igazságként kell elfogadni).


5 évig nem lehetsz rendőr hivatalosan, gyakorlatilag soha.

2019. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Pont ezt nem akartam. Sokkal értelmesebb vagyok mint a legtöbb rendőr. Egyetemi csoporttársaim közül is. De amúgy a Magyar bíróság elött fejet hajtok hogy aki facebookon üzenetet küld egy másik embernek pláne ha a saját pénzét kéri vissza az bűncselekmény de aki rongál vafy akármi vagy lop annak csak egy ejnye bejnye. Szeretnék rendőrnyomozó lenni gyerekkorom óta ezt tervezem terveztem.
2019. okt. 21. 10:47
 14/15 anonim ***** válasza:

Marad az hogy igenis utána mész a dolognak te magad és valahogy megpróbálsz fellebbezni. Keresd meg valamelyik tanárodat és kérj tőle ebben jogi tanácsot, segítséget akár!

Van amikor sajnos be kell vállalni az ügyvéd költségét és a perköltséget is. 20 éves elmúltál, felnőtt ember vagy. Hiába a szüleid nem vállalták fel a pereskedést, neked kell a következményeit vállalnod ha így marad. Vagyis ha mást akarsz akkor neked kell tenni érte, akkor is ha ez pénzbe kerül és nehéz lesz. Az eredménye a fontos.

Ha nem csinálsz semmit azzal csak veszthetsz.

2019. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Folytathatod tanulmányaidat a szakirányon, vagy csak a szakon? Ha a szakirányon tudsz végezni, akkor ajánlom a Honvédség Rendészeti Központját, akik katonai rendőri feladatokat ellátnak missziókban, oda mehetsz.
2019. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!