Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek ez igazságos volt?

Szerintetek ez igazságos volt?

Figyelt kérdés
Közérdekű munkára ítéltek merthogy anno adtam pénzt egy ismerősömnek de nem adta vissza én facebookon kerestem meg többször ráírtam smseket küldtem neki hogy mikor adja meg de végül neki állt feljebb és feljelentett zaklatás miatt. Kétszer is feljelentett egymás után mert első feljelentése utàn nem foglalkoztak még az üggyel. Aztán mivel a zaklatást bünteti már a törvény az előkészítő ülésen 192 óra közérdekű munkát kaptam amit nem akartam elfogadni de aztán rábeszéltek vagyis az a fiatal ügyészlány rábeszélt hogy fogadjam el visszagondolva nem kellett volna mert tárgyalást kellett volna választanom és szembesíteni azt aki nekem tartozik de ez már mindegy. Elfogadtam ingyen munka azért mert nekem tartoznak. A Nemzetvédelmi Egyetemen tanultam Rendészeti szakon utolsó 2 félévem lenne hátra de ez benne lesz az erkölcsiben aztán bukhatom áz álmaim szakmáját?
2019. okt. 17. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Zaklattad és ezzel törvényt sértettél? Igen.

űElfogadtad azt a büntetést amit emiatt rád kiróttak? Igen.

Akkor?

Mi társz? Hogy majd most az mondják neked hogy nem igazságos? Hülyeséget csináltál - te is tudod, leírtad - kétszer is. Először nem kellett volna zaklatnod, meg van rá az a mód amivel enélkül is követelheted vissza a pénzedet. Annak sem lett volna több eredménye talán, de nem kerülsz miatta bajba.

A második - és ennél nagyobb hiba az volt, hogy elfogadtad hogy te vagy a bűnös és hogy ezért közmunka jár. MOST MÁR igazságos az hogy ezt be is kell tartanod.

Ha ragaszkodtál volna a tárgyaláshoz, és ott kiálltál volna azért hogy neked tartoztak és csak azt akartad visszakapni, akkor kérdezhetnéd, hogy igazságos-e egy ilyen büntetés. De TE már elfogadtad ezt a büntetést. Onnantól az lenne igazságtalan ha nem kellene ledolgoznod.

Fordítsd meg a dolgot. Ha a tárgyalás előtt a másik fél elismeri hogy még sem zaklattad csak vissza akartad szerezni a pénzedet tőle és elfogadja hogy azt neked vissza kell adnia, akkor szerinted az lenne igazságos ha vissza kell adnia vagy ha nem akarja megtenni, mert most gondolta át még sem kellett volna belemennie tárgyalás nélkül a dologba?

2019. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mégis hogyan lehetett volna rá másképp hatni hogy adja vissza? És én nem akartam elfodani a bírónő már tűzte is ki az időpontot hogy mikor lesz a tárgyalás amikor a ügyésznő közbeszólt hogy nem akarom e előtte megbeszélni a szüleimmel akik szintén ott voltak. És ők 3-an beszéltek rá. Magamra kellett volna hallgatnom. Csak igy meg fuss a 3 évemnek amennyi ideje egyetemre járok. Ez lesz a depresszió kezdete.
2019. okt. 17. 11:25
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt az előkészítő ülést 2018-ban vezették be. Előtte nem volt. Miért nem lehetett egyből tárgyalás és akkor legalább szembesítés is lett volna meg védőm is. Most ez olyan hogy a jó bűnhődik a rossz meg megúszta. Filmekben nem így van de sajnos a valóságban igen a sok szabály és törvények miatt.
2019. okt. 17. 11:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A való életben vannak a törvények, ami alapján ítélnek és van maga az igazság, amink köze nincs az ítélethez.

Gondolom, semmi bizonyítékod, hogy pénzt adtál. Különben nem zaklatod, hanem jogi útra tereled a dolgot.

Nem tudod bizonyítani, olyan mintha nem is adtál volna, csak zaklatod, hogy adjon pénzt.

2019. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos igen ez így van. Nem volt papír csak facebook üzenet hogy kért de az mivel nem hivatalos papír igy nem érdekelte őket.
2019. okt. 17. 12:21
 6/15 árokpart ***** válasza:
100%
Nem nem volt igazságos. Okvetlenül fellebezz ugyanis ilyen nincsen, hogy valaki nem kérheti vissza a pénzét. Ez nem zaklatás. Zaklatás csak kapcsolati orientáltság céljából lehet.(pl. nő zaklat férfit, férfi zaklat nőt szóval érted mire gondolok) Megvezettek de nagyon.
2019. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6 Sok mindent nem tudunk az ügyről. Gyanítom hogy súlyosabb volt a dolog mint ahogy most tűnik, nem csak szimplán fenyegetőzés lehetett hogy adja vissza a pénzt, hanem valami olyan súlyú, amiről az ügyvéd és a szülők is azt gondolhatták, hogy sokkal rosszabb vége lehet az ügynek a tárgyalással.

Kívülről, látatlanba csak az egyik oldal elmondásáról alkothatunk véleményt - és igazad van, aszerint nem így kellett volna menjen a dolog.

Ekkora közmunkára a szülők akkor beszélik rá a gyereküket, ha a tárgyalás végén akár elzárásra is ítélhetik a gyereküket. Nem azt mondom hogy így is lett volna - hiszen nem tudom mi volt - csak hogy nem szoktak a szülők belemenni egy ítéletbe ha nem azt tartják kisebb rossznak a gyereküknek.

2019. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező

Rendészeti szakra jársz, hogy követhettél el ilyen butaságokat?

Beszélj egy másik ügyvéddel és kérdezd meg hogy milyen következmények vannak valójában - egyáltalán nem biztos hogy belekerül az erkölcsi bizonyítványodba vagy hogy ezzel jártál rosszabbul és nem a tárgyalással. Ott az egyetemen is biztosan találsz olyan oktatót aki a jogi dolgokban megfelelően jártas és ebben tud neked tanácsot adni.

Ahogyan az sem biztos hogy emiatt ne fejezhetnéd be az egyetemet. Erre is kérdezz rá, ne pánikolj egyből! Az ember hibázik, aki rendészetin tanul az is. Kérdezd meg hogy lehet-e fellebbezni vagy hasonlót tenni, hogy mégis legyen tárgyalás ha az lenne jobb neked mégis. Mindig van lehetőség valahogyan csak meg kell találni hogy mi az.

Az pedig hogy ebben az ügyben ellened ítéltek, nem jelenti azt hogy a pénzed ne kaphatnád vissza. A facebook-os üzenetváltásodat remélem mentetted és tanúkat kell mellé keresned. Te is indíthatsz a másik ellen eljárást, nem csak a pénzedért, de a jó hírneved megsértése miatt is - csak az polgári peres eljárás lesz. Nézz utána mindennek, akár a jogi dolgokba te is beleáshatod magad - végül is egyetemista vagy, nem?

Járj utána és csináld végig, ne várj másokra. Ha pedig hülyeséget csináltál és valóban olyasmik voltak a dologban amiket itt nem írtál le de ami miatt szerintem kiszabták azt a 192 órát, akkor annak vállalnod kell a következményét. Azért senkit nem ítélnek el közmunkára mert a facebookon visszakövetelte a pénzét, meg küldött neki pár sms-t. Ez ennél több kellett legyen.

2019. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha olyasmi lett volna a dologban amire ti gondoltok akkor én se írtam volna ki a kérdést hogy abszolút nem érdemeltem meg vagy nem ilyen "büntetést" Hanem pl 50 óra közérdekű munkát. Nem volt se fenygetőzés mivel nagyon visszahuzodó naív befolyáslható személyiség voltam, meg szótlan is vagyok nem vagyok az a határozott típus. Mindig amikor visszakartam kérni a pénzt annyit írtam hogy mikor kapom meg nagyon sükségem lenne rá, add meg légyszíves és stb. Találkozzunk és add oda és stb. Ő meg folyamatosan tiltott a facebookról én meg folyamatosan csináltam újabb oldalakat hogy jelezzek neki. Ezt hívta a bírónő az egyik zaklatásnak. Aztán a másik hogy mielőtt le nem tiltotta a számomat akkor smsben is megírtam neki, majd probáltam sokszor sikertelenül elérni telefonon. Letiltotta a számomat akkor másik számmal probálkoztam szintén sikertelenül. Ennyi volt összesen majd amikor kaptam egy idézést hogy be kell mennem a rendőrségre életemben elöszőr kihallgatásra. Az okokra annyira nem voltak kiváncsiak bár meghallgatták inkább olyan kérdéseket tettek fel hogy írtál neki? Felhívtad? És stb.. A határozatban is ez áll. Vádlott vagyis én többször próbált kapcsolatban lépni a sértettel sms üzenetekben és Facebookon. A sértett magánindítványt terjesztett elő. Tehát nincs ilyen beleírva hogy fenygető üzenetet írt a sértettnek vagy megfenyegette és elment a lakóhelyére és stb. Tehát a facebook és az smseken kivül amiben többnyire udvariasan probáltam visszakérni az összeget sosem sikerült. Ezért kaptam 192 óra közérdekű munkát és akinek elmeséltem mind röhög rajtam hogy minek fogadtam el ilyen semmi ügy miatt. Tárgyalást kellett volna választanom de vissza nem lehet tekerni az idő kerekét sajnos. Ezért vagyok már depressziós is.
2019. okt. 17. 15:04
 10/15 A kérdező kommentje:
nem az ügyvéd beszélt rá hanem a ügyésznő. A szüleim meg azt mondták hogy azért fogadjam el merthgy ők nem fognak fizetni a tárgyalásért mivel az nem leett volna ingyenes. Ahogy az ügyvéd sem ingyenes.
2019. okt. 17. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!