Csak engem irritál a titkolózás azzal kapcsolatban, hogy kire szavaztak az emberek?
Ha ismerősökkel a választásokról beszélgetünk, legyen az EU-s, országgyűlési vagy helyi, jön az odavetett „magánügy”. Ezzel csak az a gond, hogy egy ember személyiségéhez, megítéléséhez hozzátartozik hogy miféle politikai erőt támogat. Ezáltal milyen intézkedéseket, milyen alakokat... Főleg a mai politikai helyzetben, ahol világszinten trend a rossz populizmus, a szélsőségek előretörése. Egy ilyen polarizált világban könnyen megeshet, hogy az illető erkölcsileg erősen aggályos dolgok mellett áll. Nem szívesen jópofiznék egy olyan emberrel, aki a korrupciót, gyűlöletkampányt támogatja, vagy helyi szinten akár még súlyosabb, mindennapok során megélhető kártékony lépéseket.
Természetesen nem a szavazás alkotmány adta titkos mivoltát vonom kétségbe. Hanem a személyes hozzáállást egy-egy társaságban.
#30
Én ezt azért nem hiszem, mert a #28-as válaszban egyértelműen E/2-ben rólam állít dolgokat, nem általánosságban.
Nekem ebből a kérdésből és eddigi 30 válaszból úgy tűnik önigazolást keres. Megmagyarázza miért helyes, amit tesz és közben szidom a kormányt: Ezen kívül inkább jelzőkkel illetem őket és nem foglalkozok velük ahelyett, hogy megértenék és megkeresnénk azokat az okokat amik miatt már nem rájuk szavaznak.
Ahogyan elnézem ez a gondolkodás mód megjelenik a magyar ellenzéki politikusoknál is. Ahogyan elnézem már készülhetünk a 22-es választásra, aminek a nagy kérdése az lesz, hogy a Fidesz újra kétharmadot szerez az Országgyűlésben vagy csak abszolút többséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!