Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a szocializmus életképtelen...

Ha a szocializmus életképtelen, hogy tudta Hitler szocialista gazdaságpolitikával nagyhatalommá fejleszteni a romokban álló Németországot?

Figyelt kérdés

2018. dec. 23. 23:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Hitler hitelekből állította talpra a gazdaságot. Ez mondjuk erősen hasonlít a szocializmusra mert az is hitelekből tartotta fenn magát, amúgy nem volt életképes.

A különbség talán annyi, hogy Németországnak több esélye volt fennmaradni, mert ha elég területet foglal el és eléggé megtépázza azokat akiktől elvette akkor stabilizálhatta volna magát. Nem véletlen volt az A-A vonal elképzelés s azon túl meg bombával nem hagyta volna a haditermelést miközben a saját országát nem lehetett volna bombázni.

A SZU-nak azonban jóval nagyobb tartaléka volt, ezért maradt tovább fent de ha belegondolunk csak kb. 5 ször tovább és tekintve hogy a mérete nem 5 szöröse volt hanem sokkal több szorosa és a létszáma is, 17 év helyett az a 70 év még nem is volt sokkal több. Az elmaradottság miatt volt az élete - ezeket a paramétereket nézve - aránytalanul rövidebb mint a náci Német országé.

Ugyanakkor az elért fejlettségnek köszönhette hogy egyáltalán eddig fennmaradt, a 30-as évekbeli erőszakos ipari fejlesztések nélkül sokak szerint ugye csak 1917-től 1942-ig létezett volna ami csak 25 év.

2019. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
*12 év helyett
2019. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
*12 év helyett.
2019. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
* 12 év helyett.
2019. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Elméletben:

Szocializmus: állami vagy köz(ös)-tulajdonban vannak a termelőeszközök (gyárak, erőforrások stb.) és a javak elosztása

Kapitalizmus: magántulajdonban vannak a termelőeszközök, a termelés profitcélú

A gyakorlatban ez inkább úgy néz ki, hogy mindkét esetben magántulajdonban vannak, csak szocializmusban a kormányzat tagjai a tulajdonosok (mint nálunk). Ebben az esetben valóban beszélhetünk a rendszer életképtelenségéről.

A történelemkönyv nem mindig fedi a valóságot.


A #31-es válaszhoz

Hitelből nem lehet talpraállítani egy országot. Főleg, ha éhzik a népesség. Ha hitelt veszel fel, akkor olyan pénzt kapsz, ami előtte nem létezett. Olyan pénzt kell visszafizetned kamattal(!) a munkádból, ami nem volt a bank tulajdona, mikor kölcsön adta. Ahogy ma a bankrenszer működik, az egyszerűen csalás, aminek egyetlen célja a népesség kizsákmányolása. Ez volt az, amit Hitler nem engedett.

2020. okt. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!