Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi ez a hülyeség, hogy a...

Mi ez a hülyeség, hogy a "fidesz megfélemlíti a lakosságot"? (Engem egy cseppet sem félemlítenek meg, inkább röhejesnek tartom őket)

Figyelt kérdés
Konkrétan szétröhögöm magam a fidesz szánalmas plakátjain és kijelentésein, ebbe semmi megfélemlítő nincsen, teljesen komolytalanok. Néha szórakozásból belenézek az Echo tv-be, de csak nevetek a Bayer bohócon, aztán megnézem az Atv-t és a Hírtv-t és mégjobbat röhögök a fidesztől jajveszékelőkőn "jaj nekünk úristen diktatúra van" :'D... Komolyan mondom, hát közröhej az egész magyar közéletet, és a sok ostoba emberre hatással van a fidesz propaganda, vagy így, vagy úgy. Vagy vakon követik a kormány utasításait, vagy rettegnek tőle, pedig annyira nevetséges,szánalmas, gyenge eresztés az egész, hogy mindekiről le kéne peregjen, én legalábbis nem tudom komolyan venni, ami itt a közéletben megy, annyira szánalmas a kormány és a jajveszékelő ellenzék, nem tudom igazából melyik a primitívebb. Én mindenestre remekül szórakozom, amíg mások dühöngve bosszankodnak a pártok miatt. Hajrá Kétfarkú Kutyapárt!
2018. ápr. 3. 06:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Nevethetsz rajta, de ezek a hülyék is döntenek az életedről.
2018. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs itt se diktatúra, és a migránsok nem akarnak idejönni. "


Szerinted kérdező a régi választási rendszerben (2 forduló, régi körzetek, visszalépések a 2. forduló előtt, kampánycsend, stb) tudna a mostani fidesz győzni?


Na ugye!


A migránsok pedig tényleg nem akarnak ide jönni.

2018. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Attól még nincs diktatúra, hogy ilyen a választási rendszer!


Angliában pl. csak egyéni jelöltekre lehet szavazni, ott olyan is előfordult, hogy 20%-os pártok egyáltalán be se jutottak az országgyűlésbe.

Vagy Franciaországban pl. Macron a szavazatok 1/4-ét se érte el, mégis ő győzött.

Szerinted Anglia és Franciaország diktatúra?!

2018. ápr. 3. 09:44
 24/35 A kérdező kommentje:
Ha a magyar választási rendszer olyan lenne mint az angol, akkor a parlamenti helyek 95%-át a fidesz töltené be, a maradék 5-öt pedig az MSZP és ezen kívül senki nem jutna be.
2018. ápr. 3. 09:46
 25/35 anonim ***** válasza:

Mondjuk én ezen már tényleg csak röhögni tudok:


[link]

2018. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Szerinted Anglia és Franciaország diktatúra?!"


Nem, nem diktatúra. Ami ott működik, sokkal régebbóta működik, mint nálunk.

De arra még senki nem adott magyarázatot, hogy minek kellett új választási rendszer és minek kellett a körzeteket átrajzolni.

A másik, hogy függetlenül attól, hogy mi van külföldön, én nem értek egyet azzal, hogy valaki úgy győz, hogy 1/4-et sem kap. Az, hogy Franciaországban esetleg ez van, az a franciák dolga, ha nekik úgy jó, akkor legyen nekik úgy jó. Én viszont magyarként nem akarok ilyen rendszert a hazámban, pusztán csak azért, mert van rá külföldi példa...attól az még lehet sz.r.

2018. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen, hogy igazságos választási rendszer, mindegyikbe bele lehet kötni. Most ha a szocik meg átrajzolják úgy a körzeteket, hogy ők nyerjenek több helyen az demokratikusabb lesz?


Asszem Hollandia talán az egyetlen,amiről tudok, ahol nincs egyéni jelölt, csak listás szavazás, ott konkrétan olyan arányban jutnak be, ahányan rá szavaztak.

2018. ápr. 3. 09:57
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy a diktatúra nem abban mutatkozik meg, hogy ilyen a választási rendszer, hanem abban, hogy egyoldalúan, mindenféle egyeztetés nélkül, a 2/3-dal visszaélve módosították úgy, hogy balos körzeteket vontak össze jobbossal, kevert körzeteket létrehozva, a jobboldali mandátumok maximalizálása érdekében. Az egy forduló pedig a visszalépéseket lehetetleníti el. Persze ez a rendszer csak addig jó, amíg a fidesz ilyen népszerű, mert aztán az új legnépszerűbb tud belőle profitálni...viszont én úgy szeretném, hogy ezzel senki ne tudjon visszaélni a jövőben, még a baloldal sem.
2018. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen, hogy igazságos választási rendszer,"


Nincs persze, de van igazságosabb, meg kevésbé igazságos. Ami most van az kétségkívül kevésbé igazságos az előzőnél, sokkal kevésbé reprezentálja a választói akaratot, ha 30%-kal 2/3-ot tud szerezni egy párt, vagy egyszerű többség elég a győzelemhez az 50% helyett, vagy Franciaországban kevesebb, mint 1/4-del elnök tud lenni valaki.

2018. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

A választási rendszert te hoztad fel.

Szerintem ez nem diktatúra, csak a kormány visszaél a demokrácia gyengeségeivel. Ha diktatúra lenne azt azért mindenki megérezné a bőrén.

2018. ápr. 3. 10:12
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!