Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szolnokon várható, hogy...

Szolnokon várható, hogy visszalép az MSZPP a Jobbik javára?

Figyelt kérdés
így simán nyerhető lenne az az erős Fideszes város is nem?
2018. márc. 26. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Ja, simán :) (vicces próbálkozás)


[link]


Naivság azt feltételezni, hogy vezényszóra átszavaznak a választók!

Ha a jobbik bármilyen közösséget vállal a baloldallal akkor máshová húzom az x-et! (nem csak én ismerősök is)

2018. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Az MSZP és a Jobbik is kijelentette, hogy semmi esetre sem lépnek vissza egymás javára.


Ez azért tragikus, mert vidéken a választókerületek több mint felében ha egy jelölt állna a fidesszel szemben, akkor verhető lenne.


Az a baj, hogy a baloldal és a Jobbik is egymásra licitálva próbálja bizonygatni, hogy ő az esélyesebb. Aztán majd mind2 külön külön elér 29,29%-ot,ha ez nem lenne elég még az LMP is bezavar 5-el, aztán a fideszes meg 37%-al röhögve bejut a parlamentbe.


Szomorú, de ez van. Vidéken a Jobbik és az MSZP marakodása és nem megegyezése miatt fogja elbukni a választókerületeket az ellenzék.

2018. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégsem a kormányváltás a legfontosabb nekik? mert ha tényleg így lesz, akkor szerintem nagyon sok szavazót fognak veszíteni.
2018. márc. 26. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

#1


Nyilván nem fog vezényszóra mindenki átszavazni. A többség valószínűleg tényleg nem fog.

De ha csak az általam említett példát nézzük és mondjuk visszalép az MSZP(29%) a Jobbik(29%) javára, akkor abból a 29% baloldaliból mondjuk csak 9 azt mondja, hogy ő leszavaz a Jobbikra, akkor már verhető lenne a fidesz.

2018. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

"De ha csak az általam említett példát nézzük és mondjuk visszalép az MSZP(29%) a Jobbik(29%) javára, akkor abból a 29% baloldaliból mondjuk csak 9 azt mondja, hogy ő leszavaz a Jobbikra, akkor már verhető lenne a fidesz."

Persze, ez kockás füzetben jól mutat. De az életben ez azért árnyaltabb, mert mint írtam is, ha elkezdenek közösködni én másra szavazok. Szóval a nyert szavazatok mellett lehet vesztett is.

Aki nem érti azt meg, hogy minden posztkomcsi gyülekezetet el kell zavarni és ilyen összeborulásos akciókkal kívánja életben tartani (a jobbik hátán parlamentbe vinni) az mszp-dkl-lmp szélkakas formációt az nézzen magába.

Ha ehhez a jobbik is asszisztálni kíván azt politikai öngyilkosságnak érzem.

2018. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Bocs javítanék:

"mszp-dkl-lmp szélkakas formációt"

Ez helyesen:

mszp-dkl-mlp szélkakas formációt

2018. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes ez, mindenki ezt írja, hogy én nem szavazok át és meg senki se.

Ugyanez a duma ment Vásárhelyen is nem? Hogy a balosok biztos nem szavaznak a jobbikos Márki-Zayra!

De ezekeben a közös országos felmérésekben is mindig az jön ki, hogy a jobbikosok és az mszpsek, lmpsek oda-vissza átszavaznának, ha a pártjuk arra kéri őket.

ebben a körzetben is gyakorlatilag a jobbikosok 95%a átszavazna a bals vagy az lmp-s jelöltre is, akkor miről beszélünk?

Lehet, hogy van pár megrögzött jobbikos, aki sosem szavazna az MSZPre, meg olyan balos aki sosem a jobbikosra, de ők aztán egy igen elenyésző kisebbséget jelentenek.

Ezt jellemzően a fidesz terjeszti, hogy az átszavazás sosem működne, én nem ezt tapasztalom a mi körzetünkben is a fideszes az esélyes és hasonlóan erős az mszps meg jobbikos jelölt, én az mszps tagot ismerem, ha semmi nem változik rá fogok szavazni egyéniben, de ha ő azt mondja jövő hét elején, hogy Kedves választóim a kormányváltás érdekében visszalépek és szavazzatok a Jobbik jelöltjére, akkor a Jobbik jelöltjére fogok szavazni.

2018. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Járt utat járatlanra valóban kockázatos lecserélni.

Viszont a járt út vagyis a teljes elzárkózás a visszalépésektől, még a legjóindulatúbb statisztikák szerint is egyértelmű fidesz győzelmet hoz a legtöbb körzetben.

Sokat lehet bukni egy összefogással, ez kétségtelen, de ebben az esetben legalább van esély. Összefogás nélkül a bukás garantált és lehet hogy vannak olyan választók is ,akik pont emiatt fogják büntetni a pártokat, hogy miért nem voltak képesek 1 jelölt mögé beállni.

2018. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

*** Az valóban nagy kérdés, hogy a szavazók hogyan fogadják a visszalépéseket?


• Szükségesnek tartja-e annyira a FIDESZ-KDNP leváltását, hogy érzelmeitől, gondolkodásától, megszokottságától kényszerből eltérjen?


Biztos, hogy más jobb lenne? És melyik legyen az a másik, amelyikben bízhat?

A JOBBIK? Azért néhány polgármesterük, hogy úgy írjam, elég érdekesen viselkedik. Ennek elterjedésében segítsen? Hogyan és hányféleképpen fog még változni, változtatni Vona? És mennyire erős ahhoz, hogy irányt szabjon, és az megvalósuljon?

A baloldal? Ugye, ők már szerepeltek országos szinten is. Nem a nagy többség akarja visszatapsolni őket.


• Eddig, és várhatóan így is marad, a legnagyobb arányú visszalépéses megegyezés az MSZP-PÁRBESZÉD és a DK között van, ezen lehet gondolkodni.


Az MSZP szavazói már csuklottak egyet, mikor az MSZP miniszterelnök-jelöltje más pártbeli személy lett. Jó, jó, volt már választási szövetség, de a miniszterelnök-jelölt MSZP-s volt.

Aztán a megegyezés.

Nem elég egy mindig is MSZP-s szavazónak, hogy más párti a miniszter-elnök jelölt, sok választókerületben, az ajánlás szerint, DK-s jelöltre kéne szavaznia.

Talán, a fordított még kevésbé lenyelethető. A DK-s személyiségek jó része az MSZP-ből vált ki, azt bírálva. A szavazóik is, nyilván, így gondolkodnak. Most meg szavazzanak az MSZP-re, amelyik még miniszterelnök-jelöltet se képes már állítani?

Aztán, a DK-s országos listán csak DK-s, az MSZP-PÁRBESZÉD országos listán csak MSZP-s és PÁRBESZÉD-es van. Persze, nem merték vállalni a 15%-os küszöböt. Így viszont alkalmat adnak arra, hogy aki el is fogadja, hogy megállapodás miatt más párt egyéni jelöltjére szavazzon, listán a preferált pártjára szavaz.

Ez is szavazatmegosztás. Sokan nem veszik számításba, hogy a magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárnak két szavazata van. Az országos listás kicsit kevesebbet ér (93/106*100=) 87,736%-ot a képviselői helyek aránya szerint, de nem lebecsülendő.


*** A pártoknak vannak túlélési érdek-szempontjai


• Az országos listás szavazatok alapján osztott 93 helyből, nyilván, szeretnének szerezni.


De az országos listához kell legalább 27, ajánlásai révén elfogadott egyéni képviselőjelölt, és nekik legalább 9 megyében és Budapesten kell eloszlaniuk. Így, egyáltalán nem biztos, hogy optimális egyezségeket lehet kötni úgy, hogy megmaradjon az országos listaállítási lehetőség is, illetve annak vannak ésszerű korlátai.


• Aztán a pénz.


Egyrészt, az induló egyéni jelöltek egymillió Ft kampánypénzt igényelhettek és költhettek is el a kampányidőszakban, meghatározott célokra. Aki az egyéni választókerületben nem ér el legalább 2%-ot, annak a teljes felvett összeget vissza kell fizetnie a kincstárnak.

Kérdés, hogy mennyit vettek fel és költöttek el akármilyen szabályosan; ha visszalépnek, akkor nem lesz meg a 2% szavazat.


A pártok, a választási eredménytől függően, a következő választásig juttatást kapnak a központi költségvetésből, aminek arányos részét negyedévente fizetik ki.

A központi költségvetésről szóló törvényben a pártok támogatására fordítható összeg 25%-át - egyenlő arányban - az Országgyűlésben az országos listán mandátumot szerzett pártok között kell felosztani. A fennmaradó 75%-nak megfelelő összeg, az országgyűlési választások eredménye alapján a pártra, illetőleg a párt jelöltjeire leadott szavazatok arányában illeti meg a pártokat. Nem jogosult támogatásra az a párt, amely a szavazáson részt vett választók szavazatának 1%-át nem szerzi meg.

Tehát a jóval nagyobb részt a kapott szavazatok alapján osztják, ahol az egyéni jelöltekre és az országos pártlistára kapott szavazatok is számítanak.

Azért meggondolandó, önfeláldozónak, majd kevés pénzzel, vagy pénz nélkül pedig önfelszámolónak lenni. Különösen úgy hozni ilyen áldozatot, hogy senki és semmi sem szavatolja a FIDESZ-KDNP leváltását.

2018. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Országos szinten nem lesz ez annyira bevett, ez elég valószínű.


Sok szavazó maradni fog annál a pártnál amelyik ideológiailag a legközelebb van hozzá.

2018. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!