Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nagyságrendileg mennyi kell...

Nagyságrendileg mennyi kell még ennek az országnak és a polgárainak, hogy a szegénység és nélkülözés miatt, egyre többen kezdjenek megélhetési bűnözésbe?

Figyelt kérdés

Bár nem a cigányok találták fel ezt az egészet mégis a válasz évtizedek óta meg van rá, sokfelé a világban. Voltak családok akiknél generációs hagyomány volt a bűn, és az abból szerzett javak, máshol pedig egyszerű volt az ok: inkább megérte a kis kockázat, mint maga a munka világa.


Sajnos Magyarországot nem mérhetjük Finnországhoz, Dániához, ahol nem kell bűnözni ahhoz hogy nyugodt jó életed legyen, azon országokhoz csapódtunk ahol hiába a béremelés(lásd ide haza is hiába van neked bruttó 1000ft/óra alig látsz belőle valamit mert közel 60-80ezret levonnak belőle adóra)


A középkorú felnőttek, idősek mindig az optimista szemléletre és jóra intenek, tanulásra aminek megint nem látom értelmét. Nyugaton és a Tengerentúlon nem tudom mennyire fizetik meg az embereket, de orvos nem lehet mindenkiből, hiába kecsegtető a fizetés, a stressz, felelősség sokkal nagyobb.

Itthon, tanulhat akárminek az ember, alul fizetik, még ha azt mondja a bérezésére hogy istenien meg van belőle, akkor is számolgatnia kell.



Moldáviában is baromi nagy a szegénység, aki dolgozik annak a legszarabb magyarán szólva mert a korrupt politikusokat tartja fent(lásd nálunk most épp a Fidesz, egyébként meg még kitudja melyik párt lenne hasonló)

A mostani fiatalok már huszonévesen bár iskolával/szakmával a kezükben inkább a bűnözést választják, mert így együtt tudnak maradni a családjukkal és megadhatnak maguknak mindent, polgári munkából kinek van egy benzintemető terepjárója, ki építtet kétszintes házat? Szerintem ilyen csak nagyon kivételes ágazatban lehetséges, vállalkozást azért nem említem mert normálisan belekezdeni több millió ft kell, amiből már épeszű dolgozó ember ingatlan vesz a feje fölé és nem lutriban tartja a pénzét.


Sok ember vállalja a nyugodt szerény életet inkább, a kis autójával és panellakásban, annak ellenére hogy bár rendezett körülmények közt biztos lábakon állnak, előrelépés nem következik be a legtöbb család életében, mert normális megtakarítást nem lehet felhalmozni mert egy autócsere, háztartási gép csere elvisz minden pénzt, és akkor még vésztartalék hol marad.



A kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert hiába tanultam köszönet nincs benne, és ebben az állam a leghibásabb, és persze a munkáltatók akik szintén saját malmukra hajtják a vizet.

Erre meg nem fogom pocsékolni az életemet.


2018. jan. 21. 01:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Aha szóval bevallottad, hogy Te vagy az aki a szegény emberektől lopja el a közpénzt a saját gazdagodására. Végül is ezt akár mészáros lőrinc is írhatta volna. 2010 előtt ő is csak egy egyszerű szerelőmunkás volt."


Nem. Én az a biztonsági őr vagyok, aki MÁR NEM 450-es órabérben nyomja, ès őrül, hogy van munkája, hanem nettó 2000-es órabérben komissiózik. Ugyanis már vannak MUNKAHELYEK! Ha kedvem szottyan válthatok is, mert NEM vagyok kiszolgáltatva egy adócsaló vállalkozónak. Az előző főnököm, már a sitten ül azóta, hála a jó égnek!

Ez a különbség a két kormány közt emberek, bár tudom ez sokatoknak nem tetszik.

2018. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

" Nem. Én az a biztonsági őr vagyok, aki MÁR NEM 450-es órabérben nyomja, ès őrül, hogy van munkája, hanem nettó 2000-es órabérben komissiózik. Ugyanis már vannak MUNKAHELYEK! "


ha neked az orbánrezsimből az tetszik hogy egymillió honfitársunk kimenekülése miatt a meglévő munkahelyekre se lett ember akkor gratulálok


ezen az elven bemehetnél a kórházba és elvághatnád 10 betegből 8 torkát hogy akkor a maradék 2 őt legalább el tudják látni jaj de jóóóó


eszem megáll egyesek logikáján

2018. jan. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Általába normális ember nem kezd bűnözésbe. Én tartok 20 tyúkot meg egy malacot, és a kertben megtermett cuccokat zabáljuk egész évben. Igaz nincs plazma tv-m és iphone8, de leszarom....
2018. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A biztonsági őr az olyan különleges fogalom, mert a karcagi tescoban is volt biztonsági őr, de "szétkúrúnk anyád hátán, megdöglessz, meghalsz, családodat szétb.asszuk" És el volt tünve a fél árúkészlet. De a móri mészárlásnál volt a legkevesebb szerep a biztonsági őrnek..Hajlamos vagyok azt hinni, hogy ez egy alibi lófasz...
2018. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Annyi a jelentősége, ha véletlen a pofáját kinyitja(általában elbújik) belelőnek egyet....
2018. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!