Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már nem tudok...

Mit tegyek? Már nem tudok hova fordulni ezzel a kérdéssel.

Figyelt kérdés

Anyagilag hihetetlenül rosszul állunk már jó pár éve, de kb egy éve rosszabbodott a helyzet. Apukámmal nem tartom a kapcsolatot, itt hagyott. Anyukám hiába dolgozik szinte a hét minden napján, még a rezsit sem teszi ki a fizetése. Van egy 19 éves bátyám, aki jelenleg tanul, de egy betegség miatt sajnos nem tud dolgozni, így ő sem tud segíteni. Én csupán idén nyáron leszek 16 éves, szóval dolgozni sem tudok. Sokan azzal jöttek, hogy várjak 1-2 évet, aztán menjek el dolgozni, költözzek külön és álljak a saját lábamra. Jó is lenne, csak az elmúlt egyetlen év is kínszenvedés volt. Rengeteg sírás, nélkülözés, veszekedés. És a nélkülözés alatt nem egy új iPhone-ra gondolok, hanem volt olyan, mikor nem tudtunk mit enni. Elég drasztikusan hangzik, de ez az igazság. Ezen felül még 1-2 év egyszerűen lehetetlen. Nem bírnám.

Már mindenen gondolkodtam (nevelőszülők, elmegyek itthonról valamerre, de nem is tudnék hova menni)

Nyári munkát nem tudok vállalni idén nyáron, mert augusztus utolsó hetében töltöm a 16-ot, így majd csak jövőre tudnék.

Valaki adjon valami tanácsot, mer t egyszerűen nem tudom mit tegyek. Annyi biztos, hogy ezt hosszútávon nem fogom bírni.



2016. jan. 25. 20:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak neked, hanem édesanyádnak és a bátyádnak is nehéz.

Még nem tudod, milyen az, amikor egy anya nem tud semmit megadni a gyerekének, pedig 16 évvel ezelőtt valószínüleg úgy vállalt be téged, hogy azt mondta, mindent meg fog neked adni a világon.

Ha a jövedelme a rezsire sem elég, akkor az egy főre eső összeg a családodban nem éri el a minimális szintet, azaz jogosultak vagytok segélyekre.

Kaptok bármit az önkormányzattól? Ez lehet lakásfenntartási támogatás, amit van, ahol készpénzben adnak, de van, ahol a közmű-szolgáltatóknak utalják át, így pl. nem kell villanyszámlát fizetnetek.

Van olyan önkormányzat, ami tüzelőt oszt a rászorulóknak.

DE simán pénzt is utalhatnak ki.

Ha nem kaptok jelenleg semmi ilyesmit, minél hamarabb fel kell keresni őket, mert februárban szokott lenni a költségvetési gyűlés, ahol ezek is szóba kerülnek.

Ezen kívül pedig minél több segélyszervezetet fel kell keresni, ők ruhával, de legfőképp élelmiszer-adományokkal segítenek. Tartós élelmiszert szoktak adni, rendszeresen, pl. konzervek, száraztészta.

2016. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Nyáron el tudsz menni kertészetekbe dolgozni, oda szinte mindig kell a munkaerő
2016. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Szerencsére kapunk is segélyeket, meg különböző étel adományokat.

De hiába, ha 32 négyzetméteres lakásra vagyunk 4-en. Egyből nem akartam ezt előhozni, de örökké tudnám fokozni a helyzetünket érvekkel.

Sajnos egy szobában élünk, hatalmas helyhiánnyal.

Iskolai programokból mindig ki vagyok húzva, mert nincs miből kifizetni.

Rendben van, hogy ezek apró dolgok, de mindenki volt gyerek, és el tudja képzelni, milyen érzés, ha ilyen körülmények mellett kellene mondjuk barátkozni. Vagy milyen, ha egy minimális privát szférád sincs.

Nem is anyukámat hibáztatom, csupán rossz látni, hogy nem tudok segíteni.

Nagyon rossz ez a helyzet, senkinek sem kívánom.

2016. jan. 25. 20:23
 4/24 A kérdező kommentje:
Kertészetbe? 15 évesen? Ilyenre van lehetőség Szegeden és környékén?
2016. jan. 25. 20:25
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Kik azok akik együtt éltek? Ki a négy ember?
2016. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen iskolai szünetekben teljesen legálisan lehet dolgozni
2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is volt ilyen időszakunk, és bizony nehéz volt.


Ki a negyedik, akiről írsz?


Édesanyád mit dolgozik? Miért ilyen alacsony a bére? Ha pl. takarít, mellette tud másodállást vállalni, sokan ezt teszik. Fárasztó, de ha kell a pénz, akkor meg kell tenni.

Ha nem takarító, hanem bármiféle végzettsége van, akkor váltani kell, keresni állandóan a munkát, még akkor is, ha évek óta próbálkozik!

Az biztos, hogy nem könnyű, de sok egyedülálló szülő neveli teljesen egyedül, segítség nélkül a gyerekét/gyerekeit, és ez nem jelenti azt, hogy ne lenne mit enni.

2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukával nincs is kapcsolat a gyerektartásért akkor is lehet perelni, ha nem is sok de az is egy kis plusz pénz.

Testvéred nem tudom mit tanul, de jelentkezzen minden ösztöndíjra amire csak tud. Szociális, tanulmányi, bursa opciók ha egyetemista. Valamennyit biztos, hogy kapna, így ha más nem legalább a bérletét lehetne fedezni belőle.

Nem tudom milyen betegsége van, de olyan munkák is elérhetőek még diákok számára is melyek nem megterhelőek fizikailag pl a telefonközpont (mások hívogatása idegesítő, de fizet).


Anyukáddal helyi jótékonysági szervezetekhez, családsegítőhöz is bemehettek ott is tudnak tanácsot adni abban, hogy milyen segélyeket vagy természetbeli támogatásokat tudtok megigényelni.

2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Apukám ellen 2 és fél éve folyik eljárás a tartásdíj miatt, de mivel nincs min behajtani, jelenleg várnak.

A negyedik személy a háztartásban a 12 éves húgom.

A bátyám jelenleg a második szakmáját teszi le, szóval ezek az egyetemi lehetőségek kilőve.

Anyukám korán kezdett dolgozni (16 évesen), így nincs végzettsége, csupán 8 általános. Jelenleg lassan fél éve egy étteremben dolgozik konyhai kisegítőként napi 8 órában, szombatonként pedig 13 órában.

2016. jan. 25. 20:36
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Én sajnos anyukaként vagyok így, pedig jól éltünk, mikor bevállaltuk a gyerekeket. Azóta a férjem elhagyott egy csinibabáért, én pedig alig tudom ellátni a gyerekeket. Én is úgy érzem, nincs kiút. Most egy hétig tüzelőnk sincs. Melózni nem vesznek fel, mikor megtudják, hogy egyedül nevelem őket. Gyerektartást nem kapok, nem előlegezi meg az állam sem. Hidd el, anyaként azt lesni, hogy nem e fáznak, vajon lesz e holnap étel, lelkileg felőröl. Anyukád is hasonlóan lehet. Amúgy van ösztöndíj pályázat, suliban, gyermekvédelemnél tudnak segíteni, mire tudsz pályázni, ez is sok segítség lenne. A szeretetszolgálatok is segítenek.
2016. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!