Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már nem tudok...

Mit tegyek? Már nem tudok hova fordulni ezzel a kérdéssel.

Figyelt kérdés

Anyagilag hihetetlenül rosszul állunk már jó pár éve, de kb egy éve rosszabbodott a helyzet. Apukámmal nem tartom a kapcsolatot, itt hagyott. Anyukám hiába dolgozik szinte a hét minden napján, még a rezsit sem teszi ki a fizetése. Van egy 19 éves bátyám, aki jelenleg tanul, de egy betegség miatt sajnos nem tud dolgozni, így ő sem tud segíteni. Én csupán idén nyáron leszek 16 éves, szóval dolgozni sem tudok. Sokan azzal jöttek, hogy várjak 1-2 évet, aztán menjek el dolgozni, költözzek külön és álljak a saját lábamra. Jó is lenne, csak az elmúlt egyetlen év is kínszenvedés volt. Rengeteg sírás, nélkülözés, veszekedés. És a nélkülözés alatt nem egy új iPhone-ra gondolok, hanem volt olyan, mikor nem tudtunk mit enni. Elég drasztikusan hangzik, de ez az igazság. Ezen felül még 1-2 év egyszerűen lehetetlen. Nem bírnám.

Már mindenen gondolkodtam (nevelőszülők, elmegyek itthonról valamerre, de nem is tudnék hova menni)

Nyári munkát nem tudok vállalni idén nyáron, mert augusztus utolsó hetében töltöm a 16-ot, így majd csak jövőre tudnék.

Valaki adjon valami tanácsot, mer t egyszerűen nem tudom mit tegyek. Annyi biztos, hogy ezt hosszútávon nem fogom bírni.



2016. jan. 25. 20:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek ismerősi körben olyanok, akiknek lenne ilyesmire igényük.
2016. jan. 26. 09:22
 22/24 anonim ***** válasza:
54%

A bébicsőszködés nem életképes egy 15 évesnek, ki bízná rá a pici babáját? Egy kisbabát ellátni felelősségteljes feladat, ami sokszor még egy felnőttnek sem megy.

Egy 15 éves mihez kezd, ha a gyerek fuldoklik, vagy rohama van?


Az "internet azért van" hozzászólás egy végtelenül gonosz, rosszindulatú ember trollkodása.

2016. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Thomika20 ***** válasza:
Szerintem a kérdés már magában idejét múlt. Még januárban reagált, nekem üzenetre nem. Szóval már nem aktuális, valószínűleg.
2016. márc. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Wow, visszatévedtem az oldalra és most látom, hogy kitettem 3 éve ezt a kérdést. Ha bárkit érdekel, azóta 1-2 dolog megváltozott, hála az Istennek.

Most 20-hoz közeledve egy stabil párkapcsolatban élek, 2020 márciusában fog születni a kisbabánk! <3

Párommal összeköltöztem, rengeteg mindent köszönhetek neki, Ő segített talpra állni.

Azóta a húgom is dolgozni kezdett a gimnázium mellett, sokat segítünk Édesanyukámnak (aki azóta egy jobban fizető állással rendelkezik). Úgy néz ki, jó úton haladunk egy nyugisabb élethez, most már csak az önkormányzati lakáspályázat által egy nagyobb lakás lehetőségére várunk.

Tudom, hogy rengeteg hozzánk hasonló család van, akik jelenleg is szörnyű körülmények között élnek, nekik pedig azt szeretném üzenni innen távolról is, hogy ki kell tartani! Lehet tenni érte, hogy amint lehetőséget kapunk, a saját lábunkra álljunk. Sokszor keresni kell ezt/ezeket a lehetőségeket, de nincs olyan, hogy lehetetlen. Kitartás!!!

2019. szept. 29. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!