Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már nem tudok...

Mit tegyek? Már nem tudok hova fordulni ezzel a kérdéssel.

Figyelt kérdés

Anyagilag hihetetlenül rosszul állunk már jó pár éve, de kb egy éve rosszabbodott a helyzet. Apukámmal nem tartom a kapcsolatot, itt hagyott. Anyukám hiába dolgozik szinte a hét minden napján, még a rezsit sem teszi ki a fizetése. Van egy 19 éves bátyám, aki jelenleg tanul, de egy betegség miatt sajnos nem tud dolgozni, így ő sem tud segíteni. Én csupán idén nyáron leszek 16 éves, szóval dolgozni sem tudok. Sokan azzal jöttek, hogy várjak 1-2 évet, aztán menjek el dolgozni, költözzek külön és álljak a saját lábamra. Jó is lenne, csak az elmúlt egyetlen év is kínszenvedés volt. Rengeteg sírás, nélkülözés, veszekedés. És a nélkülözés alatt nem egy új iPhone-ra gondolok, hanem volt olyan, mikor nem tudtunk mit enni. Elég drasztikusan hangzik, de ez az igazság. Ezen felül még 1-2 év egyszerűen lehetetlen. Nem bírnám.

Már mindenen gondolkodtam (nevelőszülők, elmegyek itthonról valamerre, de nem is tudnék hova menni)

Nyári munkát nem tudok vállalni idén nyáron, mert augusztus utolsó hetében töltöm a 16-ot, így majd csak jövőre tudnék.

Valaki adjon valami tanácsot, mer t egyszerűen nem tudom mit tegyek. Annyi biztos, hogy ezt hosszútávon nem fogom bírni.



2016. jan. 25. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy szülői engedéllyel dolgozhatsz 15 évesen is. Kitartást! Tudom hogy nehéz.. De gondolj arra, hogy ez csak erősít, hogy később kitörhess ebből!
2016. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

15 évesen hol tudnék dolgozni? Szegeden a FürgeDiák egyesület csak 16 év felett ajánl munkát.

Kukorica címerezést említették osztálytársaim, de az is majd csak nyáron, vagyis minimum egy szűk fél év, ami ilyen körülmények közt rengeteg.

Minden vágyam, hogy mehessek dolgozni, akár már most iskola mellett, ha lehetne, legyen szó bármilyen munkáról.

2016. jan. 25. 20:55
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

Az igazság az, hogy a helyzetedhez hasonlót még sosem tapasztaltam, de elmondom, én hogy kerestem egy kis pénzt (pedig fiatalabb vagyok nálad) az elmúlt nyáron:

• régi dolgokat (ruhákat, elektromos cuccokat stb) adtam el

• bébicsőszködést vállaltam, időseknek segítettem, újságot hordtam ki

• tanítottam, korrepetáltam alsós gyerekeket (abból, amit leírtál, értelmesnek tűnsz, így gondolom, jól is tanulsz)

• verseket írtam kérésre (de akár játszhatsz zenét az utcán vagy hasonló)


Kérlek tarts ki!

2016. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
Járj körbe a környéken, tegyél ki papírokat, hogy bármilyen ház körül munkában szívesen segítesz, biztos lesz, aki örömmel venné!
2016. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is a bébicsőszködés jutott eszembe. Rengeteg dolgozó anyuka küzd ezzel a problémával, ha nincs segítsége, nnem tudja hova rakni a gyereket, ha

1. Beteg

2. Iskolai szünetben

3. Esti program a férjével

2016. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, azt hiszem holnap el is megyek kitenni néhány helyre ilyen felhívást.

Sajnos nincsenek eladásra alkalmas dolgaim, a korrepetálásomra meg nem hinném, hogy lenne igény, de ezek is szuper ötletek, köszönöm!

2016. jan. 25. 21:06
 17/24 anonim ***** válasza:
73%
Hajra! Bebicsoszkodes kutyasetaltatas ilyenek. Amugy ha nem latszol tul fiatalnak siman felvesznek ;) tolem anno sehol se kertek papirt a mosogatashoz, igy 13 eves koromtol dolgozom ha kell vmire a penz. Amikor neg mehetett a diakszovetkezet onnan meg azokon keresztul vallaltam el melokat amik mellett tudtam tanulni. Vegul felnittem es az eszembol elek ;) es csak egy tapasztalat hogy volt hogy kenyszerbol boritekoltam biztositasi kiertesiteseket pl. Vagy csomagoltam mosogatoszert .. akkor viszont ezekbol volt mit enni . Ugyhogy megerte.
2016. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
te is meg a bátyád is mehet már dolgozni már ha van hova
2016. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ha adódna lehetőség, nagyon szívesen borítékolnák, vagy csonagolnék mosószert, csak Szegeden gőzöm sincs hol vannak ilyen lehetőségek...
2016. jan. 25. 22:31
 20/24 anonim ***** válasza:
Nincsenek ismerősök, rokonok vagy szomszédok, akiknek be tudsz egy kicsit segíteni némi aprópénzért? Nem legális, de kit érdekel ebben a helyzetben? Bizonyítani pedig úgysem lehet, nem is foglalkoznak ilyen apró-cseprő dolgokkal.
2016. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!